UWAGA!

Ul. Grota-Roweckiego w przebudowie

Elbląg, Ul. Grota-Roweckiego w przebudowie
Fot. z archiwum.

18,7 mln zł przeznaczono w przyszłorocznym budżecie Elbląga na budowę dróg, jednak wielkich inwestycji, których efekty widoczne będą już za rok, tak wiele nie będzie. Najwięcej pracy zostanie wykonanej przy przebudowie ul. Grota-Roweckiego - miasto wyda na to zadanie w przyszłym roku 8,7 mln zł.

- Musimy rezerwować w budżecie pewne środki - wyjaśnia prezydent Elbląga Henryk Słonina. - Jeżeli nie mamy zabezpieczenia w budżecie środków na wkład własny, to nie możemy składać wniosków.
     Zapytaliśmy również prezydenta, dlaczego nie rozpoczęto kilku inwestycji drogowych zapisanych w tegorocznym budżecie. Odpowiedział, że opóźniają się pieniądze unijne. Tak jest na przykład z przebudową ul. Chrobrego, zapisaną w budżecie 2008 na lata 2008-2009. W budżecie 2009 ta inwestycja rozpisana jest już do 2011 r.
     W prezydenckim projekcie budżetu pozycji inwestycji drogowych zapisano wiele, ale faktycznie w przyszłym roku aż tak wiele ich nie będzie - jeśli Unia da pieniądze, rozpoczną się w latach następnych.
     Placem robót będzie ul. Grota-Roweckiego, na której przebudowę w przyszłym roku zapisano 8,7 mln zł, w tym 6,1 mln zł środków unijnych. Przebudowa ma się zakończyć w 2010 r.
     1 mln zł zapisano na przebudowę ul. Chrobrego (koniec inwestycji w 2011 r.). Rozpocznie się też przebudowa ul. Traugutta (koniec w 2012 r.).
     Drugą co do wielkości - po ul. Grota Roweckiego - inwestycja drogową miasta będzie w przyszłym roku odnowa nawierzchni ul. Niepodległości (3,8 mln zł, inwestycja ma być w przyszłym roku zakończona).
     Trzecią - przebudowa ul. Braniewskiej wraz z uzbrojeniem (koszt to 2,3 mln zł, inwestycja ma być ukończona w przyszłym roku).
     Rozpoczęta też zostanie odnowa nawierzchni ulic Sienkiewicza i Orzeszkowej (koniec w 2011 r.).
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • teraz odnowa a juz 3lata temu rok w rok w budzecie obiecuja ze bedzie remont sienkiewciza, sciema na maxa
 • śwaitełka beda nowe, dziękujemy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wdzięczni kirowcy(2008-11-20)
 • TO i tak cud. Tak krawiec kraje. .. Oby na Grota nie natrafić na ludzkie szczątki. liczenie na Unię będzie coraz powszechniejsze. Czy ona jest bezinteresowna?
 • Sven Ciekawe, czy te wszystkie ulice po przebudowie będą szersze. Jakoś śmiem w to powątpiewać. ..
 • Na pewno szersze będą torowiska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dumny trawajarz(2008-11-20)
 • A co z ul Kościuszki. Szczególnie chodzi mi o chodnik, pomiędzy ul Chrobrego a Toruńską. Idąc tym chodnikiem można się dosłownie zabić na wystających, nierównych płytkach chodnikowych.
 • a na ul. OLKUSKIEJ jest droga z piasku
 • a gdziue ta olkuska, to chyba jakies totalne wygwizdowo :pp
 • Co to znaczy rozpoczną się w latach nastepnych 2010 czy 2012 ?????
 • Ulica Chrobrego bedzie przebudowana a co z ulicą Toruńską? To ulica Toruńska najbardziej ucierpiała przez rozbudowę Domu Spokojnej Starości ! Mieliśmy obiecane, że po zakończeniu prac budowlanych zostaną naprawione dziury w jezdni i naprawione zniszczone chodniki ( jeździł po nich bardzo ciężki sprzęt budowlany i samochody dowożące materiały budowlane). Załatano 2 ( słownie :dwie) dziury i na tym prace zakończono. Nie taką obietnicę złożył nam Urząd Miasta. Ile mamy czekac na doprowadzenie naszej ulicy do porządku?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkańcy ulicy Toruńskiej(2008-11-20)
 • A co niby bedzie zrobione za marny 1mln na Chrobrego. .. projekt?!
 • Prezydent ładuje kasę na Modrzewinę bo chce sobie zrobić pomnik chyba. Fontanna za 700 tyś ile chodnika by za to było a ta fontanna już tam chyba nie potrzebna. Kolejna sprawa gdzie inwestycje przewidziane w budżecie 2008 które miały być realizowane z własnych środków????? Nie ruszyły a w nowym budżecie nie ma o nim śladu. Co z rewitalizacją Zatorza ślad zaginął po tej inwestycji niby trzeba projekt poprawić, ciekawe kto odpowie za wydane środki na poprzedni. Co z remontem placu Łódzkiego? Hmmmm no tak zabrakło środków bo trzeba za kilka milionów wyremontować biuro w UM na poddaszu no ale to zostanie dla potomnych tylko czemu tak drogo? A może ten telewizor za 10 tyś był za drogi co Panie Prezydencie????
Reklama