UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stawiają na zawodowców

 
Elbląg, W CKP działa obecnie 25 różnych pracowni
W CKP działa obecnie 25 różnych pracowni (fot. MS, archiwum portEl.pl)

3,5 miliona złotych będzie kosztować rozbudowa Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema. W przyszłym tygodniu prezydent Elbląga podpisze z marszałkiem województwa umowę na dofinansowanie tej inwestycji z funduszy unijnych. Ma to być kolejny krok w rozwoju szkolnictwa zawodowego w Elblągu.

Obecnie z usług Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Bema korzysta tygodniowo 560 uczniów elbląskich szkół zawodowych i techników, którzy w 25 pracowniach uczą się praktycznej nauki zawodów: od fryzjera do operatorów maszyn numerycznych. Dodatkowo w weekendy do szkoły uczęszcza 150 słuchaczy, którzy podnoszą swoje kwalifikacje.
       Wkrótce CKP ma się powiększyć o nowy budynek, w którym znajdą się dwie nowocześnie wyposażone pracownie – odlewnicza z kuźnią do nauki w zawodzie technik-odlewnik oraz energii odnawialnej do nauki w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. - Do pracowni odlewniczej chcemy kupić piec indukcyjny, który umożliwi odlewy w różnych metalach, dzięki czemu będziemy mogli przeprowadzać egzaminy zawodowe również z tego zakresu – mówił nam kilka miesięcy temu Romuald Mackojć, dyrektor CKP.
       Nowy budynek wraz z wyposażeniem ma kosztować 3,5 miliona złotych, z czego prawie 3 miliony to unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury. - Projekt jest pierwszym etapem tworzenia Elbląskiego Centrum Edukacji Zawodowej – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
       Elbląskie Centrum Edukacji Zawodowej powstanie z połączenia Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Swoją siedzibę będzie miało docelowo w budynkach przy ul. Rawskiej, gdzie działa obecnie Gimnazjum nr 6, które w wyniku reformy edukacji czeka likwidacja.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama