UWAGA!

Te działki nie znalazły kupca

 Elbląg, Działak przy ul. Lotniczej nie znalazła kupca
Działak przy ul. Lotniczej nie znalazła kupca (fot. Michał Skroboszewski,arch. portEl.pl)

Wystawione na sprzedaż działki przy ul. Krótkiej i Lotniczej nie znalazły nowego właściciela. W przypadku działek przy ul. Krótkiej nikt nie wpłacił wadium. W przetargu na działkę przy ul. Lotniczej oferent nie rozpoczął licytacji.

Wczoraj (6 kwietnia) miały się odbyć dwa przetargi na zbycie miejskich nieruchomości. Niestety oba zakończyły się fiaskiem.

Działki przy ul. Krótkiej (obok siedziby Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego)nie mogą znaleźć nowego właściciela. Miasto podejmowało już kilka prób ich sprzedaży. Wczorajszy przetarg nie doszedł do skutku, nie znalazł się nawet jeden chętny, który zapłaciłby wadium. Na sprzedanych działkach miało powstać centrum usług. Cena wywoławcza wynosiła 912 tys. zł.

W przypadku działki przy ul. Lotniczej było trochę lepiej. Miasto wystawiło na sprzedaż teren po wojsku, który w przeszłości kupiło od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Znalazł się podmiot, który wpłacił wadium, ale oferent nie przystąpił do licytacji. I także ta działka pozostała własnością miasta. Cenę wywoławczą działki urzędnicy ustalili na 527 tys. zł. Na działce znajduje się pięć budynków w różnym stanie technicznym. Uogólniając – wszystkie wymagają większego lub mniejszego remontu. Niegdyś w tych budynkach mieściły się magazyny, przepompownia paliw i warsztat. Dla tego terenu nie ma opracowanego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Na ul.krotkiej miał powstać garazowiec piętrowy i co. A na ul.lotniczej czemu nie jest przeprowadzany remont lotnisla i budowa nowej drogi dojazdowej. Co obiecyealiscie kiedys P O i PSL i SLD i PIS ze będzie remont lotniska pas startowy utwardzony i nowa droga i co. Oszukaliscie Elblązan.
 • Elbląg idzie w recesję, już nawet poprzecanianych gruntów pies z kulawą nogą nie jest ciekaw, kierunek zapyziałem dziury został wyznaczony i skutecznie zrealizowany, wyrazy współczucia wszystkim kredyciarzom na 40 lat w klitkach Hashtagi: #brokerson
 • Bo w Elblagu to nedza i bredza w normalnym miescie czyli Gdansk zarabia sie 4 ty a w El.1700 zl
 • Na ul. Krótkiej to własnie budynek PTTK odstrasza potencjalnych nabywców. Nie dość że paskudztwo to jeszcze wpisano go do zabytków.
 • @Misiooooo- było szukać uczciwej roboty za 4000 tysie wcześniej, jutro pozostanie ci jeno 500 +. Podejrzewam że ty nie zhańbiłeś się uczciwą pracą- ale po pisowni widać że trudno by ci było o takową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  16
  misiu+(2020-04-07)
 • Do się przeprowadź do Gdańska
 • Dobry czas na budownictwo mieszkaniowo - usługowe właśnie się kończy. Ceny mieszkań, lokali usługowych polecą na łeb na naszyję. Raz, że banki nie będą już tak skore do kredytów, dwa brak pracy. A jak już to za grosze. Ci co mają kredyty za 3,6 miesięcy będą mieli ciężko. Gdyż tzw. wakacje kredytowe powodują zwiększenie wysokości kredytów i wydłużenia spłaty. Taka to "pomoc "niczym pułapka, tylko, że z opóźnionym skutkiem.
 • A miasteczko za czołgiem to nie widmo? Wielkie centrum usług i handlu przecież tam istniało. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  2
  .......(2020-04-07)
 • Oj nie będzie z czego premii wypłacić. Oj jaka szkoda Nikt nie wie co będzie jutro a oni przetargi robią, no pogratulowac
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  8
  Z i e l a r z(2020-04-07)
 • Polacy głosuję na inwalidów umysłowych a później się dziwią
 • Czy to nie są te działki, na które oferowała się kilka lat temu Pomorska Specjalna Strefa ekonomiczna, lecz władze miasta olały inwestora, co by nie podpaść Olsczynowi, bo za bardzo kojarzyło się woj. pomorskim (albo z jakichś innych niezrozumiałych powodów)? Był chętny, kojarzący się potencjalnym inwestorom pozytywnie, to władze UM go olały, a teraz biadolenie, że brak zainteresowania?
 • @Misiooooo - tospieprzaj do Gdańska tepaku ja w Elblągu nan 5,5 tyś
Reklama