UWAGA!

Ruszyły prace na Chrobrego

Elbląg, Ruszyły prace na Chrobrego
(fot. WS)

W maju informowaliśmy naszych czytelników o podpisaniu umowy na remont i przebudowę ul. Chrobrego do ulicy Marymonckiej. W tym tygodniu roboty się rozpoczęły. Do pracy ruszyli drwale, a wraz z nimi pojawił się ciężki sprzęt.

Pierwszy etap robót polega na wycięciu drzew rosnących w ciągu planowanej ulicy. Rozbierane są mostki. W ich miejsce zostaną ułożone duże przepusty, aby płynące tamtędy strumienie miały swobodny przepływ. Po ich ułożeniu cały teren będzie niwelowany i przygotowywany pod nową ulicę, chodniki i ścieżkę rowerową. W związku z prowadzonymi robotami radzimy unikania spacerów w tym rejonie.
       Czytaj też: „Ulica Chrobrego doczeka się remontu”.
      

 


      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • nareszcie coś się dobrego dzieje w tym rejonie!
 • Dobrego tylko dla kogo. Niewiele to usprawni ruch w mieście. A na mini obwodnice łączącą Kościuszki z Łęczycką jeszcze sobie poczekamy.
 • A Góra Chrobrego stoi biedna i czeka na inwestycje sportowo rekreacyjne. a urzędnicy ratusza śpią, amen.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-06-17)
 • Niech sie wezmą za drogę, grudziądzka chrobrego, bo została rozwalona przez ciężki sprzęt. Osoba która tam postawiła budynek powinna ponieść konsekwencje z tego tytułu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sędzia.(2010-06-17)
 • niedługo już wszędzie będzie beton, Bażantarnia powinna pozostać terenem zielonym i rekreacyjnym, teraz nie będzie można nawet sobie pobiegać bez wdychania spalin
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  expert(2010-06-17)
 • To jedna z niewielu bardzo dobrych decyzji Prezydenta. Kolejną w tym rejonie powinna być obwodnica zgodnie z projektem sprzed 20 lat, czyli od skrzyzowania Łeczycka / Rawska /Grottgera, miedzy Gorę Pomnik/ Bis, a Gorą Chrobrego do skrzyżowania chrobrego z marymoncką. i dalej do projektowanego ronda, przy Szpitalu. Kazda inna trasa, a szczegolnie pod domami Winnicy i likwidujaca ponad 500 ogrodów dzialkowych / rekreacyjnych to totalne nieporozumienie.
 • Świetny pomysł. Wycięte drzewa wyglądają pięknie. Jeszcze tylko asfalcik do Mostku Elewów i już będzie można śmigać golfikiem po lesie. Rewelka
 • Szkoda, że tylko do Marymonckiej. Powinni wyremontować ul Chrobrego do końca, czyli do skrzyżowania z ul. Wschodnią!
 • Szkoda. Powinni jeszcze asfalt walnąć na niebieskim szlaku, bo ciężko się tam autem jeździ. A w ogóle to wyciąć w cholerę cały ten las, bo tylko przeszkadza.
 • Ktoś wspomniał o likwidacji 500 "ogródków". .. pomarzyć piękna rzecz. Nikt jednak ręki na swój sadzący cebulę i buraczki elektorat nie podniesie. Ci ludzie oderwani granatem od pługa i przeniesieni do miast muszą mieć jakiś substytut młodości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heniek3d(2010-06-18)
 • Ciekawe kto "ważny" tam mieszka? Remontują mało ważną i praktycznie tylko "dojazdową" ulicę na obrzeżach, a prawie w centrum miasta, jedna z częściej uczęszczanych i dłuższych ulic jest w proszku - ul. Browarna. Znalazłoby się też kilka mniejszych uliczek w centrum, gdzie dziura na dziurze, ale widocznie jakaś rodzina "decydenta" wybudowała się na Chrobrego. ..
 • Mam nadzieję, że w planach uwzględniono prawdziwą ścieżkę rowerową, bo jeden z bardziej urokliwych szlaków. Szkoda, że w tym roku muszę go odpuścić.
Reklama