UWAGA!

Ufunduj staż, zyskaj nowe kadry

 Elbląg, Tak było na podsumowaniu ubiegłorocznej edycji akcji, które odbyło się w Ratuszu Staromiejskim
Tak było na podsumowaniu ubiegłorocznej edycji akcji, które odbyło się w Ratuszu Staromiejskim (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Trwa trzecia edycja programu „Gra o wakacyjny staż”, organizowanego przez Elbląską Izbę Gospodarczą. Jesteś przedsiębiorcą? Szukasz młodych osób, którzy po stażu mogą zasilić kadrę twojej firmy? Zgłoś swoją ofertę do 22 kwietnia. Rekrutacja kandydatów odbędzie się w dniach 14 maja – 3 czerwca.

- W tym roku po raz pierwszy partnerem naszej akcji jest Elbląska Rada Klastrów. Mamy nadzieję, że to połączenie sił przyczyni się do zwiększenia liczby firm, które będą chciały ufundować staż i samych ofert – mówi Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej, organizatora „Gry o wakacyjny staż”.
       To już trzecia edycja projektu, nad którym patronat sprawuje prezydent Elbląga. W pierwszej wzięły udział 24 firmy, które zgłosiły 24 oferty staży, wymogi pracodawców spełniło 11 osób. W drugiej edycji były już 34 firm i 72 oferty staży, z których skorzystały 24 osoby. Jak będzie w tym roku, przekonamy się na początku w połowie czerwca.
       Przedsiębiorcy, którzy chcą ufundować staż, powinni przesłać stosowną deklarację do Elbląskiej Izby Gospodarczej do 22 kwietnia. 14 maja ma ruszyć rekrutacja kandydatów, która potrwa do 3 czerwca. Kolejne dwa tygodnie zajmą spotkania pracodawców z wybranymi kandydatami, po czym zostanie ogłoszona ostateczna lista laureatów trzeciej edycji „Gry o wakacyjny staż”.
       - To, co charakteryzuje nasz projekt, to zdecydowanie wysoka jakość kandydatów. Niektórzy na co dzień pracują poza Elblągiem, ale na wakacje specjalnie rezerwują czas, by odbyć staż w wybranej firmie, zyskać dodatkowe doświadczenie – dodaje Krzysztof Ciuła.
       Przypomnijmy, że przedsiębiorcy, którzy zgłoszą swój udział w projekcie fundują z własnych środków staże w wysokości nie mniejszej niż 1100 złotych brutto miesięcznie. Z oferty mogą skorzystać osoby w wieku 18-30 lat, które są uczniami lub absolwentami szkół ponadgimnazjalnych lub uczelni wyższych.
       Informacje na temat akcji są dostępne na stronie internetowej Elbląskiej Izby Gospodarczej. Deklarację udziału dla przedsiębiorców znajdziesz tutaj.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym akcji 
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • PRzecież ci idioci nie zapraszają nawet potem na rozmowy kwalifikacyjne i to w dodatku kandydatów z doświadczeniem
 • przestancie mamic madrych ludzi glupimi stazami. te staze to wyzysk, stazysta ma robic to co pracownik na etacie ale za 1/4 pensji. jaja sobie robicie. ludzie w wieku produkcyjnym uciekaja z tego miasta w poplochu do innych miast gdzie gospodarze maja jaja i pomysly a nie tu gdzie zadzi stara sitwa postkomusza. wsadzcie sobie w dupe te staze wyzyskiwacze!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  5
  turban(2016-04-05)
 • ludzie prowadzący biznes twoim zdaniem to idioci, a kim ty jesteś, że tak piszesz geniuszu. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  6
  idiiota(2016-04-05)
 • rok temu się zgłosiłem i ani me ani be nie dostałem odpowiedzi żadnej od pracodawców. pilnujcie ich bardziej.
 • ale bznesmenty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  elblonskameneliada(2016-04-05)
 • Nie wiem, czy oplaca sie tracic czas na pisanie cv i listu motywacyjnego. Rok temu bylam na rozmowie, zaproponowano mi DARMOWY dzien probny, ktorego do dzis sie nie doczekalam. Polecam isc do pierwszej lepszej pracy, na kasie w zeszlym roku zarobilam 3 razy wiecej niz bym mogla na rzekomym stazu, jesli by do niego doszlo przy porownywalnej liczbie godzin. A nowy wpis do cv i tak zyskalam.
 • Mówią, że nauka kosztuje. Jeżeli pracodawca ma ponosić odpowiedzialność i koszty ( bhp, ubezpieczenia przygotowanie miejsca pracy itd. ) za przyjętego na staż młodego człowieka bez doświadczenia i kwalifikacji zawodowych to nie pracodawca stażyście tylko stażysta pracodawcy powinien płacić za pozyskaną możliwość nauki zawodu. Albo Elbląska Izba Gospodarcza. Wszystko jedno kto zapłaci za ponoszone ryzyko związane z zatrudnieniem stażysty. Wiele i za ciężkie pieniądze może zepsuć, brak doświadczenia to podwyższone ryzyko np. wypadkowe itd. To nie pracodawca powinien płacić stażyście. Czerwony
 • Owszem, tak powinno być, o ile zatrudnia się kogoś naprawdę "zielonego". Ale ci, którzy startowali i dostali się na rozmowę w zeszłym roku doskonale wiedzą, kogo szukają pracodawcy. Nie zastanawia was ogromna różnica w ilości miejsc zgłoszonych a faktycznie zatrudnionych? Chodzi o to, że firmy nie chcą brać młodych do nauki, tylko doświadczonych wykwalifikowanych pracowników z kilkoma językami, którym zapłacą te nędzne grosze. W zeszłym roku wrzało po tym, jak jedna z firm chciała osobę ze znajomością japońskiego. Nie sądzę, by ktoś spełniający wymagania zgodził się na takie warunki, skoro w większym mieście może zrobić niezłą karierę.
 • Mopik. Celem programu jest umożliwienie młodym ludziom zdobycie praktyki zawodowej ułatwiającej znalezienie w przyszłości pierwszej pracy. Czyli staż dla osób „zielonych”. Pracodawcy jednak często pod pretekstem stażu wykorzystują stażystę jako tanią siłę roboczą. Wszystko jest udawane. EIG coś za pozyskiwane pieniądze robić musi i udowodnić, że ich istnienie jest konieczne - wymyślili program. Przykleiła się do tego jakaś Rada Klastrów, bo też musi pokazać, że coś robi i jest potrzebna. Pracodawca udaje, że zatrudnia na staż. Młodym mogę powiedzieć - w różnych inicjatywach budżetowych, stowarzyszeń, izb, klastrów zawsze idzie o nich a nie o Was. Wy jesteście im potrzebni po to, żeby oni mogli funkcjonować i konsumować pozyskane środki finansowe. Jesteście zdani na siebie, własną kreatywność i mobilność. System szkolnictwa zawodowego i wspomagania zawodowego młodych osób to chory twór ale niewiele się robi aby go wyleczyć. Zresztą - socjalistyczne nawyki i mentalność rządzących nie wyleczy szkolnictwa. Oni żyją w innym świecie. Czerwony
 • Ty jesteś idiotą
 • Może jesteś aż tak głupi, że miejsce byś zajmował niepotrzebnie ?
 • Dla mnie ogólnie staże są do d**y. Człowiek zasuwa i robi to samo co normalny pracownik, a dostaje za to dużo mniejsze pieniądze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  antykacap(2016-04-13)
Reklama