UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Urząd się chwali: robót drogowych nie koniec

 
Elbląg, Urząd się chwali: robót drogowych nie koniec
fot. AD

W Elblągu poza dużymi inwestycjami jakimi są przebudowy dróg wojewódzkich 503 i 504, Departament Zarządu Dróg przeprowadził, albo jeszcze przeprowadzi mniejsze naprawy dróg w mieście.

Departament Zarządu Dróg w ramach zawartej umowy z firmą Skanska, obejmującej okres od 19 kwietnia do 19 maja, wykonał nakładki nowej nawierzchni na następujących ulicach: Konopnickiej na odcinku od ul. Szczyglej do ul. Niepodległości, Moniuszki na odcinku od ul. Traugutta do ul. Szymanowskiego, Grunwaldzkiej od granicy administracyjnej miasta, Królewieckiej na odcinku od ul. Fromborskiej do ul. Okrężnej.
       Ponadto na 26 elbląskich ulicach wykonano remonty cząstkowe. Lepiej jeździ się po: Al. Odrodzenia, ul. Bema - przy ul. Orzeszkowej, ul. Kościuszki - na odcinku od ul. Bema do ul. Podchorążych, ul. Marymonckiej, ul. Grottgera, ul. Szarych Szeregów, ul. Węgrowskiej, ul. Hetmańskiej, ul. Płk. Dąbka, ul. Brzeskiej, ul. Robotniczej - na odcinku od ul. Okrzei do ul. Podgórnej, ul. Obrońców Pokoju, ul. Krakusa, ul. Poprzecznej, ul. Lubranieckiej, ul. Al. Odrodzenia, ul. Ogólnej, ul. Piłsudskiego, ul. Nowodworskiej, ul. Grochowskiej, ul. Warszawskiej - odcinek drogi powiatowej, ul. Orlej, ul. Częstochowskiej, ul. Bartniczej, Al. Grunwaldzkiej - na odcinku od ul. Grottgera do ul. Komeńskiego, ul. Dojazdowej.
      
       W dniach 21 - 31 maja planowane są także remonty cząstkowe nawierzchni jezdni następujących sześciu ulic: Panieńskiej, Czerniakowskiej, Zagonowej - na odcinku od ul. Malborskiej do ul. Piaskowej, Sopockiej, Bocianiej i Waryńskiego.
      
       Po 31 maja DZD planuje kontynuować remonty cząstkowe w innych rejonach miasta.
      
       Ponadto w ramach środków inwestycyjnych wykonano nakładkę jezdni ul. Agrykola i ul. Wyżynnej. Natomiast do końca maja zostanie wykonana nakładka na ulicy Kajki i Lotniczej na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do torów kolejowych.
      
       Wykonane zostały także remonty chodników. Firma PDiM Sp. z o.o. wyremontowała chodniki przy następujących ulicach: Szkolnej, Lotniczej, Sadowej (schody), 1-go Maja – cztery miejsca, Kościuszki - droga wewnętrzna.
       Ponadto w ramach środków inwestycyjnych wykonano remont chodnika ul. Kościuszki, rozpoczęto remont chodnika na ul. Sochaczewskiej.
      
       W bieżącym roku planujemy wykonać remont chodników na ulicy Saperów, Kopernika, Bażyńskiego i Asnyka.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Kiedy planujecie zrobić ul. Skłodowskiej. Ostatnio idąc zarwanymi chodnikami skręciłem nogę. Następnym razem nie odpuszczę. Ktoś zapłaci. Wstyd aby ulica w tak zwanym centrum miasta tak wyglądała a chodniki jeszcze gorzej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Mieszkaniec S.(2012-05-17)
 • A co oznacza remont cząstkowy? Ile dziur wchodzi do remontu cząstkowego ? Każdą załataną dziurą będziecie się chwalić ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  us(2012-05-17)
 • Fajnie, że tak dużo się robi, ale z drugiej strony martwi mnie jakość wykonania. Dla przykładu świeżo położony asfalt na Moniuszki jest krzywy jak cholera, pierwsze dziury na Legionów. Pomijając Elbląg, nie macie wrażenie, że nowy odcinek S7 do Pasłęka też jest krzywy i cały czas rzuca samochodem? Dla porównania Elbląska obwodnica jest dużo równiejsza. Wolałbym dłużej poczekać, ale żeby drogi były robione porządnie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tomasz S.(2012-05-17)
 • Mam nadzieje, że ul. Zw. Jaszczurczego także doczeka remontu co roku jest ulicą naprawianą na końcu, tak ok. czerwca-lipca
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-05-17)
 • Kajki robią a na Krzyżanowskiego najlepiej juz nie wjezdzac - dziura na dziurze i zapadliska. Czy naprawdę tej ulicy nie można zrobić - przeciez tam mieszkaja tez ludzie, ktorzy placa podatki. W zime nie jest odsniezana - remontow sie nie robi od lat. Jak dlugo mamy czekac???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pytanie do DZD(2012-05-17)
 • Remont na Grottgera - jakieś jaja!!!! Tylko przemalowali nawierzchnię i wyznaczyli parkingi po jednej stronie ulicy, a przecież auta i tak tam parkowały. .. poza tym na wysokości Technikum na Grottgera na środku jest zapadnięta jezdnia, a tereaz jak auta stoją na poboczu, to się tego nie da ominąć. .. no udał im się remont!!! Na Grunwaldzkej to samo, poprawili zapadniete studzienki - wyłączyli środek jezdni z ruchu i puśclili ruch tylko przy prawych stronach, na tych studzienkach - no paranoja - niby zrobili pas do lewoskrętu np do hali sportowej, ale jak auta tam skręcały wcześniej, to i tak można było z lewej spokojnie je ominąć - najbardziej niezniszczoną nawirzchnie wyłaczyli z ruchu - malarza zatrudnili, aby białe krechy malował i tyle z ich remontów. .. .zero konkretów na tych 2 ulicach. Jeździ sie fatalnie. .. taki remont
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-05-17)
 • www.portel.pl Kiedy planujecie zrobićul.Chopina?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Alojzy(2012-05-17)
 • Ja tam na Grunwaldzkiej zawsze jeździłem przy osi bo faktycznie tam najrówniej jest i bez studzienek. A teraz to chciałbym poznać nazwisko decydenta od tych wyłączonych obszarów i prześlę mu rachunek za naprawę zawieszenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gmak(2012-05-17)
 • CBA w elbląskim urzędzie Czyta na jINFO Wiem. .. za. .. co:)Za. .. logo. .. .slimak. .. i. .. .za. .. .ZBK
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  HAHA(2012-05-17)
 • Takich wybraliśmy w swoim mieście i zresztą w całej polsce tak sie dzieje. Krajem powinien rządzić lud, a nie jakiś fju+
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ynkas(2012-05-17)
 • Nie wiem jak jest na innych podanych ulicach ale stwierdzenie, że nałożono nową nawierzchnię na odcinku od Traugutta do Szymanowskiego jest nieprawdą!!Nowa jest tylko na części ul. Moniuszki!W dniu dzisiejszym /17.05.2012/tylko łatano dziury w okolicy ul. Szymanowskiego!Byłem świadkiem tego i zresztą wielu kierowców jadących tędy też!Pozdrawiam osoby podpisujące się jako Urząd Miejski!Jakbyście sprawdzili czasami czy to o czym piszecie jest zgodne z faktami, byłoby miło!A tak wygląda to śmiesznie!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-05-17)
 • UL. RECHNIEWSKIEGO !!!!!Zrobiona nowa -2 lata temu a dziś jest dziurawa jak szwajcarski ser !Czy jest gwarancja, kto za to odpowie ! Nie stac nas na drogi na 2 lata !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-05-17)
Reklama