UWAGA!

Są pieniądze na zakładanie pięcioosobowych firm

2013-10-26
Aktualizowany 2013-10-27 18:00
 

Wszyscy zainteresowani zagadnieniami związanymi z tworzeniem i funkcjonowaniem spółdzielni socjalnych mogą wziąć udział w kolejnym spotkaniu informacyjnym. Odbędzie się ono 29 października (wtorek) o godz. 12 w siedzibie ESWIP przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w sali nr 19.

W tym roku Stowarzyszenie ESWIP przekazało 1 150 000 zł na tworzenie spółdzielni socjalnych. Powstało ich dziesięć, a do końca roku zarejestrują się trzy kolejne. Jeszcze w tym roku ESWIP rozpocznie nowy projekt, w którym do dyspozycji będą pieniądze na rozpoczęcie działalności kolejnych spółdzielni. Zainteresowani tą formą działalności gospodarczej oraz niezdecydowanych stowarzyszenie zaprasza na otwarte spotkanie informacyjne, podczas którego będzie można dowiedzieć się:
       • czym są spółdzielnie socjalne,
       • jak się je tworzy,
       • skąd wziąć pieniądze na rozpoczęcie działalności przez spółdzielnię,
       • gdzie można dostać bezpłatną pomoc w tym zakresie.
      
       Poza tym 6 i 7 listopada zorganizowane zostanie kompleksowe szkolenie przygotowujące do utworzenia spółdzielni i ubiegania się o dotację. Szkolenie będzie miało charakter zamknięty, zgłoszeń na nie dokonać będzie można podczas spotkania informacyjnego 29 października bądź telefonicznie – do 31 listopada.
      
       Organizatorem spotkań jest Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu. Szczegółowych informacji udziela Justyna Ocalewicz, specjalista ds. informacji w Ośrodku – j.ocalewicz@eswip.pl, tel. 55 235 33 88.
      
       Spotkanie jest działaniem projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 


       ---------- Ogłoszenie płatne ----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej