UWAGA!

Światła na rogu Okrzei

Zakończył się pierwszy etap przebudowy skrzyżowania ul. Robotniczej i Okrzei - informuje Urząd Miasta. Dziś (27 czerwca) włączono i przekazano do użytku sygnalizację świetlną.

Pierwszy etap, oprócz zamontowania sygnalizacji na tym skrzyżowaniu, obejmował między innymi wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodników, wykonanie przyłączy kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji elektroenergetycznych oraz wykonanie schodów do targowiska wraz z budową muru oporowego.
     Obecnie trwają prace związane z drugim etapem tej inwestycji, czyli z przebudową odcinka ul. Okrzei do skrzyżowania z ul. Daszyńskiego. Zakres robót obejmuje: wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodników, budowę zjazdów i miejsc parkingowych, wykonanie przyłączy kanalizacji deszczowej oraz usunięcie kolizji elektroenergetycznych.
     Prace wykonywane przez firmę Skanska S.A. potrwają do 15 lipca. Ich łączna wartość wynosi ponad 1,3 mln zł. Zadanie to jest realizowane w ramach III Edycji Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na Drogach i współfinansowane jest ze środków Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Co za sens tam stawiania świateł? Niedługo z robotniczej zrobicie kolejną Ogólną - co 50m światła x_X
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nigg4tor(2008-06-27)
 • To teraz do Daszyńskiego będzie super, a reszta ulicy dalej będzie miała zdemolowany chodnik, jeden pas ruchu, notoryczne wciskanie się miedzy zaparkowane samochody by przepościć jadącego z przeciwka. Pozostanie szara codzienność na ulicy "cześciowo wyremontowanej". A wystarczyło tak niewiele, czyli nowy chodnik przenieść za linię niepotrzebnych drzew do Rechniewskiego, a stary zostawić do parkowania. Proste? Mozę za proste by to zrobić. Choć przez Okrzei puszczono ruch na Browarną z braku skrętu w lewo z Rechniewskiego w Brzeską.
 • Gdyby kierowcy jeździli z należytą kultura i zachowaniem zasad bezpieczeństwa dzieci idące ze szkoły i dorośli idący na "rynek"pewnie nie musieli by prosić o pomoc.
 • Jest dobrze! Tylko niech ktoś powie, gdzie postawić auto i pójść na rynek, nie narażając się "zbrojnemu ramieniu" wlodarzy miasta? Jak na razie, parking do tego celu, nadal służy autochandlowi. To już się nawet i pisać niechce. Co robią"nasi" Radni, że tolerują ten stan rzeczy?
 • Jest SOBOTA rynek !! Ktoś wyjeżdża z Okrzei w prawo w Robotniczą !! NAJPIERW czeka na zielone światło potem zkręca a tam LUDZIE na prześciu bo mają zielone !!! PYTANIE ????? ILE SAMOCHODÓW WYJEDZIE Z OKRZEI !!!!! KOREK BEDZIE AZ DO RYCHNIEWSKIEGO !!!!! ZAJE FAJNE ROZWIĄZANIE !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MIESZKANIEC OKRZEI(2008-06-27)
 • I wszyscy będziemy stać na tych światłach na Okrzei
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kierowca(2008-06-27)
 • A może te światła przeniesiemy 200m dalej na skrzyżowanie Robotniczej z Pionierską? Tam się bardziej przydadzą.
 • Wyraźnie mi jecze czegoś brakuje, a gdzie są progi zwalniające :-)) chyba jakieś niedopatrzenie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zmotoryzowany(2008-06-27)
 • Pytanie??? A co za tłumy wyjeżdżają z Okrzei w "Jest SOBOTA rynek !! " A to jest jakiś problem postać chwilę na światłach, panie pospieszalski mieszkańcu Okrzei? Problem, bo ci cholerni piesi to zupełnie niepotrzebni użytkownicy ruch drogowego, no nie? Powinni fruwać, a Ci STARZY to już w ogóle dawno powinni nie żyć i nie blokować ruchu. .. Życzę zdrowia do jak NAJDŁUŻSZEJ STAROŚCI; P
 • To skandal a gdzie wysepka dla pieszych!!!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zgrywus(2008-06-28)
 • Ul. Daszyńskiego też należałoby zmodernizować i poszerzyć. Jest to droga do szkoły podstawowej nr 1 oraz dojazd do dużego osiedla Donimirskich, Barona itd.
 • kto lub czyja rodzinka urzędasa mieszka w okolicy ? bo moim zdaniem należało to przejście zlikwidować a nie modernizować
Reklama