UWAGA!

Tanie grzanie w „Kamienicach przy bramie”

 
Tanie grzanie w „Kamienicach przy bramie”

W „Kamienicach przy bramie” zastosowano nowoczesny i ekonomiczny system, który daje lokatorom, użytkownikom lokali, możliwość indywidualnego sterowania centralnym ogrzewaniem oraz ciepłą wodą przez cały rok. Dzięki zastosowaniu mieszkaniowych węzłów cieplnych logoterm znacznie podniosła się klasa energetyczna budynku, co jest bardzo ważnym argumentem dla inwestorów oraz nabywców oferowanych przez dewelopera nowobudowanych mieszkań.

Kamienice przy bramie to kompleks pięciu kamienic, będących niezwykłym połączeniem historii oraz ezoterycznego klimatu elbląskiej Starówki. Kamienice zostały usytuowane pomiędzy ul. Stary Rynek a Galerią EL. Kamienice przy bramie, to zespół unikalnych apartamentów i lokali usługowych, gotowych do zasiedlenia.
       Kamienice przy bramie to również inwestycja, w której zastosowano nowej generacji system ogrzewania lokali mieszkalnych. Logotermy, bo o nich mowa, to inaczej mieszkaniowe stacje wymiennikowe. Ten nowoczesny system daje lokatorom, użytkownikom lokali, możliwość indywidualnego sterowania centralnym ogrzewaniem oraz ciepłą wodą przez cały rok. Rozliczenie ciepła i wody odbywa się dzięki programatorowi temperatury, na podstawie odczytów z dwóch liczników: zużytego ciepła i zużytej zimnej wody. Zużyte ciepło dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody rozliczane jest tylko jednym licznikiem ciepła. W logotermie występuje priorytet dla ciepłej wody użytkowej, który minimalizuje moc cieplną potrzebną dla danego mieszkania.
       Mechanizm działania tego systemu polega na tym, że czynnik grzewczy płynie prosto ze źródła ciepła, w tym przypadku umiejscowionego w przyziemiu kamienicy (węzła cieplnego), poprzez rozprowadzone piony, wprost do stacji mieszkaniowej. Stąd najkrótszą drogą przesyłany jest do instalacji centralnego ogrzewania lub na wymiennik (w momencie poboru ciepłej wody użytkowej). Dzięki zastosowaniu w Kamienicach przy bramie mieszkaniowych węzłów cieplnych logoterm znacznie podniosła się klasa energetyczna budynku, co jest bardzo ważnym argumentem dla inwestorów oraz nabywców oferowanych przez dewelopera nowobudowanych mieszkań.
       Układy instalacji centralnego ogrzewania, gdzie zostały zamontowane logotermy są bardzo oszczędne. Najczęściej zużycie energii cieplnej oscyluje średnio w granicach od 0,3 do 0,5 GJ/m2/rok. W wielu przypadkach dokonano analizy porównawczej między budynkami z instalacją wykonaną w systemie logoterm, a zrealizowaną klasycznie. Wnioski były jednoznaczne, przemawiające na korzyść mieszkaniowych stacji, zaoszczędzono 25 proc. energii w poszczególnych mieszkaniach w stosunku do podobnych lokali w obiektach z klasyczną instalacją centralnego ogrzewania i z centralnym przygotowaniem ciepłe wody w węźle.
       Technologie logoterm zastosowane w Kamienicach przy bramie z powodzeniem mają zastosowanie również w budynkach o znacznych wysokościach. Ostatnio logotermy montowane były w budynku apartamentowym wielokondygnacyjnym Sea Towers w Gdyni, który składa się z dwóch połączonych ze sobą wież.
       W ofercie Kamienice przy bramie pozostało jeszcze kilka ciekawych lokali mieszkalnych, oraz zaledwie cztery lokale użytkowe. Asortyment lokali z miesiąca na miesiąc jest coraz mniejszy. Wszystkie szczegóły o inwestycji, rzuty lokali, ich cennik znajdziecie Państwo na stronie www.kamieniceprzybramie.pl lub bezpośrednio w biurze sprzedaży przy Al. Grunwaldzkiej 31 w siedzibie BPN Biura Pośrednictwa Nieruchomości, tel. 55 233 25 39 lub 601 658 100. Lokale można oglądać również w godzinach popołudniowych oraz w dni wolne pod pracy. Serdecznie zapraszamy.

       --------- Reklama ---------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie