UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tu na razie jest ściernisko, ale...

Elbląg, Modrzewina
Modrzewina (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Reklama

Przetarg na dzierżawę gruntów rolnych na Modrzewinie został unieważniony, ponieważ... zmieniono numery kont bankowych w Urzędzie Miasta. Potencjalni uczestnicy przetargu mieli problemy z wpłatą wadium. Nie wiadomo, czy odbędzie się kolejny.

Modrzewina Północ ma być przemysłową dzielnicą Elbląga. Jednak nie wszystkie działki, które się są tam zlokalizowane, znalazły swoich nabywców lub dzierżawców. W związku z tym miasto postanowiło przeznaczyć nieuzbrojone tereny pod działalność rolniczą. Warto w tym miejscu przypomnieć, że działki pod uprawy są już wydzierżawione m.in. na Modrzewinie i w rejonie ul. Fromborskiej.
       Tym razem coś poszło nie tak. Miasto postanowiło zwiększyć areał powierzchni rolnych w mieście i wystawiło na przetarg 914 tys. mkw nowych działek. Dzierżawca miał zawrzeć umowę na okres trzech lat, po czym działki miały wrócić do miasta i być prawdopodobnie przeznaczone pod działalność przemysłową lub usługową w związku z budową Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.
       - Jeżeli wydzierżawiono by te działki na cele rolnicze miasto miałoby z tego zysk w postaci podatków od nieruchomości i przychód z dzierżawy. Na te działki nie było chętnych, którzy chcieliby prowadzić tam działalność przemysłową lub usługową – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       Przetarg został jednak unieważniony. Jednak nie z powodu braku chętnych, ale z przyczyn formalnych. Niedawno miasto zmieniło numery swoich kont bankowych.
       - Niektórzy potencjalni uczestnicy przetargu nie byli w stanie skutecznie wpłacić wadium – mówi Łukasz Mierzejewski.
       Nie wiadomo, kto ponosi za to odpowiedzialność, ratusz podjął decyzję o unieważnieniu przetargu. Decyzji, czy zostanie powtórzony, jeszcze nie ma.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama