UWAGA!

Praca ponad podziałami

"Warmia i Mazury - Obwód Kaliningradzki. Praca ponad podziałami" - taki projekt chce realizować Wojewódzki Urząd Pracy wspólnie ze służbami zatrudnienia Obwodu, czyli Agencją ds. Zapewnienia Pracy Ludności Obwodu Kaliningradzkiego. Dokumenty w tej sprawie zostały złożone do programu współpracy transgranicznej Polska - Litwa - Rosja.

- Województwo warmińsko-mazurskie, a także samorządy lokalne, mają liczne kontakty ze wschodnimi sąsiadami, społeczne, kulturalne i gospodarcze, o którym nam wszystkim najbardziej chodzi - mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - Warto przypomnieć, że Warmia i Mazury to jedyny polski region, który graniczy z Rosją i to przede wszystkim naszym mieszkańcom zależy na dobrych kontaktach, ułatwieniach w podróżowaniu, małego ruchu granicznego czy sprawach związanych z rynkiem pracy.
       Program ma na celu wymianę doświadczeń w zakresie doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy. Pozwoli poznać dobre praktyki stosowane przez polskie i rosyjskie służby zatrudnienia. Partnerom zależy także na wymianie informacji o sytuacji na rynku pracy, diagnozowaniu problemów małych i średnich przedsiębiorstw na lokalnych rynkach pracy.
      
Biuro Prasowe Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • To dla nas w regionie nie ma pracy a UP chcę ściągać Rosjan z obwodu do pracy w regionie? Chyba nie tędy droga? No chyba że to będzie na zasadzie wymiany Rosjanie przyjadą do pracy np. w Elblągu, a Elblążanie pojadą pracować do Królewca.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Generallo(2010-09-27)
Reklama