UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Siódemka coraz bardziej ekspresowa

 
Elbląg, Między Miłomłynem a Ostródą prace już są zaawansowane
Między Miłomłynem a Ostródą prace już są zaawansowane (fot. Witold Sadowski)

Od przyszłego roku podróżowanie między Gdańskiem, Elblągiem i Warszawą może wiązać się z sporymi utrudnieniami dla kierowców Ruszy bowiem budowa kilku ważnych odcinków drogi ekspresowej nr 7. Między Miłomłynem a Ostródą już trwają prace, wiosną ruszy budowa ekspresówki między Elblągiem a Gdańskiem oraz Nidzicą i Napierkami, latem – między Ostródą a Olsztynkiem. Zobacz zdjęcia z prac.

Między Miłomłynem i Ostródą od kilku tygodni pracuje już ciężki sprzęt. Trwa budowa obu nitek nowej ekspresowej S7. Wykonawcą jest konsorcjum firm Budimex z Warszawy i Ferrovial Agroman z Madrytu. Inwestycja ma kosztować 292 miliony złotych i ma się zakończyć na początku 2017 roku.
       W 2015 roku ruszy także budowa odcinka siódemki od Kazimierzowa do Koszwał, który skróci kierowcom podróżowanie między Gdańskiem a Elblągiem. Tę inwestycję podzielono na dwa zadania (Koszwały – Nowy Dwór Gdański i Nowy Dwór Gd. - Kazimierzowo), do każdego etapu przystąpiło 13 firm. Zgłoszenia są obecnie weryfikowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, w najbliższych tygodniach wybrane firmy będą musiały przedstawić ofertę cenową. - Jeśli wszystko przebiegnie sprawnie prace budowlane mogłyby się rozpocząć na wiosnę 2015 r. - informuje gdański oddział GDDKiA.
       Wiadomo już za to, ile może kosztować odcinek S7 między Ostróda a Olsztynkiem o długości 20 kilometrów. Tę inwestycję również podzielono na dwa zadania. Wykonaniem pierwszego (odcinek Ostróda Południe – Rychnowo) są zainteresowane cztery firmy, których oferty kształtują się od 298,7 do 323,8 milionów złotych. Z kolei odcinek Rychnowo – Olsztynek Zachód chce budować pięciu wykonawców z ofertami od 388,5 mln do 531 mln zł. Wkrótce komisja przetargowa wybierze zwycięzców, podpisanie umowy planowane jest na przełom marca i kwietnia 2015 roku.
       Ostatni odcinek siódemki o długości 22,7 km położony na terenie naszego województwa (Nidzica – Napierki) zbudują prawdopodobnie firmy Strabag i Strabag Południe. GDDKiA uznała ich oferty za najkorzystniejsze, w sumie budowa ma kosztować 492,5 mln zł i trwać 20 miesięcy od podpisania umowy. Na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi, najpierw standardową kontrolę postępowania przetargowego przeprowadzi prezes Urzędu Zamówień Publicznych.
       Po zakończeniu tych inwestycji, siódemka od Elbląga do granicy województwa w Napierkach, będzie na całej długości drogą klasy S. To łącznie ponad 140 km dwujezdniowej drogi ekspresowej, dzięki której podróż z Elbląga do Warszawy skróci się o ok. 40 minut – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama