UWAGA!

Prezydent chce kupić budynki PZU

 Elbląg, Ten budynek chce kupić miasto
Ten budynek chce kupić miasto (fot. Michał Skroboszewski)

Miasto chce kupić od PZU dwa budynki -  przy ul. Łączności i Trybunalskiej, które od lat stoją puste. Mają się do nich przeprowadzić departamenty, rozsiane obecnie w różnych miejscach Elbląga. Cena transakcji - 1,4 miliona złotych. Zgodę na kupno muszą wyrazić radni.

PZU jest właścicielem dwóch budynków przy ul. Trybunalskiej 7 i Łączności 3 o łącznej powierzchni ponad 600 metrów kwadratowych. Spółka od dłuższego czasu próbuje nieruchomość sprzedać, ale bez skutku. Teraz okazało się, że zainteresowany kupnem jest prezydent Elbląga. Na najbliższą sesję Rady Miejskiej urzędnicy przygotowali projekt uchwały o wyrażenie zgody przez radnych na taką transakcję. Cena? Milion 413 tysięcy i 900 zł.
       - Nabycie nieruchomości pozwoli zlokalizować wszystkie departamenty i referaty Urzędu Miejskiego w Elblągu, rozproszone w różnych częściach miasta - w jednym budynku. Przeniesienie m.in. Departamentu Zarządu Dróg z ul. Czerwonego Krzyża, Departamentu Świadczeń Rodzinnych z ul. Jaśminowej, wpłynie na zmniejszenie kosztów związanych z wynajmem pomieszczeń dla poszczególnych departamentów, referatów, ale przede wszystkim spowoduje możliwość zbycia uwolnionych budynków. Usprawni to także pracę urzędu, a przede wszystkim ułatwi załatwianie spraw klientom urzędu, osobom niepełnosprawnym, chorym, starszym – czytamy w uzasadnieniu uchwały.
       PZU wystawia nieruchomość na sprzedaż w przetargu. - By miasto mogło w nim wystartować, potrzebna jest zgoda radnych. Budynki są w dobrym stanie technicznym - informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ponoć w kasie pusto, oszczędza się na czym popadnie, a tu trza prawie 1,5 miliona wyłożyć. ..
 • dobra oferta i bardzo dobry pomysł - jestem ZA !!! ( zawsze warto negocjować cenę bo budynek jest do kapitalnego remontu )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  8
  edekkk(2016-03-09)
 • po co? za duzo kasy w budzecie?
 • "wpłynie na zmniejszenie kosztów związanych z wynajmem pomieszczeń dla poszczególnych departamentów, referatów, ale przede wszystkim spowoduje możliwość zbycia uwolnionych budynków. " - beda sprzedawac budynki, ktore wynajmuja? czy źle rozumiem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  sexo_niezalogowany(2016-03-09)
 • kupią i wydadzą kupę kasy na remont, psu na budę to potrzebne, w ratuszu tyle nierobów jeszcze dojdzie im następny pałac. Szok!!! urzędasów mnóstwo a robić nie ma komu!!!!!
 • Mało jeszcze macie budynków i kancelarii?? Może coś dla ludzi zrobicie za nasze pieniądze!!!
 • Jak to się dzieje, że tak wielki budynek U. M. nie mieści wszystkich pracowników/ departamentów? Czy naprawdę jest potrzeba aż tylu urzędników?
 • Cholota idzie na pałace...
 • niech kupią kamienicę po BIURZE PROJEKTÓW BUDOWNICTWA KOMUNALNEGO na Wigilijnej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  babulka(2016-03-09)
 • Albo wybudują Reichstag jak Tolkmicko.
 • Kupią za półtora milijona a potem cały budzzet pójdzie w remont nastepnie w wyposażenie no i trzeba przyjąć nową armie darmozjadów można wygospodarować tą kwotę skasujcie darmozjadów straż miejską będa 2 pieczenie przy jednym ogniu a tak wybijcie sobie z głowy ten pomysł zapewne pan prezydent chciałby miec pod nosem swoich kolesi ze straży miejskiej bo podlegają pod niego kupując za 1,5 milijona w sam remont trzeba włożyć 5 plus wyposażenie nowi ludzie itp inwestycja na kilka lat weto.
 • ludności miasta coraz mniej, urzedników coraz więcej, taki rozwój miasta od czasów upadku komuny i ludzie tak wybierają i tak głosują, to miasto nie ma szans
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  2
  ddshgg(2016-03-09)
Reklama