UWAGA!

Ruszą, jak miną mrozy

 
Elbląg, Ruszą, jak miną mrozy
fot. AD

Wchodzimy w okres dziurawki na drogach. Już można zaobserwować ekipy, które zaklejają te dziury prowizorycznie, ponieważ warunki pogodowe nie odpowiadają normalnym procedurom technologicznym – mówi wiceprezydent Elbląga Adam Witek.

Wyjaśnił, że koszt zaklejenia dziury w jezdni w warunkach niesprzyjających jest co najmniej trzy, trzy i pół krotnie wyższy niż jej zaklejenia w warunkach temu odpowiadających. Dlatego, póki zima trwa, prowizorycznie łatane będą tylko te dziury, które zagrażają bezpieczeństwu.
       Wczorajsza (5 lutego) konferencja prasowa z udziałem prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka i trójki wiceprezydentów zapoczątkowała cykl spotkań władz miasta z mediami. Władze chcą za ich pośrednictwem pełniej informować o tym, co się dzieje w mieście, nad czym pracują. Nie bez znaczenia jest tu zapowiadane referendum w sprawie odwołania prezydenta i Rady Miejskiej.
       – Władze miasta prowadzą w tej chwili 70 inwestycji, począwszy od tak dużych, jak przebudowa dróg nr 503 i 504 – poinformował wiceprezydent Adam Witek. – Żadna z tych inwestycji nie jest opóźniona, ustalone są terminy końcowe z wykonawcami robót. Wszystkie prowadzone prace zostały w tej chwili doprowadzone do stanu wynikającego z umów. Wykonawcy tych największych inwestycji są w gotowości. Jak tylko pogoda pozwala, można zaobserwować wzmożony ruch na tych newralgicznych odcinkach. W tej chwili kluczową dla nas sprawą jest doprowadzenie do przepustowości linii tramwajowych na przebudowywanych odcinkach dróg, czyli doprowadzenie do normalnego stanu Placu Słowiańskiego. To w tym roku jest naszym planem – żeby zaczęły tamtędy jeździć tramwaje.
       Wiceprezydent zapowiedział też, że wiosenny termin oddania do użytku obu zwodzonych mostów na starówce i nabrzeża między nimi zostanie dotrzymany. Jezdnie na razie łatane są tymczasowo, ale ich poważniejsze naprawy ruszą, jak tylko pogoda pozwoli.
       – W tej chwili trwają też formalne odbiory czterech Orlików, bo techniczne odbiory już za nami – dodał Adam Witek. – Również jak tylko pogoda pozwoli i ustabilizuje się temperatura, bo wykorzystujemy bardzo dobre technologie, chociażby w budowaniu skateparku, wszystkie tego typu inwestycje natychmiast zostaną zakończone.
      
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • jakieś mrozy są ?
 • Ciekawe kiedy wyrównają nawierzchnię przy byłej Spyży przy ul. Nowowiejskiej ??? Teraz jest czas na wysypanie tłucznia, co na jakiś czas załatwi problem. Ile można czekać, aż się wezmą do roboty?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jamess(2013-02-06)
 • "Jak tylko pogoda pozwala, można zaobserwować wzmożony ruch na tych newralgicznych odcinkach". Zaraz umrę ze śmiechu, buahahaa!!! Na przyszłym rondzie browarna-brzeska też??? Nic sie nie dzieje, NIC!!! hahaha, to jakieś jaja są czy prima aprilis? A może ciemny lud wszystko kupi?!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciemny ludek(2013-02-06)
 • wszystkie inwestycje zostaną natychmiast ukończone - haha Panie Witek a co z mostami na starówce? ile razy ich oddanie bylo już przekładane? Kto jak kto, ale Pan powinien pierwszy się z tego towarzystwa usunąć. Traci Pan na autorytecie wśród studentów i ludzi młodych.
 • w moim odczuciu władza ta jest najgorsza od 1989 roku. Żal mi tylko Elblążan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  precz z preczem(2013-02-06)
 • Z jednej strony racja a z drugiej strony kto zapłaci za szkody w aucie przez te dziury? Czy te ulice nie mogą w końcu zrobić porządnie tylko co roku jest to samo naprawdę bardziej opłaca się łatanie i remonty dróg od porządnie położonego asfaltu na parę dobrych lat?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  darowska(2013-02-06)
 • gdzie zdjęcie z poduszką w dziurze z którego śmieje sie cała polska pod rządami Nowaczyka i psubratów ?
 • Może zamiast zwyczajnie łatać dziury to załatają dziury tak by pod koniec jesieni nie były 2x większe w tym samym miejscu? Kiepskie wycinanie, żałosne przygotowanie podłoża przed wypełnieniem ubytku, niezabezpieczenie krawędzi przed pobieraniem wody, brak zalewania szczelin zanim zmienią się w wyrwę. Pracę trzeba szanować, tak? I nasze jakże bogate miasto pozwala na takie fuszerki.
 • Głupota podobno nie boli. Takie dziury po zimie są każdego roku bez względu na to jaki prezydent aktualnie zajmuje fotel. Wystarczy obiektywnie spojrzeć na rzeczywistość. Dziury były są i bedą bo w kraju brak kasy na porządnej jakości drogi i nawierzchnie ulic. Teraz kiedy wreszcie jest szansa na powstanie kilku dobrej jakości miejskich ulic to wszystkim przeszkadza że miasto jest rozkopane. Życzę wszystkim większego optymizmu i umiejętnosci obiektywnej oceny dzisiejszej sytuacji.
 • Zapraszam na ul. Portową (przed mostem Unii Europejskiej zjazd, dojazd jak do m. in. Bryzy), dziura na dziurze, nie ma jak przejechać, ser to przy tej ulicy pikuś.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  siedem(2013-02-06)
 • Mieszkam w Elblągu od dwudziestu dziewięciu lat i cały czas obserwuję jak drogowcy męczą się z jezdnią na Moniuszki, i nie mogą jej nareperować. Teraz poddali się, bo okazało się, że jezdni nie da się naprawić i postawili znak ograniczenia szybkości do 30 km/godz. Tam chyba jakieś żyły wodne są. Proponuję sprowadzić egzorcystę, albo przygotować obchody Trzydziestolecia Remontu Moniuszki.
 • Dziś na ul grunwaldzkiej firma Pdim potrafiła w przeciągu 1h naprawić wyrwę w jezdni z wszelkimi technologicznymi warunkami nawet pracownicy przed spoinowaniem szczelin wysuszyli powierzchnie przed wlaniem spoiwa patrzyłem i podziwiałem że jednak można coś zrobić szybko i dokładnie, nie jak ta nieszczęsna firma z Olsztyna Wmpd rozpaprają i postawią jakiś marny słupek lub pozostawią bez zabezpieczenia wyrwy w jezdni że człowiek wyrywa sobie zawieszenia w aucie, i leją asfalt jak na ul Komeńskiego w śnieżyce gratuluje wyboru wykonawcy. Pozdrawiam pracowników z Pdim i fachowości wykonania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MIESZKANIEC E-GA(2013-02-07)
Reklama