UWAGA!

Rozpoczną budowę nowej rowerowej ścieżki

 Elbląg, Wykonawca już postawił znaki informujące o możliwych utrudniach. Ten znajduje się przy zbiegu ul. Górnoląśląskiej z Agrykola
Wykonawca już postawił znaki informujące o możliwych utrudniach. Ten znajduje się przy zbiegu ul. Górnoląśląskiej z Agrykola (fot. Michał Skroboszewski)

Prawie 4 miliony złotych ma kosztować budowa dwóch ścieżek rowerowych – wzdłuż ul. Kościuszki i Agrykoli. Przetarg na to zadanie wygrała gdańska firma MTM, której miasto przekazało już plac budowy. Prace mają ruszyć wkrótce.

Wzdłuż ul. Kościuszki (od ul. Królewieckiej do Wspólnej) oraz Agrykola (od ul. Kościuszki do Górnośląskiej) powstanie asfaltowa ścieżka rowerowa o łącznej długości około dwóch kilometrów. Pierwszy odcinek będzie dwukierunkowy, drugi – jednokierunkowy. Przebudowane zostaną również przejścia dla pieszych wraz z budową przejazdów dla rowerów, zatoki autobusowe, chodniki, w tym trakt przy ul. Spacerowej, zjazdy oraz oświetlenie uliczne, a także miejsca postojowe w ciągu ul. Agrykola w sąsiedztwie cmentarza. Koszt? Prawie 4 miliony złotych, z czego  2,2 mln zł miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.

W przetargu na to zadanie wystartowało pięć firm. Tylko jedna – MTM z Gdańska – zmieściła się w szacunkowej wartości zamówienia ustalonej przez ratusza. Za swoje prace zaoferowała 3,88 mln złotych. Wcześniej zbudowała w Elblągu m.in. wiadukt w ciągu ul. Lotniczej.

- Firmie MTM został już przekazany plac budowy, ustalono już spotkanie pierwszej rady budowy, powstaje szczegółowy harmonogram prac i projekt zmiany organizacji ruchu, które będą musiały być wprowadzone na niektórych etapach inwestycji – informuje nas Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Prace mają wkrótce ruszyć i zakończyć się do 30 czerwca 2022 roku. Wykonawca w miejscach, gdzie zaczynać ma się nowa ścieżka rowerowa, postawił już znaki informujące o tym, że mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • artykuł zdublowany z poniedziałku
 • Obwodnicy północno wschodniej brak a teraz jeszcze będzie bajzel na dwóch budowach, Fromborskiej i Kościuszki. Dziękujemy ci prezydencie za te korki.
 • To te 100 tys zł z budżetu obywatelskiego, które mogło by pójść na ścieżki rowerowe, to dlaczego budowane są parkingi dla mieszkańców na ulicy Brzeskiej? Jaki to ma sens społeczny? Żeby ludziom parkingi budować, bo oni zamiaru nie maja na terenie swojej wspólnoty! To samo na Sienkiewicza powstał parking dla blokow za 265 tys zł! Oni czynszów nie musza podnosić bo budżecik sponsoruje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  39
  6
  Jakie są zasady budżetu obyw(2021-03-04)
 • Budować ścieżki! Bierzcie przykład z Gdańska, tam ludzie do pracy na rowerach dojeżdżają, tam ludzie dbają o zdrowie.
 • Taka ścieżka powinna być połączona aż do dworca przez Kościuszki i Mickiewicza.
 • A kiedy decydenci na Ratuszu przypomną sobie, że jest także latami zapominana przez urzędników, tzw. Elbląska Wieś, czyli wschodni Elbląg, od Saperów na wschód. Od Rawskiej poprzez Lęczycką, Bema, aż do cukierniczego Placu Konstytucji. Przez te parę dobrych kilometrów jest zero drogi dla rowerzystów, a przecież też placimy podatki i to nie małe, bo mieszkamy glownie w domkach jednorodzinnych, a przybywa nam też nowych osiedli, gdzie glownie mlodzi i zdziwieni, że także tej wiosny muszą ryzykować jazdę ulicą Bema do miasta.
 • W tym mieście panuje jakąś niemoc i brak myślenia. Dlaczego w innych miastach remontuja ulice i zaraz powstają ścieżki rowerowe i bus pasy. I mają podobne ulice do naszych.
 • Czy to tak dlugo trzeba mysleć Panie Inżynierze rowerowy Marku Kamm, by na chodnikach / zazwyczaj pustych/ przy ulicy Bema umieścić, jak np. w Szwecji znaczki roweru. I już bez wielkich nakladów, przed ktorymi broni się Ratusz umozliwić legalną jazdę rowerem z wschodnich przedmieść do Srodmieścia.
 • redaktor @zenobiusz - To jest artykuł o zupełnie innej inwestycji rowerowej. W poniedziałek pisaliśmy o ścieżce w ciągu ul. Królewieckiej.
 • Ze wschodnich przedmieść jedziemy ulicami Pabianicką, Morszyńską, Grottgera przez osiedle Za Politechniką, dalej Kolejową, Kochanowskiego do Żermoskiego i Mickiewicza. Po co Bema wspinać się i męczyć pod górę? Jeździmy po płaskim, lekko, łatwo i przyjemnie. Chodniki zostawmy pieszym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21
  5
  oficer, nie inżynier(2021-03-04)
 • "Rozpoczną budowę nowej rowerowej ścieżki"- Nie można elegancko napisać tytułu? Zamieniliście tylko ostatnie słowa, bo się rymowało z "nowej". Nikt nie mówi "rowerowa ścieżka", tylko "ścieżka rowerowa", no nie?
 • RobertKoliński Skandal, marnotrawstwo i tradycyjne, aspołeczne i anty-przyrodnicze barbarzyństwo ratusza. Jeśli Pan Prezydent Wróblewski czy inni urzędnicy ratusza powiedzą Wam za chwilę, że znowu nie ma na coś pieniędzy w mieście, to przypomnijcie im nie tylko o pomyśle poronionego pomnika za 160 tys. złotych, ale również o tym przypadku marnotrawstwa i milionach wyrzuconych na zachcianki leniwych trucicieli w swoich blaszanych rumakach; Hashtagi: #samorzad, #nieudolnosc, #skandal, #wincyjParkinguf!
Reklama