UWAGA!

Raport do 15 grudnia

Do 15 grudnia ma być gotowy raport oddziaływania na środowisko kanału prze Mierzeję Wiślaną. Jego wykonawcą jest gdańska firma Ekokonsult. - Chcę zapewnić, że nie ma w tej chwili żadnych sygnałów mówiących o tym, że inwestycja jest zagrożona. Po prostu trwa standardowy proce przygotowywania dokumentacji - mówi Jerzy Wcisła, dyrektor elbląskiego Biura Urzędu Marszałkowskiego.

Przypomnijmy, w połowie maja ukończono „Studium wykonalności inwestycji budowa kanału żeglownego przez Mierzeję Wiślaną”. Jerzego Wcisłę zapytaliśmy, co dalej w sprawie kanału.
     - Pojawiają się alarmujące informacje, że rząd oczekuje nowych dokumentów w sprawie kanału prze Mierzeje Wiślaną. Tymczasem to nic nadzwyczajnego, taka jest procedura - mówi Jerzy Wcisła. - Jeśli chce się uzyskać pozwolenie na budowę, trzeba mieć wykonany raport środowiskowy. Studium wykonalności takim raportem nie jest, stąd konieczność jego wykonania. Urząd Morski w Gdyni, zgodnie procedurą przygotowania inwestycji, zlecił wykonanie raportu środowiskowego. Taki przetarg został ogłoszony i przeprowadzony, wygrała go firma Ekokonsult z Gdańska i go realizuje. 15 grudni będziemy mieli raport środowiskowy. Skądinąd wiemy, kto opracuje w Ekokonsculcie, znamy poglądy tych ludzi. Są oni bardzo ostrożni, gdy chodzi o różne kwestie związane z bezpieczeństwem Zalewu Wiślanego, zatem możemy być przekonani, że ten raport środowiskowy przeanalizuje wszystkie możliwe zagrożenia. Nie ukrywam, że widzę w budowie kanału przez Mierzeję jakieś szanse dla Zalewu Wiślanego, dla elbląskiego portu, ale ja się cieszę, że to taka firma wygrała przetarg. Bo lepiej dzisiaj poznać wszystkie następstwa budowy kanału, niż później, w trakcie tej inwestycji, dowiadywać się, że o czymś nie pomyśleliśmy.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Kilka dni temu / jednak na konkurencyjnym portalu / czytalem bardzo kontrowersyjny artykuł /felieton / o Zalewie Wislanym i Zatoce Elblaskiej / brawa dla autora za odważne przedstawienie problemu / i nie ukrywam, że wzbudzil on moje zainteresowanie a także moich znajomych, z którymi na ten temat rozmawialem. Zreszta komentarze do tego artykułu potwierdzaja nasze wspólne obawy o to, czy rzeczywiście jest tak, jak zostalo to opisane. Pan Wcisło jest - jak widac - entuzjastą różnych rozwiązań dotyczacych połaczeń wodnych. Dlaczego nie zabiera glosu w tak drażliwej sprawie o rzekomej rteci w Elblaskiej Zatoce, o niemożliwości udostepnienia rzeki Elbląg dla żeglugi w okresie chronionym, która przebiega także przez obszar objęty ochroną rezerwatową. To sie wszystko nie zawiązuje w jeden logiczny ciąg, i chyba każdy koń ciągnie w swoją strone. Czemu dziennikarze rozmawiający z czlonkami wladzy nie stawiaja im takich pytań, i tylko po to, aby wyjasniac sprawy. Czy to co mowi i przekazuje / znany już internautom p. Kulas / nie ma znaczenia nawet dla mediów, ktore przede wszystkim powinny sie takimi sprawami / spolecznymi / interesowac.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    radiowęzeł(2008-07-17)
  • moim zdaniem przekop tylko poprawi faune i flore zalewu. Takie przekopy powinny być zrobione co 6 km. woda w zalewie by sie poprawiła i plaże nad zalewem by zaczeły działAć, bo jak na razie to są plaże bez możliwości kąpieli. LIPA !
Reklama