UWAGA!

Środowisko techniczne chce wspierać

Dziś (3 czerwca) obradowała Rada Regionalna FSNT Naczelnej Organizacji Technicznej w Elblągu. Uczestniczący w posiedzeniu prezesi stowarzyszeń naukowo-technicznych zadeklarowali czynne wsparcie działań prorozwojowych miasta.

W obradach Rady Regionalnej NOT uczestniczyła Irena Derewecka, pełnomocnik prezydenta Henryka Słoniny ds. strategii i rozwoju Elbląga. Zapoznała ona uczestników posiedzenia z zakresem prowadzonych aktualnie prac nad strategią rozwoju gospodarczego Elbląga i działań prorozwojowych miasta na lata 2014-2020. Jest opracowywana z uwzględnieniem trendów polityki Unii Europejskiej do roku 2020.
       Propozycje do nowej strategii spotkały się z zainteresowaniem uczestników obrad.
       Irena Derewecka zapewniła, że nowa strategia zostanie przedłożona środowisku inżynieryjno-technicznemu do społecznej konsultacji. Jej pierwsza wersja ma być gotowa jeszcze w tym miesiącu.
       Bogusław Marciniak, prezes Rady Regionalnej NOT przedstawił propozycję czynnego włączenia się środowiska inżynieryjno-technicznego do prac nad rozwojem miasta. Wiadomo, że do ostatecznych decyzji ujętych w strategii niezbędne są opinie specjalistów rzeczoznawców, a takimi dysponuje NOT. Sugestie NOT w tej sprawie zostaną przedstawione Prezydentowi Miasta i na razie wszystko wskazuje na to, że zostaną uwzględnione.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama