UWAGA!

Radni zadecydują

W czwartek (12.01) radni mają podjąć uchwałę lokalizacji obiektu handlowego o dużej powierzchni sprzedażowej, która pozwoli na wybudowanie hipermarketu przy ul. Żeromskiego. Przed tym krokiem ostrzegają elbląscy kupcy. - Hipermarket w środku miasta to podrzucanie kukułczego jaja do własnego gniazda - mówią.

Obecnie na ul. Żeromskiego znajdują się zakłady mięsne Elmeat. Na tym terenie swój hipermarket chce postawić francuska firma Leclerc. Plany francuskiej firmy podobają się dyrekcji elbląskich zakładów mięsnych, które miałaby przenieść swoją siedzibę na obrzeża miasta – przy ul. Mazurskiej. Budowa nowego zakładu zostałaby sfinansowana z pieniędzy ze sprzedaży terenu przy ul. Żeromskiego.
     Przed tym pomysłem przestrzegają elbląscy kupcy zrzeszeni m.in. w Elbląskie Radzie Handlowej. Ich zdaniem hipermarket w środku miasta spowoduje wzrost bezrobocia, zmniejszy wpływy do miejskiej kasy z tytułu podatków.
     Radni podczas poniedziałkowego spotkania w PSS Społem podkreślali, iż w swoich działaniach chcą ochronić jeden z nielicznych na terenie Elbląga zakładów produkcyjnych - Elmeat. Jeśli na Mazurskiej nie powstanie nowy zakład spełniający wymogi Unii Europejskiej, Elmeat może upaść.
     Poza tym na jutrzejszą sesję zaplanowano m.in. sprawozdanie zarządu miasta z działalności w okresie między sesjami oraz sprawozdanie z realizacji budżetu miasta Elbląga za rok 2000. Radni głosować będą również nad udzieleniem absolutorium zarządowi miasta.
     
     Zobacz także "Własny interes, ale czyj?"
AK

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak budowano Gildie to kupcy sprzeciwiali sie. Teraz kupcy z Gildii też się sprzeciwiaja. Następnie będzie sprzeciwiał pierwszy wybudowany Hipermarket. I tak w koło.Ciekawe że dilerzy samochodów istniejących nie sprzeciwiaja sie powstającym???Ktos jest chory na głowe? Dilerów samochodowych jest 20 !!! Myśle że dwa Hipermarkety podniosa poziom obsługi, tych sprzeciwiajacych sie kupców.Prawdziwym problemem Elblaga jest brak zakładów produkcyjnych, i oczywiscie brak średniej klasy.
  • jezeli tak dilerze to dlaczego nie miasto nie wspiera inwestycji w produkcje a w handel a jezeli mowimy o samochodach to wedlug ciebie to lawecieze pewnie stoja na granicy tak dla jaj a nie dla tego ze lobby samochodowe blokuje konkurecje
  • przeczytajcie Niepewny biznes mięsny --www.gazetaprawna.infor.pl ---to sie dowiecie czemu zaklady padaja miesto powinno sprzedac teren na mazorskiej na hipermarket a sprzedalo zakladom miesnym no to widac ze maja one pieniadze na remonty jak ich stac na kupno ziemi
  • Lobby samochodowe nazyawa sie Daewo,Fiat,Opel,VW,Volwo,Scania,jelcz,Star etc. Są to fabryki samochodów na terenia Polski,zatrudniajace Polaków.Zakłady te kooperuja z poddostawcami z Polski np. z Elbaga.Jeden zatrudniony człowiek na taśmie produkcyjnej fabryki samochodow "pociąga" zatrudnienie ok 50-80 osób niekoniecznie z branzy motoryzacyjnej.Sredniej wielkosci diler samochodów w Polsce zatrudnia ok.40 osób.Laweciarz zainwestował w "stanowisko pracy" ok.50tyś PLN.Aby zostac Dilerem trzeba zainwestować min. 2mln.PLN. Mysle że te cyfry uzmysłowia ambitnym laweciarzom skale problemu.