UWAGA!

Stażyści już pracują

 
Elbląg, Małgorzata Charewicz chce zostać grafikiem
Małgorzata Charewicz chce zostać grafikiem (fot. Anna Dembińska)

24 osoby zostały przyjęte do elbląskich firm jako laureaci „Wakacyjnej gry o staż”. Dwoje z nich będzie zdobywać doświadczenie w firmie Softel, wydawcy Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl. Oficjalne podsumowanie tegorocznej edycji akcji odbędzie się w drugiej połowie lipca.

To jest już druga edycja „Gry o wakacyjny staż”, organizowana przez Elbląską Izbę Gospodarczą. Akcja się przyjęła, o czym świadczą rosnące statystyki. W tym roku wzięły w niej udział 34 firmy (w ubiegłej edycji 24), ofert staży było 72 (rok temu 24), zgłosiło się 129 kandydatów (w ubiegłej edycji 66).
       - Proces rekrutacyjny w firmach trochę się przedłużył, ponieważ okazało się, że wielu kandydatów to studenci, którzy akurat w tym czasie mają sesję egzaminacyjną. Okazało się też niestety, że niektóre osoby, które mimo umówionych terminów spotkań, nie zjawiały się na rozmowach kwalifikacyjnych – przyznaje Tomasz Chętnik, koordynator „Gry o wakacyjny staż”. - Z danych, które mamy od firm wynika, że laureatami tegorocznej edycji zostały 24 osoby. Warto dodać, że w ubiegłym roku stażystów było 11.
       Wśród nich jest dwoje elblążan, których wybrała firma Softel, wydawca Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl: Małgorzata Charewicz, która rozpoczęła już miesięczny staż grafika oraz Michał Skorupa, który w sierpniu będzie poznawał tajniki dziennikarstwa. Pokonali silną konkurencję – o staż grafika ubiegało się siedem osób, o dziennikarza – aż 17.
       - To już moja druga praktyka w ostatnich latach – mówi 21-letnia Małgorzata Charewicz, studentka trzeciego roku informatyki na Politechnice Gdańskiej, która odbywa w Softelu staż grafika. - Interesuję się grafiką trójwymiarową, nie mam doświadczenia w grafice 2D, a u was się mogę tego nauczyć.
       Staże w firmach potrwają od miesiąca do trzech miesięcy, każda osoba będzie otrzymywać wynagrodzenie – minimum 1100 zł brutto, które opłacają poszczególni przedsiębiorcy. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji „Gry o wakacyjny staż” ma się odbyć w drugiej połowie lipca. O szczegółach poinformujemy wkrótce.
      
       Stażyści w tegorocznej akcji „Gra o wakacyjny staż”
      
Karolina Białowąs, Marta Biegaj, Małgorzata Charewicz, Arkadiusz Flak, Daniel Jasina, Maciej Kapczyński, Damian Kaplewski, Daniel Kazimierski, Monika Kisiel, Borys Klejnota, Ewelina Kowalik, Piotr Kubica, Paweł Kurowski, Tomasz Kurowski, Kornelia Malinowska, Małgorzata Markowska, Katarzyna Matysko, Szymon Opęchowski, Kacper Redlicki, Michał Skorupa, Rafał Sochacki, Grzegorz Szudzik, Bartosz Wyłoga, Maciej Zieniewicz.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szkoda tylko, że nie ma odzewu do wszystkich kandydatów którzy zgłosili się. Miło byłoby zdzwonić i powiedzieć, że nie jest się zainteresowanym moją osobą. .. .A tak siedzisz i czekasz na zbawienie;/
 • do n_n brawo właśnie dostałaś/łeś pierwszego kopa w d. .. od życia i powiem ci że będzie tego więcej bo jak sie siedzi i czeka to się nie doczeka trzeba wyjść, walczyć o swoje i swoje wychodzić
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  6
  Pracodawczyni(2015-07-03)
 • 3 miechy na stazu a pozniej na szparagi lub zlewozmywak za granice o to polska. .. krajina dobrobytu zadzacych. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  4
  poselnasejm2012(2015-07-03)
 • doświadczenie w życiu nawet takie jak ten epizod też się liczy. .. , a treści niektórych wypowiedzi jasno mówią iż nie wszyscy na ten drobiazg zasługują. .. .smędzenia jak mi żle i jak mi będzie jeszcze gorzej i dlatego nic nie warto robić. .. a kysz poszli wy w szmaty. ..
 • zgłosiłem się. .. .żadnego odzewu. .. żal. .. i teraz zwalają winę na ludzi, że nie przychodzili. .. nie drodzy państwo, to firmy się nie odzywały. jestem rozgoryczony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  0
  rozczarowanyuczestnik(2015-07-03)
 • Walczyć o swoje to można na ringu czy w klatce MMA, doświadczenie w wieku kilkudziesięciu lat będzie doświadczenie, wiedza, tylko pracy nie będzie, najłatwiej łupić młodych - wyjadą i nie wrócą
 • Śliczna pani. Niech uwierzy w siebie.
 • TĄ GRĘ O STAŻ TO WYGRALI PRACODAWCY a nie pracownicy. Przecież za ich pracę płaci PUP, więc prywaciarze mają darmową siłę roboczą. Stażyści jak by się nie starali to i tak dostaną kopa w d. .. e. Przecież lepiej wziąć następnego murzyna-starzyste niż dać umowę i samemu płacić mu wypłatę. :-)
 • Jesteś w błędzie.
 • Trójmiasto płaci lepiej, umowy bez łaski, za 2000 zł na rękę bez problemu można dostać pracę nawet przy niewielkim lub braku doświadczenia.
 • "Elbląg" robi łaskę, za kilka lat zostaną chorzy w szpitalach, urzędnicy, trochę samotnych rencistów, emerytów kto ma głowę na karku wyjedzie pracować za minimalną na zachodzie minimum 3 razy wyższą niż w Polsce.
 • 24 osoby są oszukiwanie przez wyzyskiwaczy a wy jeszcze to pietnujecie Gratuluję!!! Ile wam dali?
Reklama