UWAGA!

Ruszają konkursy z nowego RPO

Elbląg, Ruszają konkursy z nowego RPO

Zarząd województwa przyjął dziś harmonogram naboru wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Od poniedziałku, na stronach www.rpo.warmia.mazury.pl oraz www.funduszeeuropejskie.gov.pl można zapoznać się ze szczegółami konkursu z zakresu Osi Inteligentna Gospodarka Warmii i Mazur, skierowanego do Instytucji Otoczenia Biznesu, a dotyczącego inkubowania przedsiębiorstw. Na dofinansowanie projektów w tym konkursie przeznaczono ponad 26 mln zł.
       Jeszcze w tym miesiącu zostaną ogłoszone konkursy w Osi Kadry dla gospodarki. Na dofinansowanie projektów mających na celu wyrównywanie dostępu do edukacji przedszkolnej, podniesienie jakości oferty edukacyjnej dla uczniów, podnoszenie kompetencji i umiejętności zawodowych osób dorosłych z różnych grup oraz rozwój kształcenia i szkolenia zawodowego przewidziano w sumie ok. 88 mln zł.
       Działania dotyczące włączenia społecznego, m.in. aktywizacji społecznej i zawodowej osób wykluczonych oraz zagrożonych wykluczeniem, ułatwienia dostępu usług społecznych i integracji z lokalną społecznością oraz wsparcia lokalnej przedsiębiorczości, mogą liczyć w sumie na ok. 110 mln zł wsparcia.
      
      
      
       Ogłoszeń o konkursach można szukać na stronach www.rpo.warmia.mazury.pl oraz www.funduszeeuropejskie.gov.pl od 30 listopada.
      
      
      
       Na grudzień zaplanowano także nabór w trzech konkursach w Osi Regionalny rynek pracy. Tu na aktywizację zawodową osób pozostających bez zatrudnienia, rozwój samozatrudnienia oraz wsparcie osób zwolnionych z pracy przewidziano około 32 mln zł.
      
      
      
       Zarząd województwa przyjął też dziś harmonogram konkursów na rok 2016. Przewiduje on ogłoszenie 66 konkursów, w których na dofinansowanie projektów przewiduje się ponad 420 mln euro.
      
      
      
      
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • pieniądze zostaną wydane na kursy dla bezrobotnych ( jak zostać milionerem ) i na inne bzdury a w 2020 roku jak już nie będzie dotacji, Grecki scenariusz pewny.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    1
    lilion(2015-11-24)
Reklama