UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozbudowa „Ogrodów” nabiera mocy prawnej

 
Elbląg, Nowe „Ogrody” otwarte zostaną w 2013 roku
Nowe „Ogrody” otwarte zostaną w 2013 roku (fot. nadesłane)

W ciągu niespełna miesiąca wejdzie w życie uchwała Rady Miejskiej w Elblągu w sprawie zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, które umożliwią rozbudowę Centrum Handlowego „Ogrody”. Następnym krokiem formalnym inwestorów centrum będzie ubieganie się o uzyskanie pozwolenia na budowę.

2 sierpnia do publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego skierowana została uchwała Rady Miejskiej w Elblągu w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wydzielonego terenu w osiedlu Zakrzewo w Elblągu. W ciągu 30 dni wejdzie ona w życie. Oznacza to, że inwestorzy Centrum Handlowego „Ogrody” mogą kontynuować proces rozbudowy obiektu zgodnie z założonym harmonogramem.
       Wcześniej, 6 lipca, wojewoda warmińsko-mazurski zwrócił się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) o stwierdzenie, czy drobne formalne błędy w uchwale mają wpływ na jej ważność. Rozpatrywanie wniosku wojewody przez WSA może potrwać nawet kilka miesięcy. Ze względu na znikomość uchybień, inwestorzy centrum liczą, że sąd oddali skargę i uchwała zostanie utrzymana.
       – Publikacja w Dzienniku Urzędowym dowodzi, że uwagi wojewody miały charakter czysto formalny i w żaden sposób nie podważają inicjatywy rozbudowy „Ogrodów". Fakt ten umożliwia nam działanie zgodnie z przyjętym harmonogramem, bez perspektywy opóźnienia procesu inwestycyjnego. Następnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę – mówi Tomasz Szewczyk, dyrektor zarządzający ACTEEUM Central Europe, które na zlecenie ING Real Estate przygotowuje rozbudowę CH „Ogrody" – Cały czas pozostajemy do dyspozycji w kwestii informacji, które mogą pomóc w usprawnieniu dalszej realizacji inwestycji.
       Rozpoczęcie prac przy rozbudowie Centrum Handlowego „Ogrody" zaplanowano na początek 2012. Nowe „Ogrody” otwarte zostaną w roku 2013. Po zakończeniu wartej 55 mln Euro inwestycji powstanie dwukrotnie większe nowoczesne centrum o powierzchni najmu ponad 40 000 m2 z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi oraz 1000 miejsc pracy.
      
Marta Stach, Imago PR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama