UWAGA!

Unijne pieniądze dla przedsiębiorców

W marcu ruszają konkursy dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury na lata 2007-2013”.

Zgodnie z harmonogramem konkursów na rok 2008 w ramach RPO „Warmia i Mazury" w marcu będą ogłoszone kolejne konkursy, tym razem dla przedsiębiorców, w ramach osi „Przedsiębiorczość”.
     Będą to konkursy z działania 1.1 Wzrost konkurencyjności Przedsiębiorstw, Poddziałania: 1.1.5 Wsparcie MŚP - promocja produktów i procesów przyjaznych dla środowiska, 1.1.7 Dotacje inwestycyjne dla mikroprzedsiębiorstw i sektora MŚP w zakresie innowacji i nowych technologii 1.1.9 Inne inwestycje w przedsiębiorstwa.
     Instytucją pośredniczącą we wdrażaniu tych działań będzie Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A, która po wygraniu procedury przetargowej podpisała w dniu 20 lutego 2008 r. z Zarządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego umowę na obsługę części działań osi „Przedsiębiorczość" RPO „Warmia i Mazury”.
     Działania Agencji związane z obsługą programu będą obejmowały:
     - nabór wniosków, ocenę oraz wybór projektów do dofinansowania
     - zawieranie umów z beneficjentami
     - weryfikację wniosków płatniczych
     - dokonywanie płatności na rzecz beneficjentów
     - kontrole realizacji projektów
     - informowanie o programie i jego promocję
     Działania te będą także wspomagane przez konsultantów sieci Regionalnego Systemu Wspierania Innowacji. Projekt RSWI, działający w województwie warmińsko-mazurskim, powstał na mocy porozumienia pomiędzy Warmińsko-Mazurską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie a regionalnymi i lokalnymi władzami samorządowymi. Jest to sieć 21 Powiatowych Punktów Kontaktowych, w których przedsiębiorcy mogą otrzymać bezpłatną pomoc informacyjno - doradczą w zakresie m.in. sposobów pozyskiwania unijnych środków finansowych na działalność innowacyjną.
     Sieć jest organizatorem bezpłatnych szkoleń, konferencji, spotkań informacyjnych, propagujących innowacyjność wśród lokalnych przedsiębiorców. Działając w ramach Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. sieć oferuje także atrakcyjną pożyczkę z Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, która może być przeznaczona na rozwój działalności mikro i małych przedsiębiorstw (także nowopowstałych).
     W Elblągu Powiatowy Punkt Kontaktowy sieci RSWI mieści się przy ul. Bema 54 w budynku Centrum Pracy i Pomocy. Wszelka pomoc informacyjno - doradcza świadczona przez konsultantów jest nieodpłatna.
      Z konsultantami można kontaktować się także telefoniczne (0-55) 235-95-63, lub drogą elektroniczną elblag_m@rswi-olsztyn.pl i elblag_p@rswi-olsztyn.pl.
     Łączna kwota środków finansowych planowanych na realizację Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury na lata 2007-2013” szacowana jest na ponad 1,53 miliarda euro. Są to olbrzymie pieniądze przeznaczone na niwelowanie różnic rozwojowych istniejących pomiędzy naszym regionem a wysoko rozwiniętymi regionami Unii Europejskiej.
     Od wspólnych działań przedsiębiorców, władz lokalnych, Instytucji Otoczenia Biznesu zależy czy środki te będą wykorzystane w całości, w sposób efektywny, korzystny dla rozwoju Regionu Warmii i Mazur.
     Informacje dotyczące problematyki związanej z unijnymi funduszami strukturalnymi, dotacjami, innowacyjnością oraz działaniami sieci RSWI można uzyskać m.in. ze stron internetowych: www.rswi-olsztyn.pl, www.wmarr.olsztyn.pl, www.rpo.warmia.mazury.pl.
     

 

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama