UWAGA!

Ruszyła budowa parkingu na targowisku miejskim

 
Elbląg, Roboty na targowisku miejskim ruszyły, a zakończą się w połowie października
Roboty na targowisku miejskim ruszyły, a zakończą się w połowie października (fot. AD)

Rozpoczęły się prace przy budowie parkingu na targowisku miejskim przy ul. Płk. Dąbka. Ich wykonawcą jest konsorcjum elbląskich firm. Koniec inwestycji, która pochłonie blisko 200 tys. zł, ma nastąpić w połowie października.

O tym, że targowisko miejskie czeka lifting, informowaliśmy już w kwietniu. Cała inwestycja podzielona została na kilka etapów. Pierwszy to budowa parkingu w miejscu tzw. klepiska, a także zlikwidowanie dwóch z trzech zadaszonych wiat z drewnianymi stołami.
       Przed wakacjami Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę tej części inwestycji. Zamówienie objęło: wykonanie parkingu dla 40 miejsc postojowych, w tym dwóch stanowisk dla osób niepełnosprawnych; wykonanie drogi manewrowej, wykonanie odwodnienia parkingu oraz chodników, a także zagospodarowanie terenu przyległego jako terenu zielonego. Niestety, przetarg został unieważniony, bo złożone oferty opiewały na kwotę wyższą niż zakładano.
       Inwestycja jest pilna, zastanawiano się nawet nad okrojeniem zakresu robót., Ostatecznie na ostatniej (wrześniowej) sesji miejscy radni podjęli uchwałę o dołożeniu brakującej kwoty, aby projekt mógł zostać zrealizowany w całości.
       - 2 września została podpisana umowa na „Przebudowę targowiska miejskiego przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu – etap I”. Wykonawcą robót jest konsorcjum elbląskich firm: Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. oraz Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. .z o.o. - informuje Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Wartość robót to blisko 200 tys. zł. Prace mają zakończyć się w połowie października.
       Póki co, handlowcy narzekają na spadające obroty. Zobacz materiał Telewizji Elbląskiej.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nareszcie na plac z autami nie będą wieżdżać bo mi w handlu przeszkadzali
 • Tego zesta nie okroili ale za to okroiliscie KOMPLEKS SPORTOWY za unijne pieniadze. Wystarczyło wywalic tych handlarzy z tymi rzechami z Piłsudskiego i było by w kasie miejskiej 300 czy 500 tysia w suchym. A tak oni sie z was smieja grając w oko i popijajac browary.
 • Tylko budować tam, ,Hale Targową "a nie udawać, że coś się robi. Panowie z Ratusza wyślijcie dyr. MOSIRU do Gdyni niech zobaczy jak wygląda Rynek w XXI wieku.
 • co to jest 40 miejsc parkingowych, tyle co nic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  tomekger(2013-09-12)
Reklama