UWAGA!

Spór o chodnik

 Elbląg, Spór o chodnik

Przebudowa ulicy Grota-Roweckiego i Grobli Świętego Jerzego odbywa się pod czujnym okiem mieszkańców. Najpierw skarżyli się na utrudnienia z dojazdem, teraz wysłali to Prezydenta protest przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy. Poszło o chodnik, którego zdaniem mieszkańców nie trzeba było wymieniać na nowy.

Pod protestem podpisało się kilkanaście osób. Chcą wiedzieć, co stało się z dotychczasowym chodnikiem, kto jest odpowiedzialny za wykonanie nowej nawierzchni i dlaczego jest ona wykonana nieestetycznie. Chcą także wiedzieć, gdzie podziały się miejsca parkingowe.
       – Stary chodnik z polbruku był położony zaledwie dwa lata temu. Był tak solidny, że ekipa remontowa musiała go rozwalać kilofami, żeby go rozebrać – mówi Waldemar Latkowski, jeden z mieszkańców Grobli św. Jerzego. – Nowa nawierzchnia kosztowała kolejne tysiące złotych, na pierwszy rzut oka jest mniej wytrzymała niż polbruk. Przecież tutaj parkują ciężarówki z towarem do sklepów, które zniszczą ten chodnik. Po co zamieniono lepsze na gorsze?
       Urzędnicy w ratuszu tłumaczą, że o marnotrawieniu pieniędzy nie może być mowy, bo zerwany z Grobli Świętego Jerzego polbruk będzie wykorzystany w innych częściach miasta. Twierdzą, że inwestycja była właśnie po to, by poprawić warunki do parkowania w tym miejscu. W jednym jednak przyznają mieszkańcom rację – nowy chodnik rzeczywiście nie jest wykonany zbyt estetycznie. Dlatego w najbliższym czasie wykonawca ma na swój koszt poprawić usterki.
      
       Zobacz film.
      
      
GR, Telewizja Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Wku*wia mnie gdy zamiast tworzyć nowe miejsca parkingowe, oni likwidują obecne i nie robią nowych. Proponuję mieszkańcom by zaczęli swoimi autami zajmować miejsca parkingowe urzędasów na parkingu przy UM. Niech urzędasy zobaczą jakie to uczucie gdy nie ma się gdzie zaparkować swojego auta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rurruuurryrygr(2010-06-16)
 • I bardzo dobrze! Tam stało tyle samochodów, że nawet chodznikiem nie można było przejść normalnie! Nastawiali tych samochódów aż pod same schody. Fruwać ja jeszcze nie umiem. Z wózkiem nie mozna było przejść!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  natuś(2010-06-16)
 • Elbląski kierowca poradzi sobie z parkowaniem, dla niego słupki czy chodnik co żadna przeszkoda. A ciekawe jak będzie rozwiązane parkowanie na ul. Nitschmanna
 • florek Dlaczego UM Elbląg daje kase na modernizacje i upiększanie terenów wokól Ratusza TYLKO ?By prezio wraz ze swtm "Zastepem Wiernych Niezlomnych " mogli cieszyć oko pięknym widokiem ?A reszta miasta się nie liczy ?!Dziurawe ulice, krzywe chodniki, zaniedbane dzielnice ZATORZE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-06-16)
 • florek Dlaczego UM Elbląg daje kase na modernizacje i upiększanie terenów wokól Ratusza TYLKO ?By prezio wraz ze swtm "Zastepem Wiernych Niezlomnych " mogli cieszyć oko pięknym widokiem ?A reszta miasta się nie liczy ?!Dziurawe ulice, krzywe chodniki, zaniedbane dzielnice ZATORZE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2010-06-16)
 • Proszę żeby ktoś pomyślał jak usprawnić wyjazd z Zw. Jaszczurczego-Wyspiańskiego chodzi mi o skrzyżowanie przy kościele. Żeby wyjechać od tych ulic i włączyć się do ruchu trzeba albo wymusić wyjazd albo liczyć na to że ktoś łaskawie nas puści. Nie ma normalnie możliwości stamtąd włączyć się do ruchu. Stoi się tam i stoi a innej możliwości wyjazdu nie ma! Obecne rozwiązanie jest bardzo niebezpieczne. A w godzinach kiedy wszyscy rano czy po południu ruszają do pracy czy szkoły to już koszmar, wyjazd jest niemożliwy. Temat już pojawiał się i był poruszany i nic! Rozumiem że jest budowa ale mieszkańcy tego regionu też chcą normalnie żyć.
 • Autorowi reportażu proponuję najpierw skonsultować się z pierwszym lepszym uczniem technikum budowlanego zanim zacznie powtarzać bajki o "nieestetycznym i mniej wytrzymałym" chodniku. A największą zmorą Wykonawców są bezrobotni społeczniacy warujący cały dzień w oknie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  JesusAlvaro(2010-06-16)
 • Szkoda pisania urzędnicy z ratusza mają to co pisze się i mówi w d. .. e, ale idą nowe wybory i pora pogonić cały ratusz na zieloną trawkę. Urzędnicy stosują zasadę piesi chodzić po ścianach, samochody są tylko dla uprzywilejowanych wraz z parkingami, a jak się komu nie podoba to może wyjechać z miasta. Taki tok myślenia zrobi z dużego miasta dużą wieś. Poczekamy do wyborów a i do prokuratury powinno trafić doniesienie o popełnieniu przestępstwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-06-16)
 • I bardzo dobrze. Dość juz tych parkingów elblongi nie mają gdzie parkować. W krajach skandynawskich ale nie tylko dba się o tzw. wolną przestrzen. Właściciele aut myślą ze cały świat należy do nich i parking im sie należy jak psu kość. Na rowery nowobogaccy. Brawo Ratusz!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  europejczyk(2010-06-16)
 • proszę się nie kłopotać, pan prezydent ma dużo pieniędzy i czasu - a chodniczki wychodzą mu najlepiej
 • Też jestem za tym, aby ustawowo na rodzinę był tylko jeden samochód. Wszystkie zakamarki zawalone blokującymi przejście gratami. Ne znoszę samochodów kupowanych bez konkretnej potrzeby, ot tak żeby mieć. Chęć posiadania samochodu w dzisiejszych czasach powinna być udokumentowana i potwierdzona.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  free-chodniki(2010-06-16)
 • Po co tyle agresji w wypowiedziach - tylko zgoda buduje - musimy byc silni solidarni i usmiechnięci. Mój brat już dał przykład jak żyć w zgodzie i spokoju, agresja do niczego nie prowadzi, więc zostamy władze w spokoju niech sobie robi co chce a my bądzmy szczęśliwi i zgodni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kaczyński Jerko.(2010-06-16)
Reklama