[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Elbląg, Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Od 23 do 27 września elbląski Oddział ZUS razem z podległymi placówkami przygotował cykl szkoleń dla przedsiębiorców w ramach odbywającego się Tygodnia Przedsiębiorcy. Podczas tych spotkań będzie można uzyskać informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa do świadczeń, a także delegowania pracowników do pracy za granicą. To prawdziwe święto biznesu w ZUS. Warto przyjść i skorzystać, ponieważ wszystkie wykłady i seminaria są bezpłatne.

Tydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja skierowana do osób prowadzących własne firmy, do kadrowych, księgowych, ale też do tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Podczas tegorocznych wydarzeń sporo informacji dotyczyć będzie także zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu nie tylko firmy, które zatrudniają osoby z zagranicy, bądź zamierzają je zatrudnić, ale także obcokrajowców, którzy podjęli pracę na terenie Polski. W tych dniach odbędą się również dyżury ekspertów z Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego oraz z ZUS.

Podczas tych prelekcji poruszone będą bardzo ważne kwestie związane zarówno z prawem do świadczeń krótkoterminowych, jak zasiłków chorobowych, opiekuńczych, macierzyńskich, jak też do świadczeń długoterminowych, czyli emerytur i rent. Eksperci opowiedzą też o uprawnieniach pracodawców do kontrolowania zwolnień lekarskich. Dodatkowo poruszymy kwestie dostosowania miejsc pracy do osób niepełnosprawnych. Poruszona będzie również tematyka e-AKT, czyli skrócenie okresu przechowywania akt i ich elektronizacja.

Jedno z kilku seminarium dotyczyć będzie bardzo ważnych spraw związanych z podleganiem ubezpieczeniom społecznym, gdy pracujemy za granicą, kiedy pracodawca będzie za nas płacił składki do ZUS, a kiedy do instytucji zagranicznej. To ważne kwestie, które pozwolą nam uniknąć podwójnego opłacania składek na ubezpieczenia społeczne - mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

Szkolenia są bezpłatne.

Zapisów dokonuje Karolina Luśnia-Kwaśna pod numerem telefonu 55 64-13-673 do 18 września 2019r.

Szczegółowy harmonogram szkoleń i konsultacji w Oddziale ZUS w Elblągu i jednostkach podległych dostępny jest na stronie internetowej ZUS.

Serdecznie zapraszamy.

Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • "Tydzień przedsiębiorcy w ZUS"? :) To brzmi, jak jakiś oksymoron. Przecież to fakt istnienia ZUS jest jednym z ograniczników przedsiębiorczości - zarówno dla firm, jak i pracowników oraz zwykłych obywateli. Żałosne.
Reklama