UWAGA!

Uruchomiono mostek w Kadynach

 Elbląg, Uruchomiono mostek w Kadynach
fot. WS

Jeszcze 7 listopada przejazd samochodem osobowym drogą wojewódzką 503 z Elbląga do Tolkmicka, zgodnie z wyznaczonym objazdem przez Suchacz i Kadyny, zajmował około 40 minut przy niewielkim natężeniu ruchu. Dwa tygodnie później widać znaczną poprawę, którą zapewnił mostek zastępczy w Kadynach. Zobacz materiał filmowy.

– Mostek ruszył dokładnie 15 listopada, zgodnie z harmonogramem. Jeśli chodzi o masę całkowitą pojazdów to przejazd przez mostek odbywa się praktycznie bez ograniczeń, mogą jechać tamtędy samochody ciężarowe czy autobusy. Ruch odbywa się tylko po drodze i mostku, nie ma objazdu po wałach, nie jeździ się przez las. Zdecydowanie ruch poprawił się i nie ma tu żadnych wątpliwości – wyjaśnia burmistrz Tolkmicka, Andrzej Lemanowicz. – Teraz czekamy na dalsze kroki czyli podpisanie umowy między firmą wykonującą remont drogi a firmą, która będzie odśnieżała plac budowy w czasie zimy. Jest to rzecz bardzo ważna, aby droga była przejezdna w tym trudnym okresie. Ponadto mają się pojawić bariery tymczasowe, które oddzielą drogę od urwisk i wąwozów. Tu były różne propozycje ze strony wykonawcy, albo miałyby to być bariery plastikowe napełnione piaskiem albo tymczasowe bariery metalowe, które zabezpieczałyby drogę w okresie zimowym.
      
      
      
       Co mówią mieszkańcy i ci, którzy z tej drogi korzystają?
       – Zazwyczaj tą drogą jeżdżę busem, widać zdecydowaną poprawę, większą funkcjonalność. Obawiamy się jednak zimy, nie wiemy jak to będzie, wiadomo, że spadnie śnieg, będzie ślisko. Już teraz kierowcy jeżdżą ostrożnie – wyjaśnia mieszkanka Tolkmicka.
       – W momencie, gdy otworzyli mostek widać znaczną poprawę. Jeżdżę z dzieckiem dwa razy w tygodniu na rehabilitację, jest to dla mnie znaczna wygoda, wcześniej musiałem nadrabiać drogi. Podczas jazdy chociażby po wałach samochód nieźle „dostawał”, teraz jeździ się sprawniej – mówił pan Krzysztof.
       – Jedzie się zdecydowanie lepiej, wszystko wróciło do życia, widać też więcej pracowników budowy, być może zdążą do końca terminu – dodaje jedna z pań.
      
      
mw

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama