UWAGA!

Trzeci pakiet pomocowy dla elbląskich przedsiębiorców

 Elbląg, Trzeci pakiet pomocowy dla elbląskich przedsiębiorców
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Elbląscy przedsiębiorcy , którzy wskutek pandemii znaleźli się w trudnej sytuacji, mogą skorzystać z pomocy samorządu. Jakie rozwiązania wchodzą w skład trzeciego już pakietu pomocy?

Ze wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19. Z pakietu pomocowego wyłączeni są przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność po 1  marca  2020 r. Pakiet pomocowy może zostać przyznany na wniosek przedsiębiorcy od 1 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

 

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z niżej wymienionych form pomocy:

1. Przesunięcia terminu wnoszenia opłat z tytułu użytkowania wieczystego (przesunięcie terminu płatności do 31.01.2021 r.)

Przesunięcie terminu płatności automatycznie wstrzymuje naliczanie odsetek.

 

2. Ulg w spłacie podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców:

a) odroczenie terminu płatności podatku,

b) rozłożenie zapłaty podatku na raty bądź umorzenie zaległości podatkowej

Ulgi podatkowe dotyczą należności powstałej po 1 grudnia 2020 r.

Ulgi podatkowe na rzecz podatnika prowadzącego działalność gospodarczą, co do zasady są udzielane w ramach pomocy de minimis (w zakresie i na zasadach określonych w bezpośrednio obowiązujących aktach prawa wspólnotowego dotyczących pomocy w ramach zasady de minimis).

W przypadku pytań, wątpliwości, prosimy o kontakt: z Małgorzatą Głowacką tel. 55 239 32 20 lub Katarzyną Król tel. 55 239 34 20; mail: pakiet.pomocowy@umelblag.pl

 

Ważne! Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami, podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub  podpisem zaufanym należy złożyć w formie elektronicznej poprzez skrzynkę podawczą EPUAP, albo pisemnie za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Miejski w Elblągu, ul. Łączności 1, 82 – 300 Elbląg lub w formie papierowej (zamknięta koperta), do specjalnie przygotowanej urny, ustawionej tuż za drzwiami głównego wejścia do urzędu.

Dodatkowo do wniosku należy dołączyć rachunek zysków i strat:

- za miesiąc ujęty we wniosku i za analogiczny miesiąc roku poprzedniego,

-w przypadku przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność krócej niż rok kalendarzowy – za miesiąc ujęty we wniosku oraz za III kwartał 2020 r.

Każdy złożony wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

 

3. Ulg w czynszu z tytułu najmu lokalu użytkowego oraz w dzierżawie gruntu stanowiącego własność Gminy Miasto Elbląg

Pakiet Pomocowy umożliwia ubieganie się Przedsiębiorców o uzyskanie ulg w czynszu najmu lokalu użytkowego (bez opłat za media) oraz dzierżawy gruntu stanowiącego własność Gminy Miasto Elbląg.

Przedsiębiorcy mogą się starać o:

a). odroczenie terminu płatności,

b) rozłożenie na raty,

c) umorzenie należności.

Ulgi podatkowe dotyczą należności powstałej po 1 grudnia 2020 r. Ulgi, o których mowa powyżej, na rzecz prowadzącego działalność gospodarczą, co do zasady są udzielane w ramach pomocy de minimis (w zakresie i na zasadach określonych w bezpośrednio obowiązujących aktach prawa wspólnotowego dotyczących pomocy w ramach zasady de minimis).

Wnioski należy składać bezpośrednio do jednostki, z którą zawarto umowę (np. ZBK).

UM: pakiet.pomocowy@umelblag.pl

ZBK: tel.: 55 2212000; mail: sekretariat@zbk.elblag.pl

MOSiR: tel.: 55 625 6300; mail: mosir@mosir.elblag.eu

EPT: tel.: 55 239 3467; mail: biuro@ept.umelblag.pl

ZZM: tel.: 55 234 2037; 55 234 1075; mail: sekretariat@zzm.elblag.pl

Szpital  Miejski św. Jana Pawła II: tel.: 55 230 4197; mail: sekretariat@szpitalmiejski.elblag.pl

Biblioteka Elbląska: tel.: 55 625 60 00; mail: sekretariat@bibliotekaelblaska.pl

 

Ważne! Dodatkowo do wniosku należy dołączyć rachunek zysków i strat:

- za miesiąc ujęty we wniosku i za analogiczny miesiąc roku poprzedniego,

- w przypadku przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność krócej niż rok kalendarzowy – za miesiąc ujęty we wniosku oraz za III kwartał 2020 r.

Każdy złożony wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

 

4. Obniżenie czynszu dla przedsiębiorców prowadzących działalność w pawilonach na Targowisku Miejskim.

Przesunięcie opłaty rezerwacyjnej wniesionej z góry za rok 2021 za okres, w którym przedsiębiorca nie będzie prowadził działalności na Targowisku Miejskim.

Wnioski należy składać bezpośrednio do Zarządu Budynków Komunalnych na adres: mail: sekretariat@zbk.elblag.pl

Każdy złożony wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie.

 

5. Niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców ze środków Funduszu Pracy. Wnioski należy składać w  Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu. Szczegółowe informacje pod nr tel. 55 237 6726, 55 237 6749 i na stronie: elblag.praca.gov.pl

 

6. Elbląscy przedsiębiorcy, których płynność finansowa w okresie po 1 grudnia 2020 r. z powodu epidemii COVID_19 uległa znaczącemu pogorszeniu mogą również kierować wnioski dotyczące warunków spłaty zobowiązań powstałych w tym okresie wobec elbląskich spółek komunalnych. Wnioski skierowane do spółek będą każdorazowo rozpatrywane indywidualnie. Wnioski można składać do 15 lutego 2021 roku.

Komplet dokumentów, które należy dołączyć do wniosku znajduje się na stronie https://inwestycje.elblag.eu/aktualnosci/689,iii-pakiet-pomocowy-dla-elblaskich-przedsiebiorcow

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • RobertKoliński Skandal, złodziejstwo, rabunek, łajdactwo rządzącej banksterki i bezczelna roszczeniowość chciwego kapitału. Nadejdzie wkrótce dzień zapłaty. .. Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #roszczeniowcy
 • Taki komentarz od bezrobotnego jest kpiną proszę Pana. ..
 • RobertKoliński Taki komentarz od tchórzliwego ignoranta, który wie tyle co zje, jest trollingiem, proszę anonima;
 • Widac zaczyna sie nastepny rok przelewania z pustego w próżne, to tak zaraz walnie, ze te geniusze od przelewania tej wirtualnej forsy obudzą sie nie z ręką w nocniku, ale po szyję w szambie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  Kanalizer(2021-01-07)
 • Panie Premierze, czy to ten pakiet wykończy już całkiem małych przedsiębiorców, czy jeszcze nie? i będzie kolejny
 • @RobertKoliński - Niestety, nie nadejdzie dzień zapłaty. Przed następnymi wyborami znowu cos+, dadzą z pieniędzy podatników i ponownie wygrają, zapewniam
 • RobertKoliński PO-PiS się wreszcie sypie, podobnie jak ich ukochana Hameryka, to ich ostatni, wspólny rozdział:)Faktem jednak jest, że nie znam żadnej władzy w żadnym kraju, która w kampanii wyborczej nie obiecywałaby jakichś plusów z pieniędzy podatników. Pomyślę jeszcze, ale na tę chwilę. .. no nie znam:) Hashtagi: #NasiOkupanci, #yanksGoHome, #styropiany, #kler
 • Pomoc tylko dla 41pkd a dla innych kodów pkd nie ma pomocy w kryzysie smutne
 • towarzysz jak zwykle pierdu pierdu ale sam staruje do sejmu do koryta a ciemnogród głosuje bo wieży w demokrację :D 15 000zł za przyciskanie guziczka w foteliku dobra robota, sam nic nigdy nie osiągnął bo nie musi, bo frajerzy tylko pracują ważne że kasa z zagranicy płynie na pseudo fundację i można żyć i fajnie jest ale wiadomo fajniej w sejmie a i zawsze fura jakaś wpadnie, mieszkanko, układy z kolesiami a głupcy od demokracji za to zapłacą i będą się jeszcze cieszyć że demokracja jest fajna, a towarzysz wiadomo dalej będzie lał ciemnotę bo tak trzeba żeby demokracja była po naszej stronie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  o0o0o0o777777(2021-01-07)
 • wystarczy spojrzeć na ten układ jak głosuje PIs Peło Lewica i PSL np: głosowanie nr 12 o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych ustaw - wszyscy za !!! konfederacja - przeciw
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  000000000000000007(2021-01-07)
 • heheh - oczywiście trzeba obowiązkowo wypełnić X papierków i formularzy WTF-500a i b, wyspowiadać się itd. .. jak jeden podróżnik ongiś rzekł - "w koloniach francuskich istniał kult pieczątki"; )
 • @Kotliński troll - w tej fajnej grafice zapomniałeś, że tam wśród tych pacynek jest także miejsce dla tej dziwnej lewicy, która składa się także w większości z użytecznych idiotów. Pozdrawiam.
Reklama