UWAGA!

Przez koszary dojedziesz na Zatorze

 
Elbląg, Prace mają potrwać do 7 listopada
Prace mają potrwać do 7 listopada (fot. Witold Sadowski)

Rozpoczęły się prace przy budowie drogi, która połączy ulicę Akacjową z Zatorzem, dzięki czemu mieszkańcy nie będą musieli stać w korkach przed przejazdem kolejowym na ul. Lotniczej. Kierowcy będą mogli korzystać z tego objazdu po 7 listopada.

- Obecnie prace polegają na utwardzeniu odcinka o długości około 50 m i szerokości 6 m. Wykonywana jest w tym miejscu nawierzchnia asfaltowa na podbudowie z tłucznia łamanego stabilizowanego mechanicznie – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Ten odcinek to brakujący fragment drogi, która przebiega przez teren byłych koszar wojskowych. Dzięki jego budowie mieszkańcy Zatorza nie będą musieli stać w korkach przed szlabanem kolejowym, zamiast tego mają korzystać z objazdu, który będzie prowadził do ulicy Akacjowej i ronda Kaliningrad. - Zakończenie robót budowlanych zaplanowano do 7 listopada. Po tym terminie rozpocznie się odbiór inwestycji i dopiero wtedy ten odcinek może zostać udostępniony do użytku – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Prace na wspomnianym odcinku będą kosztować 73 tysiące złotych. Miasto wybrało wykonawcę bez przetargu, w ramach zapytania ofertowego, rozesłanego do trzech firm. Dwie odpowiedziały. Zwycięska oferta – elbląskiej firmy Egramel - była o 10 tysięcy złotych tańsza od drugiej.
       - Wartość zamówienia nie przekraczała równowartości 30 tysięcy euro, dlatego zgodnie z regulaminem Urzędu Miejskiego w Elblągu w sprawie zamówień publicznych zastosowano taką procedurę – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Przypomnijmy, że trwają też prace nad koncepcją układu komunikacyjnego wzdłuż ulicy Lotniczej. Firma z Gdańska która wygrała przetarg, ma czas na przygotowanie dokumentacji do maja przyszłego roku. Opracowanie, które będzie kosztowało 574 tysiące złotych, ma dać odpowiedź na pytanie, czy wzdłuż Lotniczej ma powstać tunel czy wiadukt i ile będą kosztowały oba rozwiązania.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • te wybory to jednak dobra sprawa:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42
  0
  jestemza(2014-10-30)
 • Wybory się zbliżają więc w końcu droga się znalazła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  2
  Inżynier(2014-10-30)
 • No tak, ale zapitalanie na koniec miasta do Akacjowej moze byc rowne z tym ile trzeba czekac na szlabanie. ..
 • Przestańcie, aż tak narzekać wracając z Mazurskich Jezior, Grzechotek, Braniewa, Pasłęka, Warszawy itd będziecie mieli Zatorzanie szybciej!Czy ten wiadukt łączący was z siódemką jest czynny, bo już dawno tam nie jechałem!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  0
  kierowcatankowca(2014-10-30)
 • Wybory są co 4 lata a jednak dopiero Wilk pomyślał o tym rozwiązaniu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  16
  jestem za(2014-10-30)
 • kierowcatankowca - Jak jeździsz w nocy, to może i nie problem dla ciebie, pociągi nie jeżdżą w nocy. Wiadukt nie łączy się z S7 niestety. Często nie jeżdżę na Zatorze ale ostatnio byłem zmuszony, wjeżdżam - szlaban/pociąg, załatwiłem sprawę, wracam - szlaban/pociąg. Domyślam się, że jest to uciążliwe dla mieszkańców, zwłaszcza, że utrudnia to ruch przy wjeździe na teren Giełdy Elbląskiej. Dla niektórych nie będzie sensu tłuc się Grunwaldzką, żeby wjechać na Zatorze ale jadąc od Pasłęka/Gronowa Górnego lub ulicy Rawskiej jest to pewne rozwiązanie. Wybory powinny być co roku. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  1
  kandydatS.(2014-10-30)
 • a co z obiektami po jednostce czy ktoś będzie pilnował, jak będzie można bez ograniczeń wjeżdżać na ten teren
 • Kiedy złośliwy Olsztyn da zgodę na budowę węzła na obwodnicy z wiaduktem na Malborskiej?
 • niby brakujący fragment drogi był zawsze, tylko był przysypany warstwą ziemi, wystarczy rozgrodzić wyczyścić drogę betonową bo taka tylko jest i jazda. Wątpię że wilk był w to zaangażowany.
 • Poprzedniku. Coś słyszałeś ale nie zrozumiałeś co do Ciebie mówią. Żadnej drogi tam nigdy nie było. To o czym mówisz to był pas techniczny lotniska, którego część została zdemontowana przez wojsko. Obecnie ta część byłej drogi technicznej zostaje odbudowywana i będzie możliwy przejazd z Lotniczej do Akacjowej. Nie będzie to cudo ale lepszy rydz niż nic. Gdyby nie prezydent Wilk i jego ekipa to by tego przejazdu nie było
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  11
  wyborca(2014-10-30)
 • jedno jest pewne o wiadukcie mozemy zapomniec. .. .bedziemy polaczeni z miastem bez szlabanu taka bedzie wymowka na nastepna 30 lat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  2
  ktos..x(2014-10-30)
 • lol a co da droga na akacjową ? jak tam na 7 się nei wjedzie ? mieli otworzyć drogę na 7 z zatorza a nie walneli wyjazd z zatorza na wypizdówek. ..
Reklama