UWAGA!

Przy Dąbrowskiego ma powstać osiedle

 Elbląg, Wizualizacja inwestycji przy ul. Dąbrowskiego według inwestora
Wizualizacja inwestycji przy ul. Dąbrowskiego według inwestora

Firma z Mławy wystąpiła do ratusza o pozwolenie na budowę osiedla przy ul. Dąbrowskiego. Mają tu powstać trzy budynki z podziemnymi garażami.

„Inwestor wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę dla inwestycji polegającej na budowie zespołu trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych o 4 kondygnacjach naziemnych wraz z garażami podziemnymi, infrastrukturą techniczną  i zagospodarowaniem terenu na działkach nr 4/6, 4/9 obręb 20 przy ul. Gen. J. Dąbrowskiego w Elblągu – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Zgodę na inwestycję w listopadzie ubiegłego roku wyraziła Rada Miejska w Elblągu na podstawie tak zwanej ustawy lex 

  Elbląg, Osiedle ma powstać na działkach oznaczonych niebieską linią (portal mapowy UM Elbląg
Osiedle ma powstać na działkach oznaczonych niebieską linią (portal mapowy UM Elbląg

deweloper, umożliwiającej deweloperom przyspieszenie procedur inwesrtycyjnych. Przy Dąbrowskiego ma powstać w sumie około 70 mieszkań o powierzchni od 27 do 95 metrów kwadratowych, wraz z halami garażowymi do 70 miejsc postojowych.

To kolejna inwestycja mieszkaniowa przy ul. Dąbrowskiego. Trwa już tam budowa budynku mieszkalnego, realizowanego przez Wojskową Agencję Mieszkaniową.

 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zaraz przekonamy się czy powinni tam budować wiarygodne opinie poparte "swoim doświadczeniem"wyda znany elbląski człowiek sukcesu zapewne znakomity inżynier urbanistyki ogólnie fachowiec od wszystkiego towarzysz "dajcie mi koryto"
 • Czyli Bema coraz bardziej zapchana. A i jeszcze straz pozarna!
 • całkiem zabetonują to miasto. .:/
 • Czyżby wielka czerwona gwiazda Miejscowy celebryta, tancerz, piosenkarz, polityk. pan Robert?
 • A co na to miasto? Wyjazdu brak.
 • Ciekawe czy odstawi taką lipę jak na Sadowej i pewnie 8 tysia za meter.
 • Gdańsk też zaczęto zabetonowywać i co gorsza centrum miasta wbrew koncepcji urbanistycznej, obecnie nie ma tam już przestrzeni. Adamowicz wyprzedawał, wyrażał zgody i wydawał się niepokonany aż tu nagle. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  31
  kryskanamatyska(2021-02-22)
 • Panie Wróblewski i Spółka a jednak dla wybranych przepustowość sieci kanalizacyjnej jest z gumy Biedronka osiedle na Łęczyckiej bloki WAM w budowie przedszkole na Dąbrowskiego teraz następne 70 mieszkań nie wspomnę o osiedlu na Rawskiej, odmawialiście już 10 lat temu i nadal nie pozwalacie na podłączenie się do kanalizacji bo brak przepustowości a żadnej inwestycji w celu jej poprawy nie było i nie ma to samo z drogami, myślicie, że Ciemnogród nie widzi co wyprawiacie co sprzedajecie w jaki sposób trwonicie nasze pieniądze niszczycie potencjał, ucinacie etaty w przedszkolach i szkołach robicie z ludzi niewolników, ostatni wypadek w przedszkolu to też pokłosie Waszych rządów pseudo oszczędności ale cóż władza się sama wyżywi.
 • Kolejne wybetonowane osiedle z kanalizacją burzową, przyłączane do niewydajnego już w tej chwili kolektora w ciągu al. Grunwaldzkiej. Oj będziemy pływać tzn domy wzdłuż Grunwaldzkiej i przylegle osiedla. Planów alternatywego odprowadzenia wody deszczowej w ratuszu brak. Trzeba będzie skarżyć miasto o odszkodowania. Najłatwiej mistrzom zarządzania sprzedać grunty deweloperowi.
 • a był taki ladny lasek. .. .wszystko trzeba zabetonować. .masakra. Czy te 70 miejsc parkingowych starczy ? :D
 • Test
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  3
  Unitank(2021-02-22)
 • Kolejne wybetonowane osiedle, podłaczone do niedrożnego w tej chwili kolektora burzowego w ciagu al. Grunwaldzkiej. Brak alternatywnego rozwiązania przez miasto. Oj bedą co raz częstsze powodzie. Serio to nie moze przejść przez cenzurę. Nieładnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  4
  Unitank(2021-02-22)
Reklama