UWAGA!

Remont braniewskiego amfiteatru

Elbląg, Obecny wygląd amfiteatru
Obecny wygląd amfiteatru (fot. UM Braniewo).

W Braniewie, dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007–2013, rusza modernizacja i rozbudowa amfiteatru miejskiego z rekonstrukcją elementów historycznego otoczenia fosy.

W dniu 11 marca została zawarta umowa o dofinansowanie projektu nr UDA-RPWM.04.02-28-024/09-00 w ramach Osi Priorytetowej 4 – „Rozwój, restrukturyzacja i rewitalizacja miast” Działanie 4.2 – „Rewitalizacja miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007–2013.
       Półtora miesiąca później, tj. 27 kwietnia, została podpisana umowa z Inwestorem Zastępczym/Inżynierem Projektu, który został wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego. Przetarg wygrała Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane INSPEC z siedzibą w Olsztynie.
       30 kwietnia podpisana została umowa z Wykonawcą, którym zostało konsorcjum, w skład którego wchodzą: Spółka z o.o. pod firmą Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budoprzem z siedzibą w Olsztynie oraz Spółka z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Elzambud z siedzibą w Elblągu.
       Przekazanie placu budowy dla Wykonawcy nastąpiło w dniu 6 maja, a pierwsze prace rozpoczną się od 18 maja. Planowany termin zakończenia prac to 10 marca 2011 r.
Anna Kroczyk, specjalista ds. promocji miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • to wszystko lipa, postawili kawałek płotu i dwa baraki i jak na razie sie nic wiecej nie dzieje
 • No popatrzcie Elblążanie jak na wiosce można działać. Nasze elbląskie władze powinny brać przykład z działań braniewskich władz. Modernizacja amfiteatru, budowa basenu z prawdziwedo zdarzenia i inne mniejsze inwestycje. A u nas. .. Nawet na dolince ciężko dla dzieciaków plac zabaw zrobić. Panie Prezydencie miasta Elbląg proszę się nie martwić nie wypada Pan blado, mamy przecież najdroższy w europie deptak spacerowy w kierunku Modrzewiny. Wspaniałe dokonanie. .. pogratulować.
 • E tam
 • Niedługo rusza budowa portu w Braniewie, rusza kolej nadzalewowa. .. tylko ten Elbląg troche przeszkadza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z "rozwijającej się wsi"(2010-05-23)
 • Wszystko ładnie i pięknie tylko dzięki tylu inwestycjom nasze piękne miasto Braniewo będzie zadłuzone na kolejne 20 lat!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Braniewianka(2010-05-24)
Reklama