UWAGA!

Rusza budowa kolejnego zakładu na Modrzewinie

 
Elbląg, Na terenie, gdzie ma powstać zakład, wycięto drzewa
Na terenie, gdzie ma powstać zakład, wycięto drzewa (fot. Michał Skroboszewski)

Na Modrzewinie jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa nowego zakładu produkcyjnego. Ma kosztować około 15 milionów złotych i będzie gotowy już w sierpniu. Podczas przygotowań do inwestycji wycięto kilkadziesiąt rosnących na działce drzew, o czym poinformował nas jeden ze zbulwersowanych czytelników. - Inwestor ma zgodę na wycinkę, w zamian jest zobowiązany do posadzenia 20 nowych drzew i tysiąca krzewów – wyjaśnia Urząd Miejski. Zobacz zdjęcia.

„W okolicy skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Czuchnowskiego wyrżnięte zostały zdrowe drzewa w liczbie około 30-40 sztuk, jeszcze tam zresztą leżą - jedno zdrowym pniem w kierunku ulicy; dzieje się to w otulinie tej strefy przemysłowej, nad strumieniem zasilającym od północy Babicę.
       Działanie te są w całkowitej sprzeczności w filozofią, która przecież przyświecała powstaniu parku technologicznego na tym obszarze. Nikt nie kwestionuje wycinek drzewnych chwastów czy krzewów tam gdzie to naprawdę niezbędne dla budowy hal i obiektów, ale to co stało się w tym miejscu urąga wszelkim normom i niczym owej bezsensownej dewastacji wytłumaczyć się nie da. Proszę o dziennikarską interwencję” - napisał do nas jeden z Czytelników.
       Sprawdziliśmy. Zgodę na wycinkę drzew wydał prezydent Elbląga 23 marca. Jak informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego, „inwestor, aby mógł zrealizować inwestycję polegającą na budowie hali produkcyjnej, musiał ukształtować teren przyległych skarp zgodnie z przedstawionym planem zagospodarowania terenu”. - Zgodnie z decyzją zobowiązano inwestora do posadzenia 20 sztuk drzew z wyłączeniem topoli i 1000 sztuk krzewów w ramach nasadzeń zamiennych. Nasadzenie należy wykonać na terenie nieruchomości należącej do wnioskodawcy przy ul. Antoniego Czuchnowskiego w Elblągu w terminie do 30 listopada 2016 roku – informuje Łukasz Mierzejewski.
       Inwestorem jest firma Nutrimilk, która ma siedzibę w Elbląskim Parku Technologicznym. Jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć budowę zakładu produkcyjnego, który będzie wytwarzał preparaty mleczne. - Powierzchnia zakładu wyniesie 2,5 tysiące metrów kwadratowych, budowa potrwać do końca sierpnia. Inwestycja będzie kosztować około 15 milionów złotych. Produkcja preparatów mlecznych, które będziemy eksportować praktycznie na cały świat, jest mocno zautomatyzowana, dlatego pracę znajdzie tutaj od 6 do 8 osób – powiedział nam Andrzej Ptaszyński, prezes firmy Nutrimilk.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • teoria brzozy wydaje się ryzykowna, a to dlatego, że dotychczas brzozy bardzo rzadko urywały skrzydła samolotom. Nawet nigdy. Pancerna brzoza w Smoleńsku byłaby pierwszą, której się to udało. Owszem, w Rosji niejedne cuda już się działy, ale żeby aż takie? Natomiast rakiety strącały samoloty często, niedawno rakieta zestrzeliła malezyjski samolot nad okupowaną przez Rosję częścią Ukrainy.
 • Budowa, budować tego wymaga społeczność naszego regionu. Jak wiemy region bardzo zubożał w miejsca pracy w całym okresie przemian. Dlatego dziwi mnie wielkie larum na temat wycinek. Zwłaszcza jak czytamy w wyjaśnieniach z U. M. wszystko jest zgodne z obowiązującym prawem.
 • Brawo jeszcze 1000 takich fabryczek zatrudniających po 8 ludzi i będzie po bezrobociu w Elblągu!;) Tylko jedno mnie martwi działek budowlanych starczy najwyżej na 100!;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  5
  powiec(2015-04-08)
 • Tu raczej nie chodzi o sam fakt budowy, to logiczne, że przemysł jest potrzebny, niech nam rośnie na chwałę nowych miejsc pracy;). Uogólniając: rzecz w tym, żeby budować, a przede wszystkim planować tak, aby nie trzeba było wycinać. Bagatelizowanie drzew jako zielonej bariery jest po prostu. .. , stawianie fabryk czy fabryczek nie musi się wiązać z wygalaniem terenu. Co z tego, że sadzi się 20,30 czy 40 nowych drzew, skoro one wyrosną na jako taką wysokość za 90 lat. O ile po 30 latach ktoś nie wpadnie na pomysł kolejnej wycinki, co niestety jest prawdopodobne, bo mentalność i rozumienie (elementarnych) podstaw, na jakich świat stoi, mamy, jakie mamy. Po nas tylko maski i tlen w puszkach :)
 • Taki tam ruch, że trawa zdążyła wyrosnąć na chodniku.
 • oczywiście, że trzeba szanować przyrodę ale. .. .. stac na to bogatych nie biednych !!!!! jak będą ludzie zarabiac po 5 tys na ręke to zaczyna dostrzegać urodę motylków i kwiatków !! na razie patrzą czy można z nich zupę jakaś ugotować bo burczy w żołądku !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  6
  kukiz_na_prezydenta(2015-04-08)
 • śmiechu warte zatrudni 5 osób a dofinansowania pewnie otrzymał 8 ml zł, tak wyglądają realia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  9
  karpl57(2015-04-08)
 • był las nie było Nas będzie las nie będzie Nas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  krzaczeek(2015-04-08)
 • Przyjdą Ruscy - też to rozp..lą.
 • polakom też to idzie całkiem dobrze. ..
 • To mial byc teren dla nowych miejsc pracy a tu roboty beda robic kto im to udostepnil znowu jakis walek
 • Ktoś roboty musi zrobić, więc tutaj też są miejsca pracy. Poza tym i tak w Elblągu nie ma fachowców, to pracownicy byli by skądś sprowadzeni. Ważne, że podatki będą w mieście, że rozwija się modrzewina. Z powstaniem kolejnych zakładów ten teren staje się coraz bardziej atrakcyjny dla innych ( psychologia tłumu) oraz jak będą produkować jedno, to w niedalekiej przyszłości ktoś wpadnie na pomysł, że można obok produkować komponenty dla tego zakładu. I tak małymi kroczkami moze powstać niezły łańcuch wzajemnych zależności. Bądzmy dobrej mysli, lepiej jak się buduje ( i jak się buduje to też są miejsca pracy;) ) niz jak modrzewina swieci pustkami. Jak wam mało zieleni to macie jej w ilosci ponad 100 ha w Bażantarni, której inne miasta mogą nam pozazdroscic.
Reklama