UWAGA!

Są pieniądze na piąty tramwaj

 
Elbląg, Informacje o kolejnych unijnych dofinansowaniach Witold Wróblewski ogłosił na konferencji prasowej, w której wzięli udział także Janusz Nowak i Edward Pietrulewicz
Informacje o kolejnych unijnych dofinansowaniach Witold Wróblewski ogłosił na konferencji prasowej, w której wzięli udział także Janusz Nowak i Edward Pietrulewicz (fot. Michał Skroboszewski)

Nie cztery, a pięć nowych tramwajów trafi do Elbląga w najbliższym czasie. Zakup piątego pojazdu będzie możliwy dzięki zdobyciu przez samorząd dofinansowania z kolejnego unijnego konkursu. Projekt zakłada także zmiany na węźle przesiadkowym na placu Słowiańskim i stworzenie bezpieczniejszego przejścia dla pieszych w sąsiedztwie tego placu.

Cztery nowe tramwaje, już zamówione przez samorząd, mają pojawić się w Elblągu na przełomie roku. Na piąty wkrótce miasto ogłosi przetarg, przy okazji realizując dwie mniejsze inwestycje związane z tym projektem.
       - Na węźle przesiadkowym na placu Słowiańskim będą ustawione dwie informacyjne tablice ledowe, biletomat, zostanie zmodernizowana także wiata przystankowa vis a vis hotelu Arbiter oraz zostanie zakupiony i zamontowany system aktywnego przejścia dla pieszych, przechodzących przez jezdnię w okolicy przystanków. Zasady konkursu były takie, że na sam tramwaj środków finansowych byśmy nie dostali – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
       Cały projekt ma kosztować 3,1 mln złotych, z czego 2,1 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego z puli przeznaczonej na zrównoważony transport miejski.
       Na konferencji prasowej prezydent poinformował także o zdobyciu dofinansowaniu na kilka innych projektów, tak zwanych małych grantów (wartych w sumie ok. 300 tys. złotych), o których napiszemy wkrótce. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama