UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Teren po 14. Batalionie do cywila?

2011-09-01
Aktualizowany 2011-09-01 21:30
 
Elbląg, Minister Tomasz Siemoniak odwiedził dziś m.in. 13. Pułk Przeciwlotniczy
Minister Tomasz Siemoniak odwiedził dziś m.in. 13. Pułk Przeciwlotniczy (fot. st. chor. Sławomir Tessar).

Nie jest jeszcze przesądzone, że 13. Pułk Przeciwlotniczy zostanie przeniesiony z Elbląga do Gołdapi, ale nie ma już w Elblągu 14. Batalionu Budowy Lotnisk. O terenach po 14. Batalionie rozmawiali dziś w Elblągu prezydent miasta Grzegorz Nowaczyk i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

O wciąż otwartej kwestii lokalizacji 13. Pułku Przeciwlotniczego napisaliśmy w tekście „Wyjadą czy nie wyjadą?”.
       Drugim tematem dzisiejszej (1 września) rozmowy prezydenta z ministrem była przyszłość terenów przy ul. Lotniczej – po 14. Batalionie Budowy Lotnisk, który opuścił Elbląg w ubiegłym roku.
       – Bardzo zależy mi na tym, żeby współpraca Ministerstwa Obrony Narodowej, wojska i Agencji Mienia Wojskowego z samorządami była bardzo bliska – mówił minister Tomasz Siemoniak. – Znaleźliśmy dziś w rozmowie z prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem i posłem Sławomirem Rybickim takie praktyczne rozwiązanie: zwrócę się do Prezesa Agencji Mienia Wojskowego, żeby w najbliższych tygodniach przyjechał do Elbląga, usiadł z posłem, z prezydentem, z mapami i żeby popatrzyli wspólnie, co można tutaj zrobić, jakie są projekty po stronie miasta. Terenów wojskowych w Elblągu jest względnie dużo, warto, żeby w sposób sensowny, racjonalnym pracowały na rzecz rozwoju Elbląga.
       Minister Siemoniak przyznał wprawdzie, że dla niego idealnym rozwiązaniem byłoby wystawienie tego terenu na przetarg i sprzedaż za jak najwyższa cenę, zdaje sobie jednak sprawę, że bardzo atrakcyjnych terenów wojskowych, za które można by uzyskać duże pieniądze, jest coraz mniej.
       – Dlatego uważam, że Agencja Mienia Wojskowego – i do tego będę zachęcał jej Prezesa, prosząc go o przyjazd do Elbląga – powinna być otwarta na różne projekty, pomysły, które wychodzą od samorządów – mówi Tomasz Siemoniak. – Na pewno będziemy oczekiwali wiedzy, jakie są plany miasta wobec tego terenu – będzie to przesłanką wobec ewentualnej decyzji.
       Te plany, na razie bardzo ogólnikowo, przedstawił prezydent miasta Grzegorz Nowaczyk: – Ten teren jest dobry pod inwestycje, aczkolwiek jedna z elbląskich uczelni wyższych również zgłosiła, że jest nim zainteresowana – wyjaśnia prezydent. – Ja oczywiście będę rozpatrywał przeznaczenie terenu po 14. Batalionie pod kątem gospodarczym.
       Prezydent dodał, że podjęto już pierwsze próby sprowadzenia do Elbląga firmy z branży lotniczej, produkującej części do samolotów lub do maszyn obsługujących lotniska. Teren przy lotnisku byłby dla takiej firmy idealny.
      
Piotr Derlukiewicz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Banda kłamców. Co ten minister gada decyzje już zapadły i koniec 13 pułku nie ma.
 • jak pan minister pieknie gada, normalnie miód dla uszu. Chyba zaglosuje na PO. bbbuuuuuhhhhaaa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  POwiec(2011-09-01)
 • I POwstanie tam Centrum Lotów Kosmicznych na Marsa, 5 Orlików, 3 markety, 2 stadiony, 4 fabryki w tym 2 produkujące mydło i powidło, jedna-łyżkowidelce i 1 kopalnia łupków i POmnik miłościwie nam panującyci Donka T. i Grzesia N. w miłosnym uścisku, to Wam obiecuje PO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  POlska w "budowie"(2011-09-01)
 • Smutna prawda polskiej rzeczywistości, wszystko się likwiduje zamyka a ludzi się zwalnia. Pan Minister i tak nie wie o co chodzi więc 13 Pułk pewnie przeniosą. "Polska już upada" tak powinno wyglądać hasło PO i jej szefa Donka T.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  aras2607(2011-09-01)
 • Minister pyta prezydenta miasta : - Jakie są plany zagospodarowania tego terenu wojskowego? Na to praydent: - Eeeee, hmmm, noooo właściwie to nie ma koncepcji. Taka prawda. Nie ma pomysłów na tą zapadłą wiochę!
 • POlska w ruinie-Tak Tusk sprzedał nas Polaków, za garść srebrników. Ten Kaszub POwinien stanąć przed Trybunałem Stanu, ma krew na swych rękach 98 osób, którzy zginęli 10kwietnia 2010r. pod Smoleńskiem, "zlikwidował"Leppera. Tak Tusk wykańcza konkurencje. Tylko głupi myśli, że jest tak jak mówi PO. Fakty wszyscy znamy.
 • gzesiu niech tam pomnik swoi poztafi
 • Ale picują przed wyborami ! Nie dam się na to złapać.
 • Firma z branży lotniczej będzie produkowała UFO na podstawie znalezionych w hangarach planów z III Rzeszy.
 • i grzes bedzie honorowym oblatowywaczem.
 • -oblatywaczem-/pardasik/
 • Żeby coś sensownego zrobić na terenie byłej jednostki na Lotniczej trzeba najpierw uporządkować niechlubne sąsiedztwo. Hałda złomu, huk okropny sprawia że trudno będzie to komuś sprzedać. Chyba że powiększyć złomowisko o ten teren. .. Obym się mylił. Oby nowy inwestor zrobił z tym porządek zyskałoby nasze miasto.
Reklama