UWAGA!

Rozbudowa 503 nabiera tempa

 
Elbląg, Rozbudowa 503 nabiera tempa
fot. arch. portEl

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 503 na odcinku Elbląg – Tolkmicko – Pogrodzie to temat, który powraca jak bumerang, pojawiają się spekulacje i domysły. Na jakim zatem etapie są obecne prace?

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 503 na odcinku Elbląg – Tolkmicko – Pogrodzie wzbudza wiele emocji, temat wielokrotnie pojawiał się również na łamach portElu (m.in. „Uruchomiono mostek w Kadynach”  czy „Wszyscy czekają na mostek”. W związku z tym pojawiają się różne spekulacje, na przykład takie, że firmy drogowe pracujące przy rozbudowie… zbankrutowały.
       – Jestem przedstawicielem zamawiającego, jeżeli wystawione są świadectwa płatności, to je po prostu realizujemy. Nie słyszałem, żeby jakieś firmy z budowy zeszły, wręcz przeciwnie. Mam informację, że w związku z tym, że warunki atmosferyczne poprawiły się, od poniedziałku [4 lutego – red.] firmy, które w okresie zimowym nie pracowały, rozpoczynają prace. Do tej pory nikt z podwykonawców nie zgłosił zaległości w płatnościach – wyjaśnia Zbigniew Knapik, inżynier kontraktu. – Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, to w lutym wystartują roboty drogowe, czyli poszerzanie poboczy oraz roboty ziemne. Od poniedziałku będą również realizowane roboty mostowe, będzie realizowana kanalizacja deszczowa w Suchaczu oraz w Tolkmicku. Roboty będą sukcesywnie przybierały na sile, aż do terminu zakończenia, który nie uległ zmianie.
       Według informacji zawartych na stronie projektu, w skład inwestycji wchodzi m.in. poszerzenie nawierzchni i wzmocnienie konstrukcji istniejącej drogi, rozbudowa i przebudowa wszystkich istniejących skrzyżowań, usprawnienie odwodnienia drogi, oczyszczenie i udrożnienie istniejących rowów drogowych, budowa lub rozbudowa istniejącej kanalizacji deszczowej w miejscowościach, przebudowa istniejących urządzeń energetycznych i oświetlenia, usunięcie drzew rosnących zbyt blisko jezdni lub ograniczających widoczność czy wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego drogi. Roboty zostały rozpoczęte 2 maja ubiegłego roku, natomiast ich koniec planowany jest na 30 czerwca 2013.
       Przypomnijmy, całkowita wartość projektu to ponad 76 mln zł, z czego ponad 48 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Ostatnie ogólnopolskie doniesienia o zamrożonych środkach na budowę dróg dotyczą projektów drogowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w ramach programów Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Jakoś nie chce mi się wierzyć, że się wyrobią do 30 czerwca. Przynajmniej patrząc na ogrom prac które pozostały jeszcze do wykonania. No chyba, że robota będzie na odwal.
 • A ul. Browarna, Robotnicza, Nowa 1,Pocztowa NIC CISZA ZERO ROBOTY. I tory tramwajowe zastój. NIC DODAĆ NIC UJĄĆ. STEK OBIETNIC.
 • Przyspiesza jak elbląski pomarańczowy ślimak!
 • tempa to nabiera platformerska propaganda na tej stronie
 • Nie wiem jak nabiera tempa, jeśli mamy zimę. Bzdura
 • Kraść tylko potrafią, tak że nawet unia okoniem sie postawiła i koryto postanowiła zamknąć. Swołocz poubecka opanowala ten kraj i nie spocznie dopoki nie zostanie tutaj kamień na kamieniu. Jak ktoś chce zobaczyć budowanie dróg za unijne pieniądze niech przejedzie sie berlinką i zobaczy co sie dzieje. Wszystko po trzech latach do kapitalnego ramontu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  józef bąk syn złodzieja(2013-02-01)
 • a ja kolejny raz zapytam co to za poroniony pomysł żeby drogę z Suchacza do Kadyn puszczać przez długi, kręty, niebezpieczny odcinek przez las zamiast prosto i wygodnie przez Peklęwo. .
 • My mieszkancy Tolkmicka głoswaliśmy na obecnego Burmistrza już poraz trzeci ale napewno ostatni ten człowiek robi wiele złego, przykład właśnie rozbudowa tej drogi jak można było zamknąć jednocześnie droge przez Łęcze i Suchacz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marlun(2013-02-01)
 • a ja kolejny raz zapytam co to za poroniony pomysł żeby drogę z Suchacza do Kadyn puszczać przez długi, kręty, niebezpieczny odcinek przez las zamiast prosto i wygodnie przez Peklęwo. .odpowiem ci co kilka lat jest duża cofka i zalewa po prostu tam wszystko
 • nabiera żółwiego tempa. .. .każdą sprawę można ubrać w piękne słówka. .. .pisać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. .. .
 • budujemy mosty, rozwalamy domy, nie liczymy się z ludzmi, załatwiamy swoje interesy, byle nam było dobrze. od conajmniej trzech tygodni w Suchaczu przy kładce obok rozebranego mostku nie swiecą lampy, ciemno, można nogi połamać, wpasc do wody, bo nie widać gdzie się idzie i nikogo to nie interesuje. żeby dojść do autobusu musimy pokonac duży odcinek drogi po ciemku, taplając się w błocie przy rozkopach żle zabezpieczonych. Ciekawe kto będzie odpowiadał jak w koncu ktoś zrobi sobie krzywdę. Pomimo interwencji u burmistrza nie ma żadnej reakcji. Nikt nie interesuje się jak dzieci idą do szkoły czy z niej wracają. Teraz dopiero widać jak burmistrz obrósł w piórka i czuje się pewnie na swoim stołku. Wogóle nie liczy się z ludzmi w swojej gminie. Tak szanuje się wyborców. !!!
 • nareszcie tolkmicko pisze to co myśli. .. .nigdzie nie zrobiono tak jak w tej gminie. dookoła rozkopane jednocześnie trzy drogi. oczywiście chyba tylko krocie zebrano za sprzedaż tych szybko wyrywanych drzew. ale to niestety kasa wykonawcy dróg. nieważne, że ludzie rozbijają się na tak przygotowanych drogach. zaraz będzie tłumaczenie, że mróz i nie mogą nic robić!!! ale póki co samo tolkmicko rośnie w siłę, tylko dlaczego ludziom nie żyje się dostatniej????? w centrum pałac gminy powstanie. dekoracje świąteczne, miały stwarzać iluzje miasta????? w sklepach i tak widać brak klientów, mieszkańcom chyba nie żyje się lepiej przez te złudzenia. właściciele sklepów, marzą o naprawdę dużych obrotach, żeby przetrwać te ciężkie czasy. kiedy to nastąpi?????
Reklama