UWAGA!

Taras na Gęsiej Górze, ale kiedy?

 
Elbląg, Gęsia Góra, choć posprzątana, nadal czeka na lifting budowlany
Gęsia Góra, choć posprzątana, nadal czeka na lifting budowlany (fot. AD)

Nie wiadomo, kiedy powstanie taras widokowy na Gęsiej Górze, na budowę którego zagwarantowano środki w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na przetarg ogłoszony przez Miasto nie wpłynęła ani jedna oferta.

Dotychczas Zarząd Zieleni Miejskiej wykonał prace porządkowe na tym urokliwym, ale mocno zaniedbanym terenie. Wykoszono trawę i krzaki, usunięto odpady. Ale to tylko porządki, dalej nastąpi zagospodarowanie tarasu widokowego. W czerwcu została przygotowana dokumentacja projektowa, na podstawie której rozpoczęto prace nad przygotowaniem inwestycji. Pierwsze spotkanie komisji odbyło się 15 lipca, a 18 lipca dokumentacja przetargowa została przekazana Prezydentowi Elbląga do podpisu. Na zakres prac objętych zamówieniem składa się wykonanie robót rozbiórkowych oraz wykonanie alejek spacerowych. Będzie też mała architektura: zadaszenia siedzisk wokół miejsc na ognisko lub grilla (ostateczny wygląd zadaszenia do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie realizacji zamówienia), ławki, śmietniki, miejsca na ognisko/ grilla. Będzie też zieleń. Będzie, ale kiedy? Póki co, nie ma chętnych na wykonanie zamówienia. Miasto właśnie unieważniło przetarg, bo nie wpłynęła żadna oferta.
       Kiedy nastąpią kolejne kroki w kierunku tarasu?
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • fajne miejsce
 • Taras wymaga dobrej infrastruktury, musi byc zrobiona droga, parking jakis punkt gastronomiczny, szkoda, ze nie ma chetnych na ozywienie tego miejsca. ..
 • Droga. .. Jeszcze czego. Cały urok tego miejsca zniknie gdy ludzie zaczną tam samochodami wjeżdżać.
 • I kamery powinny byc!!!
 • Zdecydowanie tam powinien być deptak z polbruku ewentualnie pas asfaltu takiej szerokości żeby mogły się dwa rowery minąć bo zaraz znajdzie się idiota który wjedzie autem na samą górę
 • cały urok tego miejsca polega na tym, że nic tam nie ma. .. po co to psuć?
 • Idzcie do firmy budowlanej ROKKOL oni z mila checia przyjma takie wyzwanie odnowienia tego miejsca :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Czytelnik_MOBI_57232(2013-08-09)
 • moim zdaniem nie powinno byc tam ani do lasu żadnych wjazdów samochodem bo to sa miejsca gdzie ludzie chca odpoczac min od ruchliwych ulic i poobcowac z natura a nie na kazdym kroku jeżdżą same debile samochodami bo nie chce im sie ruszyc dupy na piechote nawet 10 metrow!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  0
  Asia34(2013-08-09)
 • wlasnie nie powinnismy tam nic zmieniac owszem co potrzebne tam jest to jedynie jakies lawki do posiedzenia i do podziwiania ciszy i widokow a nie same pieprzone samochody i gwar z lokalu gastronomicznego jak ktos chce lokali to niech idzie na starowke a nie niszczy ostatnie juz w elblagu miejsca i przyrode w kazde miejsce musi sie wpieprzyc czlowiek! żenujace! barak slow
 • Tak jak kiedyś preferowałem hasło "kroczem do socjalizmu" tak i teraz nie sądzę, aby ono przeszkodziło w powstaniu jarmarcznego przybytku oczekiwań miejscowej socjety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  MiejscowyAborygen(2013-08-09)
 • róbcie co chcecie ale nie niszczcie własnej historii i wspomnień burząc mury
 • popieram przedmówców, ktorzy twierdzą, że górę Pomnik trzeba zostawić, takim jakim był w polowie lat 60 -tych Nalezy tylko odtworzyć zburzone przez wojsko, 4 słupy podtrzymujące dach z otworem i poprawić okalający mur rozkradany przez milośników granitu. .dodatkowo wybudować poniżej góry parking, a teren wokół kościola i w stronę Góry i dalej w kierunku Osiedla - przy Młynie, zgodnie z planami z 2000 roku przeznaczyć na budownictwo jednorodzinne
Reklama