UWAGA!

Ta działka znalazła nabywcę

 Elbląg, Ta działka znalazła nabywcę
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Mimo sytuacji zagrożenia epidemicznego przetargi na sprzedaż nieruchomości w elbląskim ratuszu odbywają się bez zakłóceń. Dzisiaj nabywcę znalazł grunt przy ul. Traugutta.

Nabywcą działki przy ul. Traugutta, o powierzchni 0,2 hektara, na której do 2017 roku znajdowały się przeznaczone do rozbiórki mieszkalne budynki komunalne, została firma EL Invest Development, która m.in. w ostatnim czasie zabudowała pustą dotychczas działkę przy ul. Trybunalskej. Wylicytowała grunt za 810 tys. zł.

Działka jest uzbrojona w media komunalna i jest przeznaczona pod zabudowę mieszkalno-usługową. Zwycięzca licytacji jest zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji do 31 grudnia 2023 roku i jej zakończenia do końca 2025 roku.

Nabywcy nie znalazła za to dzisiaj inna działka, o powierzchni 0,4 hektara, znajdująca się przy ul. Kilińskiego. Na niej również ma powstać zabudowa mieszkalno-usługowa. Cena wywoławcza to 674,5 tys. zł (plus VAT). Nikt jednak nie wpłacił wadium i przetarg zapewne wkrótce zostanie powtórzony.

 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama