UWAGA!

Przy moście ma powstać parking

 
Elbląg, Tak obecnie wygląda teren przy ul. Tamka
Tak obecnie wygląda teren przy ul. Tamka (fot. Michał Skroboszewski)

Teren obok mostu kardynała Wyszyńskiego od lat straszy ruinami po magazynach. Ratusz chce sprzedać te działki. Zgodnie z planem zagospodarowana przestrzennego miałby tu powstać między innymi dwu- lub trzypoziomowy parking dla autokarów i samochodów osobowych.

Działkami, na których znajdują się pozostałości po magazynach, administruje na co dzień Zarząd Budynków Komunalnych. Leżą w granicach Starego Miasta, tuż przy Moście Kardynała Wyszyńskiego. W 2010 roku Rada Miejska określiła w planie zagospodarowania przestrzennego, że w tym miejscu, w rejonie ulicy Tamka, może powstać dwu- lub trzykondygnacyjny parking dla autokarów oraz samochodów osobowych, a jego architektura powinna nawiązywać go historycznej zabudowy gospodarczej. W planie znalazło się także miejsce na zabudowę usługową oraz tereny zielone, w tym rejonie pozostanie też przepompownia ścieków, którą administruje EPWiK. Od kilku lat nic w sprawie działek się nie dzieje, choć ratusz planuje ich sprzedaż.

  Elbląg, Przy moście ma powstać parking
(fot. Michał Skroboszewski)


       - Działki będą sukcesywnie przygotowywane do zbycia w drodze przetargów nieograniczonych zgodnie z ich przeznaczeniem wskazanym w obowiązującym planie – poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Nie wiadomo jeszcze, kiedy przetargi będą ogłoszone. Warto dodać, że każdy, kto będzie chciał kupić ten teren, będzie musiał się liczyć z koniecznością przeprowadzenia badań archeologicznych.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dlaczego nie biedra
 • Od planu zagospodarowania przestrzennego do realizacji jest dłuuuuuga droga
 • no najlepiej wyburzyć domy i budować parkingii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  7
  panieńsk(2015-04-14)
 • a dla kogo ten parking miałby tam być??? równie dobrze można zrobić 3 poziomowy parking na środku pola w Karczowiskach Górnych.
 • Basen zrobić można kanał blisko
 • A mam pytanko! Kiedy, od kogo i za ile Ratusz kupił te działki, że teraz chce je sprzedać i to w drodze przetargu. Drugie pytanie: Komu te ewentualnie wybudowane parkingi mają służyć? Oczekuję wiążącej odpowiedzi. Komentatorom dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  Sceptyk(2015-04-14)
 • hym Jeśli parking będzie częścią potrzebną dla okolicznych, jeszcze niezagospodarowanych lokali, to jak najbardziej ok. Ale jesli ma tam stać a w kolo nie będzie nic, dlaczego ludzie mieliby tam parkować. nie widze w tym żadnego celu. No nie wiem? Ma on był pełny ale tylko na dni elbląga?
 • Ewentualny, zapewne niedoszły inwestor zrobi rozeznanie i nie będzie na chybił trafił moczył kasy w niepewnym interesie. Jest to kolejny dziwny, nietrafiony pomysł kogoś z tzw. magistratu. Nawet domyślam się kto za tym stoi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  kapryśny(2015-04-14)
 • Panie Sceptyk nie otrzyma Pan odpowiedzi, ponieważ Ratusz nabrał wody w usta i tak jest najwygodniej. Głos Ludu jest nie ważny. Urząd potrzebuje kasy, bo musi utrzymać armię często niepotrzebnych gryzipiórków no i jeszcze na bezmyślne wydatki, a na dodatek nikt za błędy nie odpowiada. Ale w koło jest wesoło. .. .. i Elblążąn coraz mniej i coraz mniej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  ellamania(2015-04-14)
 • Do pani Ellemanii! Dziękuję za rozsądną i wyważoną odpowiedź. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Sceptyk(2015-04-14)
 • Nie biedronka bo maja produkty gorsze jakosciowo tzw. 2 kategorii. .. a glupi narod sie nabiera. I ceny sa o wiele wyzsze niz np. w Kauflandzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  niecierpiestonek(2015-04-14)
 • Parking będzie dla wędkarzy :) proste ?
Reklama