UWAGA!

Rozpoczęły się szkolenia

Stu przyszłych pracowników powstającej w Elblągu spółki na bazie Elzamu i Stoczni Gdyńskiej rozpoczęło czteromiesięczne szkolenia w zawodzie spawacza. Już w najbliższy poniedziałek kurs rozpocznie kolejnych 150-ciu przyszłych monterów kadłubów.

Przyszli pracownicy spółki zostali wyłonieni spośród bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. Najprawdopodobniej w sierpniu rozpocznie się druga tura szkoleń dla innych 250-ciu osób.
     W nowym zakładzie docelowo będzie pracować 500 osób.
     Kursy finansuje Krajowy Urząd Pracy w ramach kontraktu wartości półtora miliona zł, podpisanego przez Starostę Elbląskiego i prezes KUP Grażynę Zielińską.
     Nowo tworzona spółka ma już obiekty i grunty pod swoją działalność wielkości prawie 1 hektara. Może rozpocząć produkcję w ciągu najbliższych kilku tygodni. Będzie produkować stalowe elementy do budowy kadłubów statków.
     
     Zobacz także „Stocznia - panaceum na bezrobocie”
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wyśta chyba blekotu siem naćpali, co? To we wsi ni ma spawaczów? Zamech wylał, Naprawy Samochodowe wylały, Elzam wylał, Furnel wylał, ZNMR wylały, Browar wylał, jak to mliko do wondoła, spawaczów na bruk! A te szkulenia robiom i kasa miast do portek robotnika idzie na te garnitury i krochmalone koszuliny dyrectorów. A krochmale ja was i tyż łape nastawie, boć krochmal siem klei do wszyćkich tylko nie do biednych!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ziemuś(2001-07-09)
 • OGŁOSZENIE: Ogłaszam nabór kandydatów na kurs do zawodu „Przewodnik po depresji elbląskiej”. Po ukończeni kursu praca zapewniona w 100%. W elbląskiem jest 17 tysięcy bezrobotnych którzy popadli w depresję i trzeba ich z niej wyciągnąć. A bez ukończenia kursu (500zł), zdania egzaminu(250zł) i otrzymania licencji(250zł) ani róż. Kursanci szkoleni w trybie ekspresowym „z rączki do rączki” lub „via koperta” mają zagwarantowane100% zaliczeń i płacą jednorazowo tylko 1.000zł. Kwotę tę można sobie odliczyć od podatku (PIT 2001).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-07-09)
Reklama