UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prawo a rzeczywistość

Zgodnie z prawem spółdzielczym "majątek spółdzielni jest prywatną własnością jej członków" (art.1 par.3) - tyle m.in. mówi prawo, a jak jest w rzeczywistości? Na to pytanie odpowiadają członkowie Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Regionalnego w Olsztynie.

"Spółdzielnie mieszkaniowe, zwłaszcza tak zwane molochy, odziedziczone w spadku po PRL skamieliny upaństwowionych spółdzielni, stały się w przeważającej większości siedliskiem niegospodarności, marnotrawstwa, łamania prawy członkowskich, arogancji zarządów i tak zwanych rad nadzorczych, najróżniejszych przekrętów i nadużyć oraz wszechwładnej korupcji. Skutki tego stanu rzeczy ponoszą członkowie spółdzielni pozbawieni przez rządzące spółdzielniami kliki wszelkich praw poza jednym: terminowym płaceniem coraz większych tak zwanych czynszów i nie wtrącaniem się do niczego. Tak zwane rady nadzorcze, stojące murem za antyspółdzielczą działalnością zarządów stały się faktycznie parasolem ochronnym zarządów i zamiast kontrolować, oceniać i rozliczać pracę zarządów robią wszystko co możliwe, aby nie dopuścić do jakiejkolwiek realnej kontroli gospodarki finansowej spółdzielni. Jako prawni właściciele całego majątku spółdzielni członkowie powinni się tym zjawiskom zdecydowanie przeciwstawić, we własnym dobrze pojętym interesie. Krajowy Związek Lokatorów i Spółdzielców Warmińsko-Mazurski Zarząd Regionalny w Olsztynie ul. Mickiewicza 4/301 wesprze każdą indywidualną czy zbiorową próbę walki z patologiami spółdzielni mieszkaniowych doradzi, pomoże, udzieli pomocy prawnej. Jedynym skutecznym środkiem uzdrowienia spółdzielni mieszkaniowych jest ich podział na mniejsze, nawet jednoblokowe spółdzielnie mieszkaniowe, w których zarząd wybrany z pośród właścicieli mieszkań będzie rozliczał wynajętego administratora i konserwatora ich budynku z jego pracy. Spowoduje to zmniejszenie tak zwanego czynszu o 50 - 60 proc. wyeliminuje nadużycia i korupcję, a przede wszystkim sprawi, że członkowie spółdzielni poczują się wreszcie gospodarzami swojej własności" - przeczytaliśmy w liście związku spółdzielców do redakcji.
     Zarząd Regionalny KZUiS zainteresowanych pomocą i doradztwem spółdzielców oczekuje w swoim biurze codziennie w godz. od 9.00 do 14.00 lub pod numerem telefonu 0-89 527 30 60. Porady są bezpłatne.
przyg. IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama