UWAGA!

Susza o rozmiarach klęski żywiołowej?

Wczoraj (24 czerwca) wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski poinformował rolników o podjętych przez niego działaniach w związku z wystąpieniem suszy w naszym regionie.

- Spotkanie wojewody z przedstawicielami organizacji rolniczych odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie - informuje rzecznik prasowy wojewody Edyta Wrotek. - Wojewoda Podziewski poinformował rolników o podjętych działaniach: zawiadomił Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o istotnych stratach w uprawach rolnych spowodowanych suszą oraz zapytał, czy oprócz uruchomienia kredytów klęskowych przewidywane jest wprowadzenie innych form pomocy, i czy w świetle przepisów ustawy z 2002 roku o stanie klęski żywiołowej możliwe jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej z powodu suszy. Do dziś wojewoda nie uzyskał odpowiedzi z Ministerstwa.
     W związku z napływającymi do Wydziału Środowiska Urzędu Wojewódzkiego wnioskami dotyczącymi szacowania strat w uprawach rolnych spowodowanych suszą, zostały zweryfikowane składy osobowe komisji do oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych.
     Wojewoda wystąpił również do burmistrzów i wójtów z terenu województwa o sporządzenie wykazów gospodarstw, które poniosły straty w wyniku suszy i pilne przekazanie do właściwych terenowo Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego. Komisje przystąpiły do szacowania strat w terenie.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Mam pytanie czy ktos może pamieta w którym roku rolnicy nie użalali sie na susze lub że jest za mokro? Mi się wydaje że na wsi to maja tylko na zmianę same kleski albo urodzaju albo nieurodzaju!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dyletant miastowy(2008-06-25)
 • No to Tobie tak sie wydaje, bo sobie mieszkasz w bloku, a warzywa i owoce masz z biedronki. Jednak powinieneś wiedzieć, że trwająca ponad miesiąc susza akurat w czasie najważniejszym dla wzrostu roślin może spowodować znaczne straty. To samo jak jest za mokro - wsztstko gnije. Więc nie marudź :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  smerf maruda(2008-06-25)
 • powinienes "modlic sie" zeby nie bylo ani suszy ani powodzi - dlatego ze jeszcze troche a nie stac cie bedzie na zycie i to nie tyklo warzywa ale tez i mieso i produkty zwierzece - tyle tylko ze o lancuszku pokarmowym powinienes sie uczyc w szkole podstawowej i choc troche z niej zapamietac
 • " dyletant miastowy " - z twojego podpisu wynika, ze nie znasz sie na miescie a juz na pewno nie znasz sie na wsi - po co w takim razie komentarz?
Reklama