UWAGA!

Provident w Elblągu

Od ponad roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego działa Provident Polska S.A., pionier w zakresie udzielania pożyczek w domu klienta. Od lutego firma ma także swój oddział w Elblągu.

Provident Polska S.A. zajmuje się udzielaniem pożyczek w domu klienta. Maksymalna wysokość pożyczki może wynieść 3,5 tys. złotych. Pożyczkobiorcą może być osoba w wieku od 18 do 70 lat, posiadająca stałe zameldowanie oraz stałe źródło dochodu - nie ma określonego minimalnego progu dochodu. Provident Polska nie wymaga żyrantów.
     - Dlatego m.in. umowa jest podpisywana w domu klienta - mówi Piotr Piotrowski, Account Manager Provident Polska S.A. - Bardzo ważne jest to, w jakich warunkach mieszka klient, jak ma w domu. Jest to wyznacznik jego wiarygodności finansowej.
     Procedura uzyskania pożyczki jest bardzo prosta: wystarczy zadzwonić do oddziału i umówić się z przedstawicielem Provident Polska na spotkanie. Po podpisaniu umowy, w której klient ma obliczoną wysokość tygodniowych rat, gotówka dostarczana jest w ciągu 48 godzin do domu klienta. Koszty pożyczki są stałe i już przy podpisywaniu umowy klient dokładnie wie, ile będzie musiał łącznie spłacić. Spłata rozkładana jest na 26, 36 lub 52 tygodnie. Po każdą ratę do domu pożyczkobiorcy przychodzi przedstawiciel Providenta.
     - Raty są spłacane tygodniowo, ponieważ jesteśmy firmą brytyjską i tam jest praktykowana taka forma - mówi Małgorzata Kotkiewicz, kierownik ds. kontaktów z mediami. - W Wielkiej Brytanii pensje wypłacane są co tydzień. W Polsce wprawdzie co miesiąc, jednak system ten także u nas sprawdził się. Klienci wolą płacić częściej, ale za to niższe raty.
     W ciągu roku działalności Provident Polska w województwie warmińsko-mazurskim obsłużył 20 tysięcy klientów. Daje zatrudnienie 400 osobom, w tym zarówno przedstawicielom na prowizji, jak i pracownikom etatowym.
     - Każdy może zostać naszym przedstawicielem - mówi Piotr Piotrowski. - Przez cały czas szukamy współpracowników. I muszę podkreślić, że przedstawicielstwo nie polega na akwizycji. Nie chodzimy, ani nie dzwonimy do domów klientów - to klient dzwoni do nas.
     Ale Provident Polska S.A. to nie tylko pożyczki, ale także szeroko zakrojona działalność charytatywna. W tym roku duży projekt charytatywny będzie realizowany w województwie warmińsko- mazurskim. Provident Polska będzie sponsorem obiadów szkolnych dla 130 dzieci z najuboższych rodzin z regionu, zwłaszcza z Elbląga i okolicznych gmin.
     Akcja potrwa od września 2001 roku do czerwca 2002 r. i jest przygotowywana wspólnie z Miejskimi Ośrodkami Opieki Społecznej i dyrektorami szkół podstawowych.
     Elbląski oddział Provident Polska mieści się przy ul. Płk Dąbka 120 - obok Gildii Kupców Żuławskich.
IG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama