UWAGA!

Unia współfinansuje kolejne inwestycje

 Elbląg, Prezydent Elbląga podpisuje umowę.
Prezydent Elbląga podpisuje umowę.

W Urzędzie Miejskim w Elblągu podpisane zostały umowy na dofinansowanie kolejnych dwóch projektów inwestycyjnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury na lata 2007–2013. Umowy sygnowali: Prezydent Elbląga Henryk Słonina i Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Grzegorz Nowaczyk.

Pierwszy projekt dotyczy budowy drogi o długości 635 m wraz z infrastrukturą techniczną, udostępniającej kolejne tereny inwestycyjne na Modrzewinie Południe. W przyszłości droga ta skomunikuje obszar Elbląskiego Parku Technologicznego z dzielnicą mieszkaniową na Modrzewinie Północ i z drogą wojewódzką nr 503. Szacunkowy koszt realizacji projektu wynosi ponad 7 mln złotych. Unijne dofinansowanie wynosi 1 427 022 zł. Realizacja projektu planowana jest na lata 2011–2012. Projekt ten zyskał najwyższą ocenę ekspercką w historii RPO Warmia-Mazury na lata 2007–2013.
      
       Drugi projekt, na który w dniu dzisiejszym podpisana została umowa na dofinansowanie dotyczy poprawy warunków i jakości kształcenia w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu. Zadanie polega na modernizacji i wyposażeniu pracowni zawodowych: mechatroniki i elektroniki, logistyki, informatycznej oraz budowy i eksploatacji pojazdów samochodowych. W pracowniach tych między innymi wymienione zostaną urządzenia sanitarne, stolarka drzwiowa i okienna. Ponadto pracownie wyposażone zostaną w nowoczesne sprzęty, wśród których będą: laptopy, zestawy pomiarowe, sprzęt multimedialny, miernik hałasu, czy zestawy narzędzi i urządzeń elektronicznych. Koszt realizacji projektu szacowany jest na 2 149 726 złotych. 1 771 317 złotych, czyli 85% kosztów kwalifikowanych pochodzić będzie z dofinansowania Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury na lata 2007–2013. Projekt zrealizowany zostanie w bieżącym roku.
      
       „Projekty te może nie są duże, ale bardzo ważne. Budowa kolejnej drogi na Modrzewinie to następny krok w przygotowanie terenów inwestycyjnych. Modernizacja i wyposażenie Zespołu Szkół Mechanicznych to natomiast kontynuacja rozwoju szkolnictwa zawodowego w naszym mieście. To kolejny krok, aby szkolnictwo to miało odpowiednią rangę” – zaznaczył podczas podpisania umowy Prezydent Henryk Słonina. „Cieszę się, że kolejne pieniądze unijne trafiły do naszego miasta. To kolejny projekt na Modrzewinie dofinansowany ze środków unijnych, ale z innego źródła. Pomysł na zdobycie tych pieniędzy wyszedł z Ratusza. Fajne jest to, że aktywny jest Prezydent, ale i pracownicy i to trzeba podkreślić. Drugi projekt też jest bardzo ciekawy, odpowiadający nowoczesnym trendom” – podkreślał Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Grzegorz Nowaczyk.
      
oprac. MW

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A jak to się przełoży na miasto o największym bezrobociu w kraju ?? Będzie dodatkowa praca ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kwinko(2010-05-28)
 • a może wie ktoś kiedy browarna i mazurska będzie robiona, bo wiem że w planach jest
 • Do przedmówcy te ulice wchodza w skład drogi wojewódzkiej chyba nr 503 i juz drugi rok Elblag czeka z gotowym projektem na kase z UE którą blokuke Olsztyn!; (
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2010-05-28)
 • ktora blokuje Olsztyn - czyli tez Nowaczyk (a moze przede wszystkim)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2010-05-29)
 • dokładnie tak, a tutaj trąbią o jakimś "sukcesie", dobrze choć tyle, że przestali go marszałkiem tytułować.
 • Z niecierpliwościa czekam na obiektywną analizę sytuacji w jakiej od 1999 roku, po utracie praw wojewodzkich znalazł się Elbląg i jego sytuacja stale sie pogarsza/ bezrobocie, stały odpływ ludzi z wyższym wyksztalceniem i nie tylko, bardzo duza liczba osob pracujacych za granica, brak pewspektyw dla mlodziezy, co skutkuje tez duzą przestepczością /, a Prezydent i jego otoczenie udają, że nie widzą tematu i myslą tylko o kolejnej linii tramwajowej i platnych miejscach parkingowych w prawie calym mieście, czyli jak za Gierka oderwali się do spoleczeństwa.
 • Zgadzam się z moim przedmówcą co z osobami które utraciły miejsca pracy nie ze swojej winy, dlaczego stważa się problemy osobą po 50 roku życia z zatrudnieniem, dlaczego nie inwestuje się w pracodawców aby mogli zatrudniać osoby takie jak ja a nie odstawiać nas do lamusa kiedy możemy jeszcze pracować, stważa się w ten sposób sztuczne statystki o bezrobociu, up nie proponują żadnych szkoleń, przekwalfikowań a jak się o coś upomnimy to dla nas nie ma bo nie ten wiek i nie warto w nas inwestować, czas najwyższy aby to myślenie zmienić, nic dziwnego że wykwalifikowana kadra zawodowa szuka pracy poza granicami naszego kraju, jeszcze trochę to Elbląg będzie ludzi starych schorowanych i bezrobotnych. A władze w tym kierunku nic nie robią.
 • ale skąd tu wziąć 5 milionów na następną drogę na Modrzewinie?
 • Nieżle ponad 11 milionów za kilometr i to w terenie niezabudowanym gdzie nic nie koliduje i nie przeszkadza. Cena jak za autostradę a wy piszecie że Elbląg to biedne miasto (Unia dofinansuje tylko 1400 000).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  radosny(2010-05-30)
 • Myślcie, co zrobić, żeby wróciła do nas wykształcona elbląska młodzież? Co jesteście w stanie jej zapewnić? Lumpów i dresiarzy, z których słyniemy juz w całej Polsce, mamy dość. To ich trzeba zmusić do opuszczenia naszego miasta, a nie porządnych ludzi. Wstydzimy się za nich. Co robicie, by to zmienić?
 • Do ArnoldaUPR masz rację blokada Browarnej jest chyba celowam - myślę, że przed wyborami cos się ruszy nie ma to jak kampania i pokazywanie jakim się jest dobrym gospodarzem za publiczne pieniądze i mozliwość decyzji chyba Pan Nowaczyk sobie coś zostawił na finisz. A swoją drogą to prawie 11.000 zł za metr drogi to chyba drogo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-05-31)
Reklama