UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rada Inicjatyw Innowacyjnych

 
Elbląg, Pomieszczenia inkubatora czekają
Pomieszczenia inkubatora czekają (fot. WS)

Przy inkubatorze przedsiębiorczości w Elbląskim Parku Technologicznym powstała Rada Inicjatyw Innowacyjnych, która ma ułatwiać kontakty między inkubatorem przedsiębiorczości, a studentami i absolwentami elbląskich wyższych uczelni.

Rada Inicjatyw Innowacyjnych powołana wczoraj (27 listopada) przez prezydenta Elbląga Jerzego Wilka ma być gremium doradczym i służyć inkubatorowi przedsiębiorczości. Do Rady weszli przedstawiciele elbląskich uczelni wyższych, instytucji i przedsiębiorstw: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej i Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego, Departament Edukacji i Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego, Powiatowego Urzędu Pracy, Stowarzyszenia Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka oraz firm Wójcik Fabryka Mebli i OPEGIEKA.
       – Będzie to organizacja doradcza i opiniotwórcza dla dyrekcji Elbląskiego Parku Technologicznego, która zarządza całym obiektem, i dla Prezydenta Miasta – w celu wyboru tych przedsiębiorców, którzy będą funkcjonować w inkubatorze – wyjaśnia prezydent Jerzy Wilk.
       – W Radzie są przedstawiciele uczelni wyższych. Powtarzam za każdym razem, że park technologiczny czy inkubator nie będzie miał sensu, jeśli nie będzie współpracy z uczelniami, bo to tam jest ten naturalny zasób młodych ludzi, którzy kończą szkoły – dodaje Paweł Lulewicz, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.
       Wkrótce w każdej z tych trzech uczelni mają się odbyć spotkania, na podczas których przedstawiciele EPT i działających w nim firm zaprezentują studentom ofertę inkubatora przedsiębiorczości i adresowane do nich propozycje.
      
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A pan Wilk tak się zarzekał, że nie będzie zatrudniał doradców. Tyle są warte obiecanki pana Wilka.
 • Inkubator, dyrekcja inkubatora, rada do ułatwiania kontaktu z dyrekcją, potem kolejna rada itp. Buźka, kwiatek, uścisk dłoni, prezydent. .. tylko chętnych do zakładania firm brak.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  arek234(2013-11-28)
 • Kogoś chyba pogięło ! Teraz już tylko czekam na utworzenie Rady, ułatwiającej kontakty studentów i absolwentów elbląskich uczelni z nowo powstałą Radą Inicjatyw Innowacyjnych. A tak w ogóle, to dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego wraz z pracownikami chyba za bardzo przyrośli do foteli. Niepotrzebne są kolejne rady. Tak proszę szanownego (tfuuu. .. , ) państwa, wystarczy jedynie kupić bilet komunikacji miejskiej i pojechać do jednej i drugiej uczelni i tam wysłuchać propozycji, by wiedzieć, jaki najlepszy produkt zaproponować. Zamiast porannej, południowej i kolejnej kawki przy kochanym biureczku, w ciepłym biurze, jazda w miasto i do do roboty. Panie Prezydencie, niech Pan nie idzie tą drogą, bo gwarantuję, że szybciej Pan wyfrunie ze swojego, urzędniczego fotela, niż Panu się wydaje !
 • Wilkowi też się zamarzyła Rada Menadżerów więc ją sobie powołał ale inaczej nazwał
 • jeżeli jest Rada, która ma opiniować firmy mające wynajmować biura w inkubatorze, to należy ograniczyć zatrudnienie w tym że inkubatorze do dozorcy, sprzątaczki i ksiegowej do wystawiania faktur najemcom.
 • OPEGIEKA nauczy firmy zdobywania zamówień z UM. Tak jak z EPEDem :)
Reklama