UWAGA!

Rosjanie zamknęli Zalew

Służby graniczne Federacji Rosyjskiej wstrzymały ruch polskich statków po rosyjskiej stronie Zalewu Wiślanego.

Od dziś (21 czerwca) na tym terenie nie będą odprawiane żadne jednostki. Taką informacje polskim służbom granicznym przekazali Rosjanie. Pismo trafiło również do konsulatu generalnego Polski w Kaliningradzie.
     Konsul Jarosław Czubiński wyjaśnił, że wstrzymując ruch Rosjanie powołują się na swoje wewnętrzne przepisy prawne.
     - Twierdzą, że nie ma obustronnych (polsko-rosyjskich) uregulowań prawnych, które zezwalałyby na korzystanie z wód statkom pasażerskim o charakterze turystycznym - mówi konsul Czubiński.
     Konsulat Federacji Rosyjskiej w Gdańsku nie udziela informacji na ten temat. W Ambasadzie Federacji w Warszawie przekazano nam, że pracownicy mają przerwę obiadową i nikogo nie ma.
     Już raz jesienią ubiegłego roku wstrzymano ruch polskich jednostek w rosyjskiej części Zalewu Wiślanego. Wiązało się to z wprowadzeniem wiz. Dotąd do Kaliningradu i Bałtijska regularnie pływało kilkanaście statków i wodolotów z Trójmiasta i Elbląga.
     
     Zobacz także: "Za kilka dni..."
P
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gdzie jest zbiorka do przekopu mierzeji? mam łopate.
 • ...z dedykacją dla dzielnychKrzewicieli idei PortuElmorskiego.
 • no tak teraz to napradę i statek widmo za 470 tys będzie pływał,moze to uratowało tyłki tych co zrobili taki przekret.......i Port sie"rozbuduje"ludzie w jakim miescie my żyjemy że takie przekrety uchodza na sucho a Prokuratura jest slepa............
 • A czego można się spodziewac po "towarzyszach radzieckich" - wskazują nam nasze miejsce. Pytanie retoryczne - kto ma rację i kto może więcej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  maxi02(2004-06-21)
 • No to kogo - pirewszsego kopiemy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2004-06-21)
 • Aborygen - tylko nie przekop, bo miejscowi i tak nie wpuszczą...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Malutki(2004-06-21)
 • czego zescie sie po ruskich spodziewali? trzeba polskie porty zamknac dla polesia i takich tam. niech po woldze lataja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  prowadz nas wodzu....(2004-06-22)
 • Ciekawostka z pogranicza absurdu , że ruch statków przez granice na Zalewie Wiślanym zostaje wstrzymany. Tyle się dyskutuje od kilkudziesięciu lat takim lub innym zachowaniu slużb rosyjskich podczas przekraczania granicy na Zalewie , a tu nagle nasze wladze dają "ciala" . Ktoś zapomnial ze umowa ma wygasnąć . Znowu brak winnych . Są tylko pokrzywdzeni . Myśle że stalo się to już normą . Dobry sposób na wytlumaczenie strat spólki EL-PORT. A Panowie Prezesi i tak otrzymają nagrody czy premie (zapomnialem jak to nazywają) !
 • Ja się temu wcale nie dziwię. Od dłuższego czasu nasze kolejne rządy robią wszystko aby Rosjanie odwrócili się od nas plecami. Nie przeszkodzi im to we współpracy np. z Niemcami, ale ponad naszymi głowami. Jeszcze trochę i możemy całkowicie stracić rynek kaliningradzki (cztaj: rosyjski). Pozdrawiam władców naszej RP (europejskiej ???). Rusek.
 • A może jednak warto przekonać mieszkańców mierzei, że im się to będzie opłacało i przekopać kanał przez Mierzeje Wiślaną. TURYSTYKA TO NOWE MIEJSCA PRACY I PIENIĄDZE DLA MIESZKAŃCÓW REGIONU,a jachting uprawiają ludzie zamożni. CZEMU NIE WYKOŻYSTUJEMY MOŻLIWOŚCI I NIE ZAPRASZAMY ICH DO SIEBIE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wojciech Ławrynowicz(2004-06-23)
 • WYKORZYSTUJEMY. PLATFORMA CIENKA Z ORTOGRAFII.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PAWEŁ(2004-06-23)
 • Panie Wojtku - mieszkańcy Mierzei po prostu BOJĄ SIĘ przekopu, więc co tu mówić o przesłankach ekonomicznych.
Reklama