UWAGA!

Targowisko bezpłatne dla rolników

 Elbląg, Targowisko bezpłatne dla rolników
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Rolnicy i mieszkająca z nimi rodzina będą mogli w piątki i soboty bezpłatnie prowadzić handel swoimi produktami na targowisku miejskim w Elblągu. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zostanie podjęta uchwała wyznaczająca takie miejsca, do czego samorząd jest zobowiązany ustawowo.

Ustawa o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i domowników obowiązuje od 1 stycznia 2022 r. Nałożyła na gminy obowiązek wyznaczenia w formie uchwały miejsc do bezpłatnego prowadzenia takiego handlu. Elbląska uchwała w tej sprawie będzie głosowana na najbliższej czwartkowej sesji Rady Miejskiej. Dzisiaj jej projekt jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali radni z komisji gospodarki miasta.

- Wskazujemy konkretnie 34 miejsca na targowisku miejskim, z których rolnicy będą mogli korzystać nieodpłatnie w handlu w piątki i soboty – mówił podczas posiedzenia komisji Sławomir Skorupa, dyrektor

Rolnicy będą mogli korzystać z bezpłatnych miejsc w godz. 6-14 w piątki i soboty pod warunkiem oferowania do sprzedaży produktów rolnych, spożywczych lub wyrobów rękodzieła wytworzonych w gospodarstwie rolnym. Regulamin został już przygotowany przez Zarząd Budynków Komunalnych, który administruje targowiskiem. W czwartek uchwałę wraz z regulaminem mają przegłosować radni. Przepisy wejdą w życie w ciągu 14 dni od ich ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama