UWAGA!

Sposób na embargo. Przekaż owoce na cele charytatywne

 Elbląg, Sposób na embargo. Przekaż owoce na cele charytatywne
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Agencja Rynku Rolnego opublikowała listę organizacji charytatywnych, które uprawnione są do przyjmowania owoców i warzyw, od producentów ponoszących straty z powodu rosyjskiego embarga. W Elblągu są trzy punkty, które mogą wystawiać honorowane przez agencję dokumenty, na podstawie których rolnikom i sadownikom wypłacane będą odpowiednie kwoty pieniężne.

Według przyjętych procedur, producent owoców lub warzyw, który ma zamiar wykonać czynności związane z wycofaniem produktu poprzez przekazanie organizacjom charytatywnym dla najuboższych lub biodegradację, w celu zapewnienia właściwego udokumentowania działań, powinien złożyć niezwłocznie stosowne powiadomienie na piśmie do właściwego Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego. Zgłaszając Agencji Rynku Rolnego owoce lub warzywa do przekazania na cele charytatywne lub do biodegradacji należy wskazać m.in. miejsce położenia uprawy, z której pochodzi produkt (numer obrębu ewidencyjnego, nr działki ewidencyjnej, rodzaj, ilość i powierzchnię uprawy). Ponadto, wszystkie czynności związane z przekazaniem organizacjom charytatywnym lub biodegradacją warzyw muszą być dokonane pod nadzorem właściwych służb kontrolnych i być udokumentowane protokołem potwierdzającym przeprowadzenie przekazania lub biodegradacji dla całej ilości zgłoszonego produktu.
       Na ogólnopolskiej liście uznanych organizacji charytatywnych i uprawnionych innych jednostek organizacyjnych oraz osób fizycznych znajduje się obecnie 158 podmiotów, w tym trzy z naszego miasta. Są to:
       1. Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza „lazarus”, ul. Skrzydlata 15a
       2. Bank Żywności, ul. Stefczyka 7/8,
       3. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, ul. Polna 8
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama