UWAGA!

Umowa na budowę stadionu rozwiązana

 
Elbląg, Umowa na budowę stadionu rozwiązana
fot. WS

Urząd Marszałkowski w Olsztynie poinformował o rozwiązaniu umowy na realizację projektu „Rozbudowa i przebudowa wielofunkcyjnego obiektu rekreacyjno-sportowego w Elblągu”, który obejmował budowę nowego stadionu piłkarskiego przy ul. Agrykola. Właśnie tego oczekiwał prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

W komunikacie czytamy:
       W odpowiedzi na informacje prasowe, które ukazały się po konferencji Pana Prezydenta Jerzego Wilka w sprawie realizacji projektu pn. „Rozbudowa i przebudowa wielofunkcyjnego obiektu rekreacyjno-sportowego w Elblągu”, Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2007-2013 informuje, że projekt otrzymał wsparcie w wysokości 17 507 904 zł w wyniku zwiększenia kwoty dofinansowania w czerwcu 2012 roku.27 sierpnia 2013 roku beneficjent, czyli miasto Elbląg, pismem Prezydenta Jerzego Wilka przedłożył Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Warmińsko-Mazurskiego będącemu Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Warmia i Mazur na lata 2007-2013, wniosek o rozwiązanie umowy, która w dniu 29 sierpnia 2013 została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron.
       W związku z rozwiązaniem umowy i powstaniem oszczędności w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2007-2013 w kwocie około 16 838 000 zł , IZ RPO WiM przewiduje we wrześniu ogłoszenie konkursu w ramach poddziałania 2.1.3 Infrastruktura sportowo-rekreacyjna na podobnych zasadach jak w poprzednim konkursie. W otwartym konkursie będą mogły wziąć udział wszystkie zainteresowane jednostki samorządowe z województwa warmińsko-mazurskiego.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama