UWAGA!

Projekty Sjaelso będą zrealizowane?

Elbląg, Projekty Sjaelso będą zrealizowane?

Sjaelso przygotowuje się do zakończenia działalności w Polsce. Nasze wyjście z rynku nie będzie jednak pospieszne. Będziemy obecni na polskim rynku tak długo, jak będzie to potrzebne dla pomyślnego ukończenia i sprzedaży naszych projektów. Jednocześnie pragnę zapewnić, że wszelkie nasze umowy i zobowiązania będą zrealizowane – informuje John Kristensen, prezes Sjaelso.

Duński deweloper Sjaelso podjął decyzję o wycofaniu się z Polski i skupieniu swojej działalności na rynku skandynawskim. Firma zapewnia, że realizacja rozpoczętych przez inwestora projektów w Polsce będzie kontynuowana. Sjaelso przewiduje, że zamknięcie działalności na polskim rynku będzie długofalowym procesem.
       Sjaelso postanowiło wycofać się z Polski i skupić na działalności na rodzimym rynku w Danii oraz w Norwegii, Szwecji i Finlandii. Powodem tej decyzji nie jest brak zaufania do rynku polskiego, lecz kryzys finansowy, który był szczególnie dotkliwy dla duńskiego rynku nieruchomości, w tym dla Sjaelso.
       Rozpoczęte projekty dewelopera: Galeria Handlowa Porto 55 w Elblągu, której budowa rozpoczęła się na początku bieżącego roku oraz osiedle mieszkaniowe Scandinavian House, którego pierwszy etap został z sukcesem zrealizowany będą kontynuowane do czasu znalezienia partnerów, którzy poprowadzą te inwestycje w formule joint venture ze Sjaelso lub samodzielnie. Inwestor rozpoczął rozmowy z potencjalnymi partnerami.
       Realizacja projektów biurowych Postępu 22 i Tower Terraces w Warszawie będzie również kontynuowana. Sjaelso planuje ich sprzedaż i rozpoczęło już rozmowy z potencjalnymi nabywcami.
       Główna część działalności Sjaelso obejmuje rynek skandynawski, na którym firma jest obecna od 1977 r. Sjaelso jest jedną z największych firm deweloperskich w Skandynawii notowaną na giełdzie NASDAQ OMX w Kopenhadze.
Sylwia Kosiorek, Sjaelso

      
       Od redakcji
       Oby budowa Porto 55 była kontynuowana, na razie stoi. Nie pisaliśmy o tym, że nie będzie w Elblągu Porto 55, a jedynie o tym, że inwestor – Sjaelso – wycofuje się z Polski. Powyżej potwierdza to Prezes firmy Sjaelso, więc zarzut, że podajemy niesprawdzone informacje, jest absurdalny.
       Pisaliśmy, że, naszym zdaniem, inwestycja jest zagrożona. Uważam, że w tej kwestii nic się nie zmieniło. Z komunikatu Sjaelso dowiadujemy się jedynie, że firma, zanim wycofa się z Polski definitywnie, będzie szukać nabywców rozpoczętych tu inwestycji. To i bez komunikatu było dość oczywiste. Sjaelso zainwestowała w cztery wymienione w komunikacie inwestycje duże pieniądze, nikt chyba nie sądził, że nie spróbuje ich sprzedać.
       Faktem jest, że o swojej decyzji o wycofaniu się z Polski Sjaelso do wczoraj nie poinformowała władz Elbląga, a na wzmianki o tej decyzji w elbląskich mediach zareagowała dopiero dziś.
       Mam nadzieję, że Sjaelso lub jakaś inna firma wybuduje w Elblągu galerię handlową. Na razie jednak mamy kłopot, bo na to, że niełatwo jest sprzedać teren pod inwestycję w Elblągu, przykładów jest aż nazbyt wiele. Modrzewina, działka przy 3 Maja, działka po kinie „Syrena”...

      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pozbierajcie informacje a nie raz piszecie ze nie bedzie porto a teraz za kilka dni ze bedzie. Wprowadzacie tym samym ludzi w blad. Jak juz dajecie arytukuł to go sprawdzcie a nie dajecie na szybkiego zeby miec, ,sensacje, , Totalna amatorka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kanibal(2011-08-30)
 • niech lepiej da kasę na naprawę ulicy którą zniszczył i zmywa się w trymiga w Polski!!
 • Moim zdaniem w budowę galerii Porto 55 powinien włączyć się Prezydent Elbląga by jak najszybciej została zbudowana i otwarta. Dzięki tej inwestycji zaczną się zmiany na lepsze w mieście. Czas działać !!!!!
 • I tak będę jeżdził do 3miasta :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hhe_szczesliwy(2011-08-30)
 • Właśnie tak to wygląda w naszym mieście. .. podają informację, które nie są potwierdzone a jedynie wywołują panikę wśród mieszkańców miasta. Miejmy nadzieje, że faktycznie dojdzie do rozbudowy porto 55,bo jeśli inwestor się wycofa, to zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy rozbudowy nie będą zadowoleni. .jednym zostanie rozkopane pole przed blokiem wraz z korkami na ledwo przejezdnej drodze. .a drugim robienie zakupów w trójmieście. :) Oczywiście nie ukrywam, że cieszy mnie fakt, że firma pozostaje w mieście. .. jak na razie :D
 • Zasmuciła mnie ta wiadomość, bo tak naprawdę wolałbym ten pomnik Jezusa Króla Polski
 • O chwalmy w niebiosa naszych darczyncow z PO
 • Porto 55 jest już do kupienia na allegro! Licytujemy? :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Licytator(2011-08-30)
 • Wiesz jak to jest, redaktorek podłapie temat i podjarany smaruje artykul, mniejsza o tresc, byle byl soczysty i pikantny. Bez zachowania logicznego myslenia i zimnej krwi, wprowadza ludzi w blad. Potem czyta na WP i Ctrl+V. Witamy w Elblongu.
 • To nie będzie krzyża?Ani pomnika Prezydenta Milionlecia Aviatora?
 • Wiecie jaki będzie jutro artykuł na Portelu. .. ? Ja wiem. "Budowy Porto 55 jednak nie będzie" hehehehe!!!!!
 • Obiecują jak w PO, chyba mają wspólne korzenie.
Reklama