[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Radny Wilk ocenia konsultacje

Elbląg, Konferencja prasowa PiS: Jerzy Wilk, Jacek Perliński i Rafał Traks.
Konferencja prasowa PiS: Jerzy Wilk, Jacek Perliński i Rafał Traks.

Nasi przedstawiciele brali udział w tych spotkaniach, nazwanych przez Pana Prezydenta konsultacjami społecznymi – mówi Jerzy Wilk, szef klubu radnych PiS, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. – Miały one trochę dziwny charakter, ponieważ nie przedstawiono alternatywnych rozwiązań. Był jeden pomysł i jeden był prezentowany. Niewiele mówiono o EPEC, natomiast argumentowano, że sprzedaż EPEC musi nastąpić dlatego, że w elektrociepłowni jest źle. To jest stawianie problemu do góry nogami.

Jerzy Wilk wskazał też – jego zdaniem – duży błąd prezydenta Henryka Słoniny, organizatora tych „konsultacji”. – To, że Prezydent wskazywał Energę jako firmę, która ma kupić EPEC, jest niezgodne z prawem, bo musi być przetarg – mówił. - Nawe zaproszenie do rokowań jest formą przetargu. Nie można wskazywać tylko jednej firmy, który mówi, dlaczego chce to kupić, bo to jest naginanie prawa.
       – Dziwi nas też sposób prezentacji EPEC. Jestem radnym od wielu kadencji, staram się zawsze bronić interesów miasta, dlatego twierdzę, że Prezydent nie powinien mówić źle o miejskim przedsiębiorstwie, którym zarządza i które chce sprzedać, i to w obecności nabywcy, którego już wybrał. Tak naprawdę EPEC nie jest w złej kondycji finansowej, 40 proc. rur ciepłowniczych w Elblągu to rury preizolowane, jest automatyka w węzłach cieplnych... Pewne rzeczy zostały w tej firmie zrobione, choć jeszcze nie wszystko, ale nie ma powodu., by mówić, że EPEC trzeba sprzedać, bo system ciepłowniczy w Elblągu się zawali. To w elektrociepłowni przez wiele lat nic nie robiono, Energa najpierw sama powinna rozwiązać swoje problemy.
       Radny wskazał też pewną niezgodność obecnych działań prezydenta Słoniny z przyjętymi wcześniej przez Radę Miejską dokumentami, zresztą przyjętymi na wniosek prezydenta. – W 2007 roku Rada na wniosek prezydenta przyjęła „Program zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe miasta Elbląga” i ten program obowiązuje do dzisiaj – przypomina Jerzy Wilk. – Zapisano w nim, że EPEC jest w dobrej kondycji , że dywersyfikacja źródeł ciepła jest najlepszym rozwiązaniem, że do 2009 roku elektrociepłownia ma uruchomić kocioł na biomasę... Dziś należałoby, po pierwsze, przystąpić do weryfikacji tego programu, jeśli aż tyle się w tej materii zmieniło. A poza tym, sprzedaż EPEC nie zwolni prezydenta z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego miasta , za to zawsze odpowiada prezydent, a nie władze Energi, która jest spółką i jej akcjonariusze mogą dowolnie decydować. Choćby o inwestycjach... Najpierw to Energa powinna opracować plan modernizacji elektrociepłowni i przedstawić go miastu.
       – Dlatego klub radnych PiS jest za tym, żeby nie kontynuować tej prywatyzacji w tej chwili – podsumowuje Jerzy Wilk – bo jest źle przygotowana. Sugerujmy, żeby zajęli się tym niezależni fachowcu i przygotowali rozwiązania alternatywne do sprzedaży EPEC Enerdze. Dopiero wówczas można podejmować wiążące decyzje.
      
       Przeczytaj też prezydenckie „Sprawozdanie z konsultacji społecznych w sprawie sprzedaży udziałów EPEC”.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Panie Wilk, nie ma wyjścia, żeby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne miasta trzeba:wybudować nowe źródło ciepła albo zmodernizować obecne(EC). Nikt nie zainwestuje setki milionów zł(żaden bank nie udzieli kredytów), jeżeli nie będzie gwarancji zwrotów kosztów, a to tylko gwarantuje dostęp do klienta, czyli. .. .. trzeba, co panie WILK? Jeżeli epec kupi energa, zmodernizuje stare źródła, wybuduje też nowe. Jeżeli epec kupi inny inwestor wybuduje nowe źródło, wtedy ec upadnie(na tak małym rynku nie ma miejsca dla dwóch źródeł). Albo też po pewnym czasie odsprzeda enerdze z zyskiem i miasto jeszcze straci. TAK CZY OWAK EPEC BEDZIE SPRZEDANY, CENY CIEPŁA BEDĄ ROSŁY A OBIECANKI NISKICH CEN TO DEMAGOGIA I KIEŁBASA WYBORCZA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborca(2010-03-09)
 • Mam bardzo mieszane uczucia co do EPECu po ostatniej wymianie licznika wykonywanej przez 4 osoby: - dwoch hydraulików, - jednego wypelniajacego druki, - kierowce, ktory grzal sie prze ten czas w aucie. Interpretacje tego faktu pozostawiam czytelnikom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej12345(2010-03-09)
 • Kondycja finansowa EPECU jest dobra - TO Jakiś Żart. Coroczne straty w działalności to dobrze. Z całym szacunkiem Panie J. Wilk. rachunek ekonomiczny jest najważniejszy w każdej działalności. To nieudolność obecnego zarządu EPEC doprowadza do złej kondycji finansowej a to są pieniądze wszystkich mieszkańców miata.
 • komenterzyEnergoPodobni ~ że w EPEC-u mietły-trza, to każden-wie. .ale w obiecanki modernizacyjne Energi ostrołeckiej elektrociepłowni też wierzono
 • Moim zdaniem w EC jest b. dobrze:dobrzy fachowcy odrobotnika do technika trochękadry za dużo
 • Ciekawe jaką stratę za ubiegły rok ma EPEC ale na pewno i Zarząd i Rada nadzorcza dostaną absolutorium no i oczywiście nagrody. A za co - a za drogie ciepło droższe o 20 % o sąsiadów, a za bezsęsowne trwonienie miejskich pieiniędzy, a za folwarczne traktowanie firmy miejskiej.
 • Co dalej z tą konrolą i zakupami komputerów w EPECu. Czy pan prezydent to wyjaśnił.
 • tu trzeba fachowców, a nie polityków !
 • Moim zdaniem tam gdzie wkracza PIS to zaczyna się powoli bagno, szkoda tylko ze nie zabrał głosu ten fachowiec z Solidarności co sądził się z Prezydentem m. Elbląga ci panowie są sobie równi lepiej niech milczą i siedzą sobie na posadkach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marlun29(2010-03-09)
 • nosil wilk razy kilka - poniosa i wilka
 • Wilk ma rację co nas obchodzi modernizacja EC, jak chcą sprzedawać ciepło niech się zmodernizują. Panu Słoninie na starość coś się pomerdało jest tyle kadencji a na koniec chce opylić miejską spółkę wciskając ludzią kity o bezpieczeństwie energetycznym. Nich powie, że przenosi tramwaje z miejsca na miejsce i mu kasy brakuje na te poronione pomysły
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  aborygen(2010-03-09)
 • florek Obecny "nasz " prezio jak najszybciej powinien podac sie do dymisji wraz ze swoim elektoratem .tym samym zaoszczędziłby sobie wstydu .Bo jest tak ,że miasto "pieknieje" ,ale ...w zasięgu wzroku prezia z prezydenckiego okna UM Elbląg ,a dzielmice tj.il .Malborska i okolice ,Łęczycka ,ZAtorze są zupelnie zapomniane przez urzędasów,Bo tam już "wzrok " prezia nie sięga...A oto jeden z przykladow : A o scieżkach rowerowych też już pisalem tutaj naszelblag.wm.pl Na pytanie jakie zadałem yrzędniczce ,odpowiedziała :"naprawimy ten błąd architektoniczny ".Za chwile wiosna ,pojawia sie rowery na chodnikach,drogach ,scieżkach rowerowych...Do dzis ten problem nie został rozwiązany .A mija już prawie rok od mojego artykułu . Tak jest w każdej dziedzinie w Elblągu -niby coś chcą robić radni ,jak już robią to -zwtczajnie ,po elbląsku -nic z tego nie wyjdzie ...Obecna władza miasta powinna ustąpić już teraz !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-03-09)
Reklama