UWAGA!

Przed sezonem turystycznym

W środę (12 marca) o godz. 14 w sali konferencyjnej Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbędzie się konferencja „Ruch turystyczny na Warmii i Mazurach w kontekście budowy marki regionu”.

- Przygotowujemy się do otwarcia sezonu turystycznego na Warmii i Mazurach, więc to dobry czas, żeby zaprezentować wyniki badań dotyczących ruchu turystycznego i porozmawiać o strategii promocji - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Podobną prezentację w tym miejscu województwo pokazało dwa lata temu. Przybyło blisko 100 dziennikarzy, doskonale zorientowanych w sprawach regionu, zadawali bardzo szczegółowe pytania, odzew był naprawdę znakomity.
     W programie spotkania m.in. wystąpienia: Jacka Protasa, marszałka województwa; Jarosława Słomy, członka zarządu województwa „Turystyka na Warmii i Mazurach”; Anny Somorowskiej, prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki „Badanie wizerunku Województwa Warmińsko-Mazurskiego”; Jarosława Klimczaka, prezesa Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pt. „ Współpraca Warmii i Mazur z innymi regionami Polski”.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • WojŁawrynowicz Parafrazując Katona Starszego Cenzora, ,. .. POZA TYM UWAŻAM, ŻE TRUSO NALEŻY ZBUDOWAĆ” !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2008-03-11)
 • Rozpoczęcie sezonu turystycznego w obrębie Warmińsko-Mazurskiego województwa można rozpoznać po medialnym szumie, który swe apogeum osiąga na przełomie maja i czerwca a potem spokojnie stabilizuje się i zanika by umrzeć śmiercią naturalną w połowie września. Taki swoisty period wzwodu bez finału - szczególnie dający się zauważyć we wschodniej części tej krainy to nieomalże tradycja tych ziem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-03-11)
 • WojŁawrynowicz KANAŁ ELBLĄSKI nadal jest sierotą. Nikt nie robi mu lobbingu. „ Związek Gmin Kanału OSTRÓDZKO – Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego” nie jest zbyt aktywny. Żegluga Ostródzko - Elbląska jest leniwym monopolistą (bilety na rejs kosztuje 80 zł, podczas gdy bilet z Gdyni na Hel kosztuje 10zł). Nie mam możliwości powrotu z Buczyńca. Bo nie każdy chce płynąć do Ostródy. W Polsce powstało i powstaje kilka replik grodzisk, a my o Truso gadamy od 21 lat. Podobnie jest z koleją nadzalewową (Tanie tramwaje szynowe) i zalewem. (Mariny daleko do standardów minimum europejskiego). Nie ma stałych i tanich połączeń promowych, Tolkmicko - Krynica, Frombork - Krynica. Podczas podsumowania projektu „ Porozumienie na rzecz zatrudnienia” 10 na 10 powiatów regionu elbląskiego uznało ze największą szansa dl ich rozwoju jest turystyka. I CO ? Słowa, słowa, słowa. .. .PO PIERWSZE TUTYSTYKA SAMORZĄDOWCU!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2008-03-11)
 • WojŁawrynowicz Dodam jeszcze, że nie powstał skansen wsi żuławskiej i szlak pielgrzymkowy św. Wojciecha. Większość tych rzeczy, o których mówię mogło być sfinansowane z projektów europejskich. Ale my gadamy o turystyce gadamy, gadamy. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2008-03-11)
 • Woju ~ trochu mlodszy jestes, wiec dopowiem tylko - do wielu-wielu lat gadamy. . szczerze mowiac, to zaczynam tracic optymizm. .canetti mowil: przenies glod do glowy! a czy jakikolwiek decydEl, czy decydOl cierpi glod?
 • dobrze, że istnieje jakaś agroturystyka i prywatna inicjatywa na Mazurach
 • Marzenie o turystyce - wikingach, szlakach rowerowych, kolei nadzalewowej żaglach i innych nieprawdopodobnych rzeczach czy zdarzeniach ma swoją nazwę. Nazywamy je nadzieją. To, co wiecznie zawodzi, wiecznie też jest przedmiotem nadziei. Głowa do góry. Przyjemnie pomarzyć mieć nadzieję a niektórzy nawet moga pogadać o tym, spotkac się - i to często za pieniądze.
 • Szanowni Państwo czy na konferencji hitem kulinarnym był lin z Zatoki Elbląskiej w śmietanie z rtęcią. Lokalna władza zna od 1996 roku zalecenia naukowców w celu rozwiązania problemu rtęci. Mam nadzieję, że lokalne stowarzyszenia oraz młodzi ludzie rozpropagują region pod hasłem- tylko u nas z wody wydostaje się siarkowodór, metan, amoniak a ryby mogą zawierać rtęć. W sezonie turystycznym obowiązuje zakaz uprawiania sportów wodnych przekroczone miano coli. Szczegóły na stronie rafzen. pl Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2008-03-21)
 • Panie Kulas nie strasz bo narobisz w portki
 • Szanowny Panie Juras jak Pan zauważył informuję mieszkańców o rtęci w Zatoce Elbląskiej w formie żartu, ponieważ oficjalne pisma do posłów z PiS i PO nie powodują odpowiednich działań. Szanowny Panie Juras, Pan wie, że na tej tematyce się znam i przeprowadziłem nie tylko ja odpowiednie badanie. Sądzę, że gdyby Pan wiedział o jakimś zagrożeniu życia i zdrowia dla innych ludzi jeszcze informacja poparta była by badaniami, dyrektywą Unii Europejskiej, zaleceniami naukowców, praktycznymi stwierdzeniami chorób osób po spożyciu rtęci - też ostrzegałby wszystkich co można. Dlatego też mam nadzieję, że dołączy Pan do osób, które domagają się natychmiastowego wykonania zaleceń Państwowego Instytutu Geologi Morza i przestrzegania praw unijnych i polskich- to jest natychmiastowej refulacji południowej części Zatoki Elbląskiej w celu usunięcia rtęci. Więcej na stronie rafzen. pl Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jerzy Kulas(2008-03-27)
 • @AborygenMiejscowy najczesciej zgadzam sie z twoimi wypowiedziami ale dzisiaj musze cos sprostowac, piszesz ze jest to: "Taki swoisty period wzwodu bez finału" - ja uwazam ze owszem z finalem ale w ustach lub na ustach i jak wiadomo nie prowadzi to do brzemiennosci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Emigrant_(2008-03-28)
 • Tak - to jest rzeczywiście pewien istotny, aczkolwiek szczególny problem, ale nie za bardzo dotkliwy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-03-28)
Reklama